Сьогодні звідусіль ллється інформація про те, що всім і кожному для відмінного самопочуття та нормального перебігу метаболічних реакцій потрібно пити багато води.
За даними Національної академії наук, жінкам необхідно споживати близько 11,5 склянки (2,7 літра) рідини на день, а чоловікам — 15,5 склянки (3,7 літра). Причому сюди входить не лише вода, а й чай, супи та інші рідини.
Справді, знаменитий український дієтолог Наталія Самойленко стверджує, що доставка поживних речовин нашим клітинам, регуляція теплообміну, покращення травлення, виведення продуктів метаболізму — це лише частина користі ліків без рецепта під назвою «вода». Якщо ви не випиваєте свою норму, уповільнюється робота кишечника, крім того, організм починає компенсувати дефіцит води затримкою рідини.
Однак на тлі поширеної інформації про те, що потрібно пити багато води, існує таке поняття, як гіпергідратація, або водне отруєння. Це означає, що ви випили занадто багато води, що, у свою чергу, спричинило зниження концентрації натрію в крові, а також створення колосального навантаження на нирки. Саме цей мінерал є незамінним для збереження внутрішньоклітинного балансу, підтримуючи рівень води між клітинами і всередині них.
У разі коли кількість натрію стає критично низькою, вода переміщується назовні та сприяє «набуханню» клітин. Це не може не позначатися на роботі організму: вас може почати турбувати головний біль, нудота, а в дуже складних випадках — набряк мозку та легень, оскільки організм намагатиметься відновити рівень натрію. На жаль, така історія нерідко трапляється навіть з досвідченими професійними спортсменами.
Тому пам’ятаймо про те, наскільки важливі здоровий глузд і міра. Поглинання води літрами, «щоб добрати норму», знижує загальний рівень солей та електролітів, необхідних, зокрема, для повноцінної роботи м’язів.