На щастя, правила безпечної засмаги більшість із нас знають напам’ять: найкраще робити це із 7-ї до 10-ї ранку або із 16-ї до 20-ї вечора. Це допомагає мінімізувати ризик фотостаріння і при цьому отримати золотисту, рівномірну засмагу.
Проте будемо чесні: найбільше уваги у сонцезахисному догляді ми приділяємо шкірі обличчя, забуваючи про шкіру тіла та його найвразливіші зони — родимки. Як правило, ми особливо не переживаємо за них, і дарма. Справа в тому, що під дією сонячних променів клітини шкіри активно виробляють меланін — власне, саме так з’являється засмага. Занадто інтенсивний синтез меланіну може призвести до збільшення кількості родимок або, що ще небезпечніше, підвищити ризик переродження вже наявних у злоякісну пухлину. Ось чому захищати родимки від агресії сонця — святий обов’язок кожного, хто не байдужий до свого здоров’я.
Є кілька способів захистити родимки від ультрафіолету:
1. Наносити на родимки щільніший шар сонцезахисного засобу — для засмаги біля моря або басейну в міських умовах вибирайте продукт c SPF 50. Для щільнішого нанесення крему на родимки скористайтеся таким правилом: дочекайтеся, поки вбереться перший шар, і відразу ж нанесіть другий.
2. Купуйте спеціальні самоклейні наліпки (чомусь виробники пишуть, що вони призначені для солярію, але вони чудово захистять родимки від ультрафіолету в будь-яких умовах). Вони називаються стикіні, відрізняються простотою у використанні, а також годяться і для сосків, і для того, щоб сховати родимки.
3. Найбільші родимки бажано ховати під одягом. Наприклад, для відвідування пляжу обзаведіться великою непрозорою хусткою з натуральної тканини і прикривайте нею родимки під час засмагання. Також, якщо у вас багато родимок на спині або грудях, є сенс придбати трохи закритіший купальник.