Як зберегти здоров'я під час війни: інструкція для кожного українця

Список важливих аналізів, на які слід записатися вже сьогодні

Сьогодні кожен українець живе в стані хронічного стресу та тривожності. Глобально всі їхні руйнівні наслідки для організму ми побачимо тільки після завершення воєнних дій. Проте вже зараз кожен з нас відчуває вплив стресу на стан здоров`я. 

Лікарі стверджують, що тим, кому вдасться зберегти здоров`я в балансі, буде легше за інших відновитися і повернутися до повноцінного життя. Звісно, для підтримки ментального балансу дуже добре приймати теплу ванну з епсомською сіллю після напруженого дня, вживати магній та ашваганду після призначення лікаря, заварювати чай з лавандою та ромашкою. 

Однак провідні науковці та біохакери Кремнієвої долини чи не найдієвішим способом підтримки органів і систем вважають регулярний check-up. Дійсно, ми живемо в складних умовах мегаполіса, які суттєво погіршує воєнний стан. І в потоці щоденних справ і турбот можемо забувати про те, що без міцного здоров`я неможливо уявити самореалізацію, успіх і щастя, що передбачає бажання жити й творити. Саме тому кожному з нас так важливо перевірити роботу всіх внутрішніх органів і систем, щоб вчасно виявити збої та дефіцити.

Наприклад, існують патології, які можуть протікати абсолютно безболісно і водночас створювати багато проблем у майбутньому. Грамотне обстеження важливих параметрів допомагає скласти загальну картину стану організму і виявити потенційну загрозу ще до появи симптомів.

Регулярний чекап — це основа здорового майбутнього та повноцінного життя. І довіряти її потрібно експертам і досвідченим фахівцям. Пам’ятайте, що турбота про себе — це щоденна звичка, яка має стати вашою базовою цінністю.

Креативна директорка лабораторії CSD LAB, медична маркетологиня Ганна Дудіна склала список важливих аналізів, на які слід записатися вже сьогодні.

5 чекап-програм для вашого здоров’я

1. Здоров’я під контролем 

2. Здорова жінка

3. Здоровий чоловік

4. Діагностика ПТСР та унікальне для України дослідження біомаркерів хронічного стресу. Актуально про вплив війни на наше здоров`я.

5. Безоплатні тести для онкохворих з раком грудей, раком яєчників та раком передміхурової залози.

Варто зазначити, що з початку повномасштабної війни CSD LAB спільно з благодійними фондами запустили близько 10 програм безоплатного тестування для онкохворих. Можливість пройти коштовні молекулярно-генетичні дослідження отримали понад 2000 онкохворих українців.

Головною місією лабораторії завжди було та буде надання точної лабораторної діагностики та доступність найсучасніших досліджень для пацієнтів з найскладнішими захворюваннями. Оскільки ми починали працювати як патоморфологічна лабораторія, саме допомога онкохворим — це один із ключових напрямів роботи нашої компанії, — розповідає Ганна Дудіна. — І наше завдання — зробити цю діагностику доступною кожному, хто її потребує».

Навіть на початку повномасштабної війни провідний лабораторний комплекс України та одна з найбільших патоморфологічних лабораторій Східної Європи — CSD LAB продовжувала працювати, адже від результатів досліджень залежить встановлення правильного діагнозу та підбір терапії. А для багатьох онкохворих виконання цих досліджень може стати питанням життя чи смерті.

Ганна Дудіна розповідає про благодійну діяльність CSD LAB:

«Ми давно та плідно співпрацюємо з провідними міжнародними медичними партнерами, лабораторіями, медичними та університетськими клініками, профільними асоціаціями. Мета такої співпраці для нас — не лише обмін досвідом та провадження кращих міжнародних практик в українську медицину, але і навчання нашої команди, наукові дослідження, розвиток та внесок у медичну науку в цілому. Тому ми звернулися за підтримкою до міжнародної медичної спільноти та фондів, аби у цей нелегкий для нашої країни час допомогти усім, хто веде боротьбу не лише з окупантами, а й з раком. Відтак ми запропонували низці фондів та компаній проєкти щодо фінансування проведення лабораторних досліджень для онкопацієнтів.

У межах проєкту наша пропозиція включала покриття виключно собівартості досліджень, зокрема витрати на реагентні матеріали, без додаткових операційних витрат та прибутку. І це дало змогу залучити фінансування на майже у 2 рази більшу кількість досліджень. Перший проєкт ми впровадили ще влітку 2022 року. Потім отримали аналогічні гранти від різних компаній для проведення різних видів досліджень. У 2022 році було проведено більш ніж 700 дорогих досліджень для онкохворих українців на безоплатній основі.

Протягом 2023 року та першої половини 2024 року нам вдалося суттєво збільшити їх кількість. За цей період було безоплатно виконано понад 2500 молекулярно-генетичних тестів (понад 17 000 000 грн) для пацієнтів з раком легень, раком молочної залози, раком яєчників, раком передміхурової залози та пацієнтів з колоректальним раком».

Наразі в CSD LAB продовжують діяти благодійні програми:

  1. Безоплатне тестування генів BRCA1/2 для пацієнтів з раком грудної залози;
  2. Безоплатне тестування генів системи HRR за методикою LIQUID BIOPSY для пацієнтів з метастатичним кастраційно-резистентним раком передміхурової залози (мКРРПЗ); 
  3. Безоплатне тестування генів BRCA1/2 для пацієнтів з раком яєчників;
  4. Безоплатне дослідження експресії біомаркера PD-L1 при тричі негативному раку молочної залози.

3 причини зробити сканування роботи організму в CSD LAB:

  1. CSD LAB — найбільша патоморфологічна лабораторія України та Східної Європи. Причому це лише частина їхнього лабораторного комплексу. Крім  патоморфології є ще цитологічна лабораторія, бактеріологічна, молекулярно-генетична, клініко-діагностична та лабораторія онкогематології.
  2. У лабораторії CSD LAB представлено повний спектр аналізів: від найпростішого аналізу крові до складних молекулярно-генетичних досліджень, які дозволяють виявляти генетичні «поломки» та спадкові захворювання тощо.
  3. Регулярне впровадження унікальних досліджень та інноваційних методів: саме CSD LAB першими в Україні почали проводити дослідження методом NGS, лабораторним чином визначати схильність до ПТСР та впроваджувати фармакогенетику.

Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Поза трендами: самобутні прикраси в техніці Мокуме ґане від...


Читайте також
Популярні матеріали