Як тварини впливають на емоційний стан людини

Спілкування та тактильний контакт з пухнастиком сприяють виробленню гормонів задоволення — серотоніну та дофаміну

Повсякденність створює безліч нервових та стресових ситуацій для кожної людини. Проблеми на роботі, труднощі у відносинах, перегляд новин по телевізору часто змушують нас понервувати. І ми починаємо шукати способи, які допоможуть заспокоїтись.

Екологиня, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, членкиня Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає, що «універсальне заспокійливе» зовсім поруч і, можливо, саме зараз дивиться на вас добрим відданим поглядом. І я зараз говорю про тварин. Так, тварина вважається чудовим другом і підтримкою.

Розберемося, як працюють ці «хвостаті психологи»

Якщо ви господар собаки або кішки, то напевно вже випробували на собі цілющі властивості спілкування з домашнім улюбленцем. Ви помітили, як приємно після важкого робочого дня повернутися додому і відразу отримати порцію захоплених вилянь хвостом?

Любов тварини до людини безкорислива й безпричинна. Тому вони здатні максимально сприятливо діяти на наш емоційний стан. Адже тварини є, як то кажуть, «незалежними експертами». Якщо ви сьогодні щось зробили не так, якщо ви сьогодні виглядаєте гірше, ніж хотіли б, улюбленець продовжує обожнювати вас і радіти вашій присутності. Просто тому, що це ви.

Таке оцінювання, що ґрунтується виключно на коханні, здатне підвищити самооцінку, покращити настрій людини. Тому, якщо ви відчуваєте смуток, погладити тварину — це те, що «лікар прописав». І моїй пораді є медичне пояснення. Адже спілкування та тактильний контакт з пухнастиком сприяють виробленню гормонів задоволення — серотоніну та дофаміну. На ділі ж це проявляється просто: варто вам погладити собаку або кішку протягом 15 хвилин, як ви відчуєте, що тривожність відступає, а на зміну їй приходять почуття спокою та позитивні думки.

Отже, за «чотирилапою експрес-допомогою» необхідно звертатися з такими симптомами:

Підвищена тривожність;

Занижена самооцінка;

Апатія;

Відчуття самотності.

Крім емоційного здоров`я життя із собакою або котом впливає й на фізичний стан. Адже пес — чудовий партнер для прогулянок на свіжому повітрі та ігор. А домашні коти часто не проти влаштувати активні розваги в межах житла. З такими супутниками ваша фізична активність точно підвищиться, навіть якщо зазвичай ви намагалися оминати спортивні зали та інші подібні заклади стороною. До того ж таке проведення часу наповнене і яскравими приємними емоціями, а також сприяє формуванню близьких та довірчих стосунків з вашим улюбленцем. Суцільні плюси!

Крім ролей психолога й особистого тренера тварини чудово справляються з важкою роллю духовного наставника. Вони здатні виховати в кожній людині такі важливі якості, як емпатія, почуття відповідальності, милосердя. Тому дуже важливо, щоб діти з раннього віку мали можливість спілкуватися з братами нашими меншими. Як би кумедно це не звучало, але чим більше ми спілкуємося з тваринами, тим людянішими стаємо.

За експертною думкою з цього приводу я вирушила до директора Одеського зоопарку Ігоря Білякова — людини, чиє життя присвячене спілкуванню з тваринами та знайомству з цими тваринами інших людей.

Ігор Володимирович зазначив, що взаємодія з представниками живої природи — це неодмінна частина комфортного та здорового розвитку кожної людини. Адже вони — невичерпне джерело позитивних емоцій та натхнення для радості.

Саме тому у воєнний час зоопарк вирішив працювати для відвідувачів та взяв на себе обов`язки радісного та мирного місця. Швидко стало зрозуміло, що в період підвищеної тривожності людям просто необхідне спілкування з чотирилапими. З досвіду зоопарку, таке спілкування справді чудово заспокоює і радує. Отже, це працює.

Спілкування з тваринами, турбота і любов до них — це чудова терапія та внесок у власний розвиток. Це дає можливість кожній людині подбати про ментальне здоров`я, фізичний стан і духовне наповнення. Дуже раджу під час негативних відчуттів проявити доброту до наших пухнастих друзів. Це точно допоможе.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали