Як не захворіти в холоди: 3 секрети

Як допомогти організму адаптуватися до погодних змін і підтримати імунітет

Взимку ризик захворіти зростає в кілька разів. Тому зміцнення імунітету стає першочерговим завданням для всіх, хто піклується про своє здоров`я. ELLE.UA зібрав головні лайфхаки для посилення імунітету, які стануть у пригоді в холоди.

Три секрети здоров`я та посилення захисної функції

1. Заповніть дефіцит вітамінів

Найважливішими для імунної системи є вітаміни A і C (прискорюють вироблення антитіл), B5 і В12 (протистоять занепаду сил), D, F і PP (зміцнюють стінки судин). Учені з`ясували, що імунна система найефективніше відновлюється в період з 9 до 11 години ранку — саме в цей час важливо підтримувати її роботу і приймати вітамінні комплекси. А ще взимку також непогано готувати чаї. Додайте до зеленого або ромашкового чаю женьшень, ехінацею, лимонник або обліпиху. Якщо часу зовсім мало, візьміть із собою термостакан і пийте дорогою. Крім вітамінів для імунної системи важливі такі мінерали, як селен, цинк, магній і кальцій.

Добре також приймати пробіотичні продукти, що сприяють зростанню корисної мікрофлори в організмі. До цієї категорії належать ріпчаста цибуля та цибуля-порей, часник, артишоки та банани.

2. Активізуйте лімфоток

Ранкові розтирання сухою щіткою прискорюють кровообіг і роботу лімфатичної системи, чим сприяють виведенню токсинів з організму і підйому загального тонусу. Це чудовий спосіб зміцнити імунітет, приділивши тілу всього п`ять хвилин вранці. Почніть із пальців і кистей, потім переходьте до рук — від зап`ясть до ліктів і від ліктів до плечей. Усі рухи направляйте до серця — воно, як насос, розганяє токсини.

Після рук беріться до ніг. Починайте з підошви, пальців і верхньої частини стопи, здійснюючи кругові рухи, а від щиколотки до коліна рухайтеся по прямій. Потім переходьте до стегон, виконуючи розтирання зверху вниз. Помасажуйте шию і плечі: від основи голови рухайтеся вниз до серця, спереду і ззаду. На завершення обробіть тулуб, оминувши ділянку грудей, шлунка та кишківника. Після розтирання добре прийняти ванну або контрастний душ.

З незвички вода перший час поколюватиме шкіру, зате згодом ідеально чисті та відкриті пори посилять ефект впливу олії для тіла.

3. Навчіться повністю розслаблятися

Стрес — головний ворог імунітету. Стани, пов`язані з напруженням, завжди піддають нас високому ризику застуди. Візьміть за правило щовечора приділяти релаксації хоча б 15 хвилин. Спробуйте медитації, дихальні практики, полежте на шакті-мате або просто на підлозі, поклавши під ноги маленьку подушку і витягнувши руки вздовж тіла. Приглушіть світло, запаліть свічки та постарайтеся ні про що не думати. Можна увімкнути неголосну музику або надіти навушники. Це зніме втому, що накопичилася протягом дня, і не дасть стресу перемогти імунітет. Добре розслабитися і відпочити за короткий проміжок часу також допомагає ароматерапія.

Пахощі ладану, лаванди, сандалу та неролі змусять відчути себе зовсім по-новому, ніби після другого народження.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали