Як подружити вашого улюбленця з новим цуценям чи кошеням у сім’ї?

Покрокова інструкція

Ексклюзивно для ELLE.UA еколог, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, член Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає, як правильно подружити вашого улюбленця з новеньким цуценям чи кошеням у сім’ї.

Домашній улюбленець — це велика відповідальність. Але водночас це вірний люблячий друг, який дарує вам безліч позитивних емоцій кожного дня. Тому, напевно, у багатьох господарів кішки або собаки, які зараз читають цю статтю, виникали в голові думки про те, щоб привести додому ще одного пухнастика. 

Це хороша ідея. Але вона потребує ретельних роздумів, деякої підготовки та вашої пильної уваги на перших етапах здійснення. Від усіх цих процесів залежить, стане нове маля для вашого вихованця вірним другом чи ненависним ворогом.

Основні завдання, які ляжуть на ваші плечі: 

Уберегти тварину, яка вже давно живе у вашій родині, від стресу у зв’язку з появою нового мешканця.

Організувати безпеку та комфорт маленького новачка.

Зберегти в домі атмосферу, комфортну для всіх членів сім’ї.

Кінолог-інструктор та засновник кінологічного клубу Staya.in.ua Валентин Нечипуренко рекомендує перед придбанням другого улюбленця ретельно обміркувати кілька моментів: 

Чи проявляє ваш собака агресію до інших тварин.

Яка планується різниця у віці.

Будуть тварини одностатеві чи різної статі.

Які особливості порід та відмінності у розмірах.

Насамперед необхідно оцінити рівень соціалізації вашого собаки. Якщо ви плануєте привести додому кошеня, то перед цим варто переконатися, що пес знайомий з котами, що не виявляє до них агресію. Від цього залежить, скільки часу та уваги вам знадобиться для знайомства одного з іншим. Якщо мав місце негативний досвід у спілкуванні вашого собаки з котами, то в такому разі процес знайомства та звикання одне до одного буде складнішим і може зайняти кілька місяців. Спочатку така комунікація має відбуватися на безпечній відстані, можливо, на руках у господарів і не довше ніж п’ятнадцять хвилин на день. А собака має бути на повідці й у наморднику. Якщо ваш улюбленець може проявляти агресію до собі подібних, то, як і у випадку з котом, знайомство з іншим собакою має відбуватися поступово, акуратно і виключно під вашим наглядом.

Валентин Нечипуренко зазначає, що оптимальна різниця у віці між вашими хвостатими вихованцями — два роки чи трохи більше, особливо якщо собаки однієї статі. Саме в такому разі найменш імовірною є конкуренція між ними. І старший швидше сприйматиме щеня як молодшого брата та друга, а не як ворога, який задумав зайняти його нагріте містечко.

До речі, про стать. Якщо ви приведете своєму пухнастому улюбленцю подругу або, навпаки, друга для своєї леді, то потоваришувати їм буде легше, ніж одностатевим собакам. У такому разі менш імовірні прояви ворожнечі та виникнення конфліктів. Поняття «статева агресія» пояснює агресію особин однієї статі у відношенні одне до одного, досить поширену у нестерилізованих тварин.

Крім цього, потрібно врахувати розміри тварин та особливості породи кожної з них. 

Деякі породи собак тільки раді потоваришувати з іншими тваринами, деяким буде набагато важче змиритися з присутністю в домі ще одного мешканця. Пуделі, золотисті ретривери, кокер-спанієлі, басет-гаунди, швидше за все, приязно та гостинно приймуть кошеня чи іншого пса. Це одні з тих порід, які часто виявляють позитивний настрій щодо кішок і взагалі не проти компанії. Однак якщо у вашій родині живе джек-рассел-тер’єр, афганський хорт або американський голий тер’єр, то вам буде складніше налагодити таку дружбу. Ці собаки в силу свого темпераменту розмірів та інших факторів не дуже добре уживаються з котами. 

Усі нюанси вам потрібно врахувати перед тим, як остаточно ухвалити рішення щодо другого улюбленця. А як правильно організувати перший день знайомства тварин?

Першу зустріч вашого собаки та нового цуценяти краще і безпечніше для всіх провести на нейтральній території. Нехай це буде парк, подвір’я тощо. Так собакам однозначно простіше виявити одне до одного інтерес та дружність, не турбуючись про питання захисту території та власного майна. Дайте своєму собаці зрозуміти, що знайомство із цуценям — це добре для нього. У цій справі вам допоможуть похвала та смаколики. Заохочуйте кожен вияв доброзичливої уваги собак одне до одного схвальними вигуками та їхніми улюбленими частуваннями.

Після того як собаки пограють разом на вулиці, звикнуть одне до одного і трохи втомляться, можна разом вирушити додому. 

Перед цим найкраще сховати на якийсь час іграшки пса. Адже активна увага цуценяти до них може спровокувати конфлікт. У перші дні не варто залишати собак надовго разом. Вони можуть спілкуватися певний час на день, але потім за можливості розходитися по різних кімнатах, де будуть їсти, пити, спати і займатися своїми собачими справами. Вашому старожилу знадобиться час, щоб звикнути до нового мешканця у домі, а новачкові — звикнути до нового житла. За кілька днів, за умови що все проходило гладко, дистанцію між ними можна скорочувати.

Маленький лайфхак: від початку проживання собак уже в одному приміщенні спробуйте годувати їх одночасно і з рук. Це допоможе вам контролювати допустиму для них комфортну дистанцію.

Знайомити собаку з кішкою також потрібно акуратно та поступово. Забезпечте кішці вільний та безпечний доступ до її туалету, годівниці та питної води. Не допускайте тісного контакту. Адже собака може травмувати кота і без прояву агресії, через різницю у розмірах.

У будь-якому разі перший час після того, як ви привели додому другу тварину, вам необхідно буде уважно спостерігати за ними та контролювати процес.

У ході знайомства вашого улюбленця з новеньким можливе виникнення конфліктів та неприємних ситуацій. І на них також необхідно реагувати правильно. Не починайте бурхливо лаяти пса, якщо він виявив агресію щодо другої тварини. Лайка тільки більше введе його у стан стресу, а такий стан ще більше завадить процесу.

Не приділяйте одній із тварин значно більше уваги, ніж другій. Вони у сім’ї на рівних.

Може статися так, що перший мешканець при появі другого почне мочитися в будинку, реагуючи на стресову ситуацію. За це не варто лаяти собаку чи сильно переживати. Це точно не ідея помсти з боку вашого улюбленця. Це реакція на зростання рівня кортизолу. Така ситуація виправиться разом з виходом собаки з нервового стану.

Ідея завести домашнього улюбленця приходить до нас у першу чергу через емоції. Це бажання отримувати любов і дарувати любов і турботу у відповідь. Але таке важливе рішення найкраще приймати не лише серцем, а й розумом. Проаналізуйте всі нюанси, оцініть свої можливості. І напевно, ви не тільки знайдете нового члена своєї сім’ї, але й започаткуєте міцну дружбу між вашими хвостатими вихованцями.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Читайте також
Популярні матеріали