Як тренуватись у теплий сезон, щоб не нашкодити серцю?

Зберігаємо здоров’я та покращуємо показники

Важливе питання для всіх адептів фітнесу: як тренуватися в теплий сезон, щоб не нашкодити серцю? Ексклюзивно для ELLE.UA на це питання відповідає член Міжнародної федерації функціонального тренінгу, речник міжнародних конгресів, аспірант кафедри олімпійського та професійного спорту, спортивних ігор та туризму ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Ірина Гармаш:

У теплу погоду займатися спортом можна, зважаючи на температуру на вулиці та в залі, а також маючи запас води. Не варто давати великі навантаження, якщо в клубі або на вулиці занадто спекотно. Постарайтеся ходити на тренування або вранці, або пізно ввечері, коли температура на вулиці не дуже висока.

Пам’ятайте, що будь-яке тренування на вулиці за температури вищої ніж 30-35 градусів небезпечне для здоров’я, оскільки зростає навантаження на серце.

І ще дуже важливо пам’ятати про те, що перевтомлюватися під час тренування не варто. У спеку відмовтеся від силових вправ і від надто інтенсивного аеробного навантаження. Також можна придбати фітнес-браслет. Цей гаджет допоможе відстежувати пульс. Якщо показник піднімається вище за норму, варто робити перерви, тому що в спеку можна нашкодити будь-якому організму.

Дотримуйтеся питного режиму до, після і під час тренування. До початку занять варто випити трохи води. Під час тренувань робіть короткі перерви кожні кілька хвилин, щоб випити води. Після занять можете випити води відразу або через півгодини.

Щоб не перевантажувати серце, потрібно:

Відстежувати пульс і за необхідності робити перерви

Не продовжувати тренування, якщо почала крутитися і боліти голова

Припинити тренування у разі виникнення нудоти

Якщо ви ніколи не тренувалися, почніть більше гуляти пішки, краще у вечірній час. Запасіться питною водою та зручним взуттям.

Поради, які стануть у пригоді всім, хто хоче займатися в спеку:

Вибирайте легкий спортивний одяг. Речі з бавовни краще не надягати, вони швидко просочуються потом і не виводять вологу.

Висипайтеся. Тренування у спеку, коли хилить у сон, принесе більше шкоди, ніж користі. Знижується увага та концентрація, що може призвести до травматизму.

Уріжте калорійність харчування, особливо коли дуже спекотно.

Не забувайте про розминку — у спеку вона допоможе згладити перехід до активного навантаження.

Віддавайте перевагу літнім видам спорту: бігу, їзді на велосипеді, плаванню.

Доповнюйте воду ізотоніком, щоб підтримувати баланс вологи та мікроелементів.

Підсумок: навіть здоровій людині у спеку важливо знизити інтенсивність тренувань, не допускати підвищення пульсу (не більше 120-140 ударів на хвилину).

Будьте здорові та щасливі!


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали