Найважливіші вітаміни для жіночого здоров’я

А також чекап, який потрібно регулярно робити кожній дівчині

Ще на початку пандемії коронавірусу багато хто усвідомив: міцне здоров’я, мабуть, одна з головних ознак благополуччя і щасливого життя. Щоб усе встигати, сучасній дівчині потрібно мати відмінне здоров’я, збалансовану енергію і ментальну стабільність. Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька склала докладний гід із жіночого здоров’я: які аналізи слід здавати в рамках щорічного чекапу, які вітаміни потрібно приймати для красивого волосся, нігтів, шкіри і на які симптоми варто звертати увагу, щоб вони не призвели до серйозніших проблем.

До найпоширеніших проблем із жіночим здоров’ям можна віднести анемію, дефіцит вітаміну D та низький рівень фолієвої кислоти. Анемія, або дефіцит заліза, характерна для більшості дівчат через регулярну втрату крові під час менструацій, а також неповноцінний раціон, у якому бракує тих чи інших продуктів. Нестача вітаміну D спостерігається у багатьох людей у нашій країні — причиною цього є невелика кількість сонячних днів на рік. Що стосується низького рівня фолієвої кислоти, часто причиною стає зловживання алкоголем, незбалансоване харчування з перекосом у бік фастфуду та простих вуглеводів, анемія, а також приймання гормональних препаратів.

Вітамін D

Вітамін D — один з найважливіших для жіночого здоров’я. Саме він відповідає за регуляцію обміну кальцію, фосфору та магнію в організмі, забезпечує міцність кісток та збалансовану роботу м’язів, незамінний для безперебійної роботи імунної системи. Мало хто знає, але він також необхідний для гормонального обміну: забезпечує фертильність і лібідо.

Якщо ви регулярно відчуваєте втому і нестачу енергії, зверніть увагу на ключові симптоми дефіциту вітаміну D: тонке волосся, що ніби втратило життєву силу, проблеми зі шкірою і нігтями, а також часті застуди, пригнічений настрій, сонливість і неуважність.

Залізо

Факт: анемія є одним з найпоширеніших патологічних синдромів у світі. Анемія — це стан, при якому спостерігається зниження рівня гемоглобіну та/або червоних кров’яних клітин у крові.

Про анемію можуть сигналізувати часті головні болі, запаморочення, поява «мушок» перед очима, шум у вухах, швидка стомлюваність, сонливість, задишка навіть при незначних фізичних навантаженнях, прискорене серцебиття, блідість шкіри, зниження статевого потягу, порушення менструального циклу, ламкість нігтів, випадання волосся, сухість та інші проблеми зі шкірою — запалення червоної облямівки губ, тріщини, заїди.

Причини анемії

Серед ключових причин експерти ВООЗ називають незбалансоване харчування та інфекції. Найбільш поширеним фактором розвитку захворювання є дефіцит заліза. Він може бути викликаний одноманітною дієтою, багатою на речовини, що перешкоджають всмоктуванню заліза з харчових продуктів у шлунково-кишковому тракті.

Варто пам’ятати, що всмоктуванню заліза сприяє вживання тваринного білка та простих вуглеводів (лактоза та фруктоза), вітамін С та інші органічні кислоти (лимонна, бурштинова, яблучна).

Чорний і зелений чай, кава значно погіршують всмоктування заліза, тому не варто їх вживати відразу після їди. По можливості зачекайте хоча б 40 хвилин, перш ніж приготувати еспресо.

Фолієва кислота

Фолат бере участь у багатьох найважливіших процесах в організмі, включаючи поділ клітин, утворення азотистих основ, що входять до складу ДНК, а також розвиток еритроцитів.

На фолат багаті зелені листові овочі (наприклад, шпинат, салат-латук і броколі). Також він міститься в нежирному м’ясі, молоці та яйцях. Незважаючи на його наявність у багатьох продуктах, рівень споживання фолату з їжею зазвичай не досягає рекомендованої денної норми.

Фолієва кислота — штучна форма натурального фолату (вітаміну B9). Це незамінний вітамін, який організм не може синтезувати самостійно, і його обов’язково потрібно отримувати з їжею.

Фолат — це водорозчинний вітамін, який бере активну участь у біосинтезі генетичного матеріалу, а також у процесі клітинного поділу з моменту зачаття, до того ж він необхідний для підтримання нормального рівня еритроцитів у крові. Гінекологи відзначають, що, всупереч усталеній думці, фолієва кислота необхідна не тільки вагітним і тим, хто планує завести дитину, а й усім дівчатам.

Чекап, який регулярно потрібно робити кожній дівчині:

1. Анемія може не мати особливих проявів, залишаючись непоміченою багато років, доки виявляється під час медичного огляду та лабораторної діагностики. Саме для цього експерти медичної лабораторії ДІЛА розробили Програму 175 «Виявити причину анемії».

2. Комплекс «Здорове волосся» від ДІЛА дозволить виявити справжні причини патологічного стану для вжиття найефективніших лікувальних заходів для збереження краси та здоров’я волосся. Програма підходить як жінкам, так і чоловікам.

3. Найбільш адекватним методом оцінки вмісту вітаміну D є визначення у крові його проміжного метаболіту 25-гідроксивітаміну D [25(OH)D].

4. Скринінг фолієвої кислоти. Саме вона бере участь у синтезі піримідинових та пуринових основ, що входять до складу ДНК та РНК, потрібна для нормального кровотворення, а також ноотропної та антисклеротичної дії.

Дуже вдало healthy-гігант iHerb та медична лабораторія ДІЛА запустили акцію: знижка 20% на всі дослідження в ДІЛА за промокодом iHerb20 (Айхерб20). Акція діє до 31 грудня.

Найважливіші вітаміни для жіночого здоров’я, які можна придбати за результатами аналізів на iHerb:

Вітамін D3 від California Gold Nutrition містить 125 мкг (5000 МО) вітаміну D3 у вигляді холекальциферолу з ланоліну в капсулах з риб’ячого желатину

Вітамін D3 — ідеальна для додаткового приймання форма вітаміну D. Нерідко його називають «сонячним вітаміном», оскільки він синтезується у шкірі під впливом сонця. Він незамінний для багатьох метаболічних процесів, допомагає регулювати засвоєння кальцію та фосфору, а також підтримує нормальну роботу імунної системи, здоров’я кісток та зубів. Цей препарат виробляється на підприємстві, яке має реєстрацію поточної належної виробничої практики (cGMP) та проходить незалежні перевірки.

NOW Foods, фолієва кислота, 800 мкг, 250 таблеток

 

Фолієва кислота необхідна для синтезу ДНК та відновлення генетичних ушкоджень, нормальної роботи серцево-судинної та нервової систем. Ці вегетаріанські та веганські, кошерні вітаміни із сертифікацією GMP виробляє сімейне підприємство, засноване у 1968 році.

Lake Avenue Nutrition, метилфолат, 800 мкг, 120 рослинних капсул

Дію фолату можна порівняти з коензимом для різних функцій організму. Метилфолат від Lake Avenue Nutrition містить біодоступну форму фолату, який покращує засвоєння та сприяє здоров’ю клітин та серцево-судинної системи.

Thorne Research, бісгліцинат заліза, 60 капсул

Бісгліцинат заліза — оптимальний спосіб поповнення запасів заліза, яке необхідне для утворення еритроцитів. Він допомагає боротися з утомою та іншими симптомами дефіциту заліза. Бісгліцинат заліза від Thorne має сертифікат NSF Certified for Sport.Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали