Що відбувається з тілом, коли ви відчуваєте стрес

Тривожний дзвіночок

Визначити список речей, що провокують стрес, досить легко — несприятливе робоче середовище, фінансові проблеми чи проблеми зі здоров’ям, і це лише деякі з них. Але так легко деякі з нас можуть ігнорувати симптоми стресу в основному тому, що цей стан може проявлятися дуже багатьма способами. За даними Stress Management Society, стрес може проявлятися фізично, когнітивно, емоційно чи поведінково. Якщо ви відчуваєте себе пригніченим, ось кілька сигналів вашого тіла, на які слід звернути увагу.

Instagram: @pernilleteisbaek

Фізичні сигнали

Американський інститут стресу називає головні болі, печію, ослаблену імунну систему, біль у животі, високий кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, прискорене серцебиття, проблеми з фертильністю, еректильну дисфункцію, низький статевий потяг, затримку менструації, зміни апетиту та напруження як деякі зі способів впливу стресу на організм. Думаєте, що у вас болить голова чи шия через те, що ви цілий день сидите за комп’ютером? Насправді ці симптоми можуть бути пов’язані зі стресом.

Когнітивні здібності

За даними Stress Management Society, стрес також впливає на когнітивну функцію. У короткостроковій перспективі ви можете помітити, що у вас проблеми з пам’яттю чи концентрацією уваги, туман у голові, сумніви в собі та нерішучість — або, можливо, ви починаєте виконувати завдання, але не доводите їх до завершення. Хоча ці симптоми можуть здатися неоднозначними, їх варто відзначати, щоб зрозуміти, як часто ви відчуваєте, що ваші когнітивні здібності страждають.

Instagram: @sophiaroe

Зміни в емоційному фоні

Депресія, примхливість, дратівливість, фаталізм, паніка, цинізм, тривога, розчарування та почуття вигорання — все це можливі ознаки стресу. Хоча час від часу відчувати ці емоційні спади — це нормально, але якщо вони тривають протягом тривалого періоду (п’ять днів або більше), це, ймовірно, пов’язане зі стресом, зазначає Stress Management Society.

Зміни у поведінці

Stress Management Society також зазначає, що поведінкові зміни через стрес можуть виникнути через надмірне споживання алкоголю, сигарет і кофеїну, соціальну ізоляцію, надлишок сну або недосип, відсутність мотивації, переїдання або голодування і втрати почуття гумору.

Instagram: @sophiaroe

Що робити зі стресом?

Зважаючи на те, як стрес може впливати на тіло, рекомендуємо ходити на масаж, щоб знизити рівень кортизолу і одночасно підвищити почуття турботи про себе. Іноді, коли ми перебуваємо у стані сильного стресу, особливо протягом тривалого часу, наша здатність ясно мислити та активно справлятися зі стресорами фактично знижується. Тому, якщо ви перебуваєте в стані сильного стресу, для початку попросіть друга, члена сім’ї або терапевта разом із вами проаналізувати фактори стресу, щоб переконатися, що ваша втома, смуток або розчарування не викликають ланцюгову реакцію, ставлячи під загрозу ваш підхід до попереджувального управління стресорами. 

Instagram: @camillecharriere

Для тих, хто бореться зі стресом та готовий спробувати професійний підхід, відвідини терапевта можуть стати наступним кроком. Психологи мають великий досвід роботи зі стресорами, а також глибоке розуміння того, як когнітивні та особистісні фактори можуть впливати на вибір кращого підходу, щоб допомогти конкретній людині впоратися зі стресом.


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Як доглядати за жирною і сухою шкірою взимку: великий beauty-гід...


Читайте також
Популярні матеріали