Як розпізнати захворювання у домашніх котів

Нюанси, на які ви могли не звертати уваги

Ексклюзивно для ELLE.UA еколог, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, член Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає про те, як швидко розпізнати захворювання у домашніх котів:

Собаки та коти — найпопулярніші домашні улюбленці у всьому світі. Про собак та догляд за ними вже йшла мова раніше. А за якими ознаками можна визначити проблеми зі здоров’ям у котів? 

Популярна думка, що кішки — незалежні одинаки. Але вони, так само як і собаки, потребують того, щоб господар ретельно дбав про їхнє здоров’я та комфорт. Тому якщо ви помічаєте зміни в поведінці чи підозрілі ознаки, то поспішайте допомогти вашому улюбленцю.

Окрім найочевидніших показників, таких як млявість, відсутність апетиту тощо, існує велика низка симптомів, які є причиною звернутися до ветеринара.

Instagram: @choupettesdiary

Якщо кішка інтенсивно вилизує себе, часом до облисіння ділянок тіла на боках чи животі, то, швидше за все, її турбує свербіж чи біль. Кішки рідко чухають тіло лапами, частіше вони саме вилизують себе, щоб почухати.

Якщо вихованець не ходить до туалету протягом доби, кричить, коли намагається помочитися, то краще звернутися до лікаря якнайшвидше. Затримка сечі є дуже небезпечним станом. Тому важливо контролювати це та слідкувати за станом лотка.

Якщо кіт часто дихає з відкритим ротом, як собака, це не мило та кумедно, це небезпечно. Така поведінка може бути або наслідком дуже сильного стресу, або показником серйозних проблем із серцем чи дихальною системою. Це може призвести до набряку легень, може вимагати термінової госпіталізації. Особливо якщо власник знає, що кішка має патології серця, тоді таке дихання — привід для термінового візиту до лікаря.

Трапляється, що у кішок раптово різко паралізує кінцівки (симетрично або ні). Такий стан супроводжується гострим болем, криками, задишкою. Усе це симптоми тромбоемболії. Помітивши подібні прояви, важливо дістатися до лікарні якнайшвидше, оскільки це дуже загрозливий для життя стан.

Посилена спрага, часте сечовипускання, швидка втрата ваги та апатія можуть сигналізувати про цукровий діабет у кота. 

Найчастіше кіт може розповісти про проблеми господареві за допомогою мови свого тіла. Тому якщо ви помітили, що ваш хвостатий друг набуває невластивих йому положень або його тіло перебуває в напружених позах, то не ігноруйте це. Швидше за все, улюбленець потребує допомоги. Наприклад, якщо тварина довго сидить прямо і не лягає розслаблено на бік, можливо, її мучать болісні відчуття. А якщо вуса кота притиснулися до боків голову або опущені вниз, то, ймовірно, він погано почувається.

Лікар ветеринарної медицини Євгенія Литвин розповіла, що деякі породи кішок схильні до певних захворювань. 

Це необхідно вивчити та врахувати ще перед придбанням тварини. Перська порода має схильність до полікістозу нирок. Це спадкове захворювання, при якому в нирках розвиваються тонкостінні кісти, заповнені рідиною. У сіамських котів нерідко зустрічаються захворювання органів дихання та проблеми з очима. У шотландських висловухих з віком виникають проблеми із суглобами. Ще їм притаманні проблеми з вухами, будова та розмір яких не дозволяють повною мірою захищати вушну раковину від можливості потрапляння інфекції. 

Орієнталам властиві серцеві патології та захворювання дихальної системи. У сфінксів часто трапляються випадки так званого вродженого завороту повік, а також акне. Так, ненависна нам вугрова хвороба зустрічається й у кішок теж.

Основні ваші кроки в нелегкій, але такій приємній справі, як «турбота про пухнастого друга»:

Обов’язкова вакцинація;

Регулярне оброблення від паразитів;

Збалансоване харчування;

Постійний доступ до питної води;

Захист від стресових потрясінь.

Це головні заповіді, яких необхідно дотримуватися щодо домашніх улюбленців.

Для комфортного стану кота ви можете чистити йому вуха спеціальними засобами, протирати ділянки навколо очей, здійснювати чищення зубів, а також розчісувати та позбавляти ковтунів за необхідності. І можливо, іноді в процесі кішка може невдоволено пирхнути, але в результаті буде вдячна.

У взаєминах «господар — кіт» ветеринар — ваш головний помічник та порадник. Якщо у вас виникають побоювання та підозри щодо здоров’я тварини, зверніться до лікарні. Однак багато в чому саме ваша турбота та увага може вберегти улюбленця від негараздів.


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали