Що робити, якщо домашній улюбленець заразив вас лишаєм?

Це не так страшно і соромно, як вам здається

Ексклюзивно для ELLE.UA еколог, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, член Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає про те, що робити, якщо домашній улюбленець заразив вас лишаєм:

Серед усіх можливих захворювань, на які можуть страждати наші домашні улюбленці, окрему нішу займають шкірні хвороби. У такому разі перше, що спадає на думку майже кожному господареві, — це страшне слово «лишай». Хоча можливих хвороб зі схожими симптомами багато. Дійсно, лишай (або дерматофітія) — це досить поширене шкірне захворювання, яке спровоковане різними видами грибків або вірусною інфекцією. 

Лишай характеризується зміною структури та кольору шкірного покриву. А найвідоміший і найпоширеніший — це стригучий лишай.

За якими ознаками можна запідозрити його появу в домашньої тварини? У першу чергу це утворення залисин на тілі, почервоніння, наявність лущення та свербіж. На перших стадіях лишай лікується досить швидко, нескладно та успішно. Тому панікувати не треба, а треба вчасно помітити симптоми у тварини та якнайшвидше звернутися до ветеринарного лікаря по допомогу. У клініці вашого улюбленця оглянуть за допомогою лампи Вуда, зроблять зішкріб шерстки та подивляться під мікроскопом на предмет грибка в стрижнях волосин (оскільки під лампою Вуда можна помітити не все). Після цього буде можливо поставити правильний діагноз та призначити лікування. Якщо розпізнати хворобу на першому етапі, коли лише уражені ділянки верхніх покривів тканин, лікування може зайняти два або три тижні. Лікування тривалої форми лишаю займе у вас кілька місяців і значно більше сил. Тож вибір тут очевидний.

Лишай знаходить ослаблений організм. Тому ризик захворювання дорослої здорової тварини вкрай малий, а ось можливість зараження дитинчат, хворих особин або тварин похилого віку набагато вища. У котів небезпека захворіти більша, ніж у собак.

Але як ми можемо мінімізувати цей вкрай небажаний ризик?

Не допускати контактів домашньої тварини з безпритульними собаками і котами.

Забезпечувати комплексну підтримку імунітету.

Не використовувати чужі миски, лежанки та інші особисті атрибути тварини.

Проводити вакцинацію від вірусних хвороб та обробку від паразитів.

Пам’ятайте, що лишай — це заразна хвороба. Тому в разі, якщо вашого пухнастого друга спіткала ця недуга, вашою відповідальністю стане убезпечити від зараження інших тварин, а також себе та членів своєї родини. Насамперед варто виключити контакт захворілого хвостатого з дітьми та літніми людьми на період лікування. Саме вони першими потрапляють у зону ризику. Буде необхідна обробка приміщення дезінфекційними засобами. І звичайно, не забувайте часто та ретельно мити руки. Також важливо обробити речі тварини: лежанку, улюблений килимок та інше. Такі нехитрі методи можуть уберегти вас. 

Підхопити цю хворобу від тварини можна саме через тактильний контакт. Якщо ж ви заразилися від улюбленця (швидше за все, в цей період організм був ослаблений), то тепер вам необхідно подбати і про тварину, і про себе. Так, ця хвороба супроводжується не найприємнішими симптомами: свербежем, почервонінням шкіри, утворенням бульбашок тощо. Найочевидніші показники — це червоні плями округлої форми. Такі осередки хвороби можуть виникнути як на гладких ділянках тіла, так і на голові. У деяких випадках вона може вражати нігтьову пластину. Але зараз існує велика кількість ефективних препаратів, тому лікування протікає доволі легко. 

Авжеж, перша порада, якщо ви запідозрили у себе це захворювання, — звернутися до дерматолога. Тільки лікар може правильно призначити ефективне лікування. Програма може включати приймання внутрішньо протигрибкових препаратів та використання подібних засобів зовнішнього застосування, у тому числі й протисвербіжних мазей. У середньому терапія триває також декілька тижнів. 

Пам’ятайте, що на період лікування доведеться відмовитися від гарячої ванни — інакше можна спровокувати поширення осередків хвороби по всьому тілу. Дозволяється лише акуратно омивати водою здорові ділянки.

Лишай — це не страшно та не соромно. У разі захворювання не піддавайтеся паніці. Головне — вчасно звернутися до фахівця, і ви переможете цю неприємність швидко.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали