Тренування, які корисні після довгої дороги

Мінітренування для міцного здоров`я

У цей складний час багато на кого чекають довгі поїздки. Член Міжнародної федерації функціонального тренінгу, спікер міжнародних конгресів Ірина Гармаш пропонує прості та ефективні вправи, які стануть у пригоді, коли вам доводиться довго сидіти чи стояти.

Від довгого сидіння м`язи затікають і поступово втрачають чутливість. Сидіти не встаючи для людини неприродно. І якщо кровоносна та лімфатична системи у неї працюють неідеально, то тіло починає набрякати.

За даними вчених, навіть у здорової людини через 30 хвилин нерухомого стояння або сидіння об`єм крові у венах кожної ноги збільшується на 300-500 мл. Найкраще, що ви можете робити, це змінювати положення. Наприклад, положення стоячи менше навантажує хребет.

У таких випадках на допомогу приходять спеціальні вправи

1. Потягніть пальці ніг так, щоб на підлозі стояли тільки п`яти. Перебирайте п`ятами по підлозі: вперед-назад, праворуч-ліворуч.

Потім поставте ступні на носочки, п`яти відірвіть від підлоги і зробіть ті ж самі рухи.

2. Коли все тіло затікає, вам допоможе масаж. Масажуємо трохи нижче місця, яке затекло, потім вище, а потім всю ділянку, допомагаючи розігнати кров, що застоялася. До речі, розтирання мочок вух трохи бадьорить.

3. Руки на потилиці «в замку», лікті убік, давимо на шию руками та потилицею давимо на руки. Після цього відводимо очі вліво утримуємо 60 секунд, потім відводимо вправо і утримуємо 60 секунд.

4. Максимально напружте сідниці та розслабтеся. Зробіть 10-15 разів.

5. Підтягніть коліно до себе, обхопивши його руками. Підтягуючи ногу вгору, одночасно тягніть пальці на себе, опускаючи п`яту вниз.

Потім опустіть ногу якомога нижче, витягуючи при цьому носок. При цьому розчепірюючи пальці ніг. Зробіть все те саме з другою ногою.

6. Поставте ноги на носочки. У цьому положенні напружте спочатку м`язи литок. Потім стегна та сідниці. Утримуйте 5-10 рахунків. Розслабляйте у зворотному порядку. У поїзді можна просто пройтися вагоном.

У жодному разі не забувайте: немає таких ситуацій, коли людині корисно не рухатися.

7. Час від часу піднімати та витягувати руки над головою. За допомогою цієї нескладної вправи можна зняти біль у спині.

Також бажано користуватися спеціальними подушками для подорожей у вигляді валика під спину або під голову, які знижують навантаження на шию.

 


Реклама

Популярні матеріали

Beauty-засоби для комфортної зустрічі шкіри з першим яскравим...


Чому платина та лабораторне каміння — тренд на десятиліття


Beauty-історія: як був створений бренд PHYT’S та чому про нього...


Читайте також
Популярні матеріали