Важливі правила харчування у спеку, які покращать самопочуття

Лайфхаки від зіркового дієтолога Наталії Самойленко

Спека диктує свої правила. Але як не дивно, цей агресивно сонячний період теж повинен регулюватися правилами, дотримуючись яких ми зробимо своє життя приємнішим

Правило № 1

Влітку ми потіємо — це фізіологічний процес для терморегуляції. З потом ми втрачаємо воду і важливі електроліти — Na, K, Mg, Cа, які вимагають поповнення. Пофарбованою рідиною з цукром або цукрозамінниками та бульбашками це важко зробити, тому не вгамовуйте  спрагу такими напоями, а слухайте своє тіло і підтримуйте водний баланс у першу чергу чистою негазованою водою.

Instagram: @jlo

Правило №2

Безпека, обережність і пильність. Пам`ятайте про те, що спека суттєво впливає на якість продуктів, при недотриманні правил зберігання яких небезпека збільшується в геометричній прогресії. Особливо будьте пильними до таких продуктів, як ковбасні вироби, сире м`ясо та риба, молочні продукти, вершки. Виключіть з раціону ті продукти, які швидко псуються. Уникайте доставок в цю пору, поєднайте приємне з корисним.

Складіть здорову тарілку самі або почастуйте себе стравою в закладі з-під ножа.

Правило №3

Літо — це справжній подарунок нашому організму з точки зору збагачення макро- і мікронутрієнтів. Додавайте в кожен прийом їжі зелень, овочі, листя салату. Вони багаті калієм, кальцієм, вітамінами групи В (особливо фолатами), С, антиоксидантами.

Instagram: @romeestrijd

Ягоди, фрукти — обов`язково, але давайте спробуємо без переїдання (диня та кавун передають великий привіт). Розбавте раціон холодними супами (гаспачо, холодний борщ, окрошка). Високоякісний білок знайдете в яйцях, рибі, м`ясі (без обсмажування), бобових. На сніданок і обід вони підійдуть ідеально.

Вечері іноді готуйте з комбінації овочів і корисних жирів (наприклад, тушкований кабачок, цукіні, томат, цибуля з додаванням оливкової олії, кунжуту, оливок або авокадо).

Жарка пора має свої нюанси, але не скасовує повноцінності та різноманітності. Скористайтеся сезоном на всі 100% собі на благо, без тяжкості та зневоднення.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали