Як худнути та ні в чому собі не відмовляти

Секрети харчування, які сподобаються кожній

Багато хто вважає, що інтуїтивне харчування — це вседозволеність у їжі та безконтрольне поглинання улюбленого шоколадного торта та гамбургерів. Насправді це дуже розумний і раціональний підхід до їжі. Його розробив професор Університету Юти доктор Стівен Хоукс на початку 90-х, зав`язавши з виснажливими дієтами, які давали лише короткостроковий результат.

З того часу він винайшов метод інтуїтивного харчування і завдяки йому за рік схуд зі 100 до 84 кг, а потім до 78, випустив книгу Intuitive Eating та заснував Національний інститут інтуїтивного харчування.

Багато кого ця система харчування зацікавила, але через велику кількість міфів люди бояться застосувати її в життя.

3 основні правила для тих, хто хоче дотримуватися інтуїтивного харчування:

1. Слухайте лише своє тіло, а не мозок. Стівен Хоукс вчить розпізнавати сигнали тіла, але це не означає, що потрібно повністю ігнорувати розум. Наведемо приклад. Прямо зараз ви не відчуваєте голоду, але знаєте, що найближчі півдня у вас не буде можливості навіть на перекус. Шлунок каже обіду «ні», але мозок переконує з`їсти щось легке, але ситне зараз, щоб не переїдати ввечері.

2. Є міф про те, що на інтуїтивному харчуванні ви наберете вагу. Якщо ви поставитеся неуважно до пункту про розумне харчування та самоконтроль, ймовірно, стрілка на терезах буде рухатися праворуч. Але оскільки система інтуїтивного харчування — це не дієта, а спосіб життя, то боротьба із зайвою вагою не стоїть на першому місці. Будувати нормальні стосунки з їжею та мріяти носити менший розмір одягу — діаметрально протилежні цілі. А все-таки, Хоуксу вдалося схуднути лише так. В чому секрет? У тому, що повністю змінивши харчові звички, ваше тіло зміниться на краще, просто не так швидко, як обіцяють дієти. Зате назавжди.

3. Інтуїтивне харчування — це просто. Для багатьох тих, хто все свідоме життя сидить на дієті, розірвати порочне коло, замкнений на гречці та шпинаті, непросто. Легше обмежити себе в їжі на певний термін та отримати швидкий результат, ніж повністю змінити підхід до культури харчування. Але як тільки це вдасться, вам більше ніколи не захочеться (та й не знадобитися) сідати на дієту.


Реклама

Популярні матеріали

7 причин, чому ви не можете знайти кохання


10 ознак, що ви п'єте мало води


3 найкращі вправи, які чудово знімають стрес


Читайте також
Популярні матеріали