Як утримати вагу після схуднення

Розповідає зірковий дієтолог Наталія Самойленко

Насправді робота над собою та своїм тілом — це справа, яка в більшості випадків вимагає усвідомленості, психоемоційної рівноваги та власної відповідальності за всі дії в цьому напрямку. І ось заповітна ціль по вазі досягнута. А як же зберегти та утримати результат, без вагомих відкатів, які заганяють у порочне коло дисконекту з комфортним самовідчуттям?

Отримання енергії = витрати

Пам’ятайте, що фізична активність — це еволюційно необхідна складова нашого життя. При розвиненій м’язовій тканині процес жироспалювання відбувається ефективніше. Не подобається силове навантаження? Розбавляйте рутину ходьбою, бігом, плаванням, велоспортом. Важко витримати кардіо вправи? Оберіть комфортний темп, не треба заганяти, проробляйте м’язи статично.

Навчіться культури вживання їжі

Концентруйтесь на процесі, смаку, консистенції, запаху. Пережовуйте їжу повільно, щоб сигнал до мозку та центр насичення в гіпоталамусі відреагував ще за столом, а не похапцем на фразі «можна добавки?». Харчуйтесь повноцінно, різноманітно, та все ж таки тримайтесь певної системи. Хаотичність та поспіх = непомітне під’їдання, яке ми часто навіть не помічаємо.

Напої з цукром, цукрозамінниками, медом, молоком — це теж їжа

Не замінюйте звичайну питну воду чаєм, кавою і т.д.

Не забороняйте та легалізуйте

Якщо хочеться улюбленої страви, навіть не суперхелсі, то з’їжте та живіть далі. Але якщо це дійсно те, що необхідно для задоволення, а не спосіб вирішити психологічну проблему та для стихання стресу.

Розвантажуйте свій вечірній час від надмірності за кількістю та складом

Це не про «віддай вечерю ворогу», а про підготовку організму до сну, відновлення та відпочинку. А з наповненим шлунком це зробити важче, сон постраждає точно.

І останнє.

Не орієнтуйтесь на «схуднути до літа», «до весни», «до весілля» і тому подібне. Тримайте своє здоров’я вже зараз у своїх руках.


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


12 детокс-советов на все времена


Паста с авокадо за 20 минут: простой рецепт


Читайте также
Популярные материалы