Які тренування варто включити до фітнес-раціону у воєнний час для зняття стресу, розповідає член Міжнародної федерації функціонального тренінгу, спікер міжнародних конгресів Ірина Гармаш.
Зараз ми всі живемо у дуже тяжкий час. Кожен із нас зазнає колосального стресу. Дуже важливо зберегти емоційне здоров`я, оскільки будь-який стрес викликає зміну в нашому самопочутті.
Симптомами стресу можуть бути:
м`язова напруга в області голови, шиї, плечей, спини, знижена працездатність, пригніченість, апатія, порушення сну, розсіяність, погіршення памєяті та концентрація уваги, уповільнення темпу розумових процесів, погана робота ШКТ, підвищена тривожність, дратівливість із найменшого приводу, схильність до набряків, напади страху, погіршення памєяті, недовіра до себе і до оточуючих людей, метушливість, посилена пітливість, підвищена збудливість, прискорене серцебиття, проблеми з диханням, почуття задухи, оніміння або поколювання в кінцівках та багато іншого.
Регулярно і правильно підібране фізичне навантаження — запорука емоційної стабільності і психологічної стійкості. Фізичні вправи дають можливість виплеснути напругу, що накопичилася. Також спорт регулює рівень кортизолу. Кортизол — це стероїдний гормон стресу. Фізичні навантаження допомагають знизити рівень кортизолу та дати можливість організму відновити свої резерви.
Заняття спортом сприяє виробленню ендорфінів. Дослідження на студентах-чоловіках показало, що інтенсивне аеробне навантаження протягом 15 хвилин збільшує рівень ендорфіну в крові.
Спорт — добрий антидепресант. Пропоную вам кілька видів фізичного навантаження, які допоможуть позбутися тривожності та стресу.
Біг
Біг дуже ефективний боротьби зі стресом. До того ж це найдоступніший вид спорту: вам не знадобиться абонемент у спортзал та обладнання. Важлива умова: поступово збільшувати швидкість та дистанцію.
Йога
З 2012 року проводилися дослідження, які показали: у людей, які займаються йогою, практично немає агресії, нервозністі, депресії, тривоги. При заняттях йогою особлива увага приділяється дихальним практикам. Глибоке розмірене дихання допомагає заспокоїтися та розслабитися.
Трекінг
Трекінг — у прогулянках на свіжому повітрі криється секрет спокою та довголіття. Дивлячись навколо, милуючись природою, ви відчуваєте спокій і щастя, а непотрібні думки відступають. Багато лікарів психотерапевтів обов`язково прописують пацієнтам прогулянки на природі.
Медитація
Медитація — це потужний інструмент, який сприяє стресостійкості. Медитація сприяє розвитку позитивного стану розуму. Це ефективний метод тренування уваги, навичок усвідомленості, керування стресом.
Найпростіший спосіб медитації — це зосередження на власному диханні, або на поточному моменті.
Такі практики допомагають:
• краще впоратися з емоційними навантаженнями
• вийти зі стану хронічного стресу
• зменшити хронічний біль
• розслаблятися та досягти розумового спокою
• розвинути навичку управління уваги та підвищити його концентрацію.
Опанувати це можна шляхом регулярних тренувань, починаючи з 10 хвилин на день, потім отриману навичку можна переносити в життя.
Також допоможе заспокоїтися та стати більш уважними будь-який активний відпочинок:
• теніс
• баскетбол
• футбол
Будь-яка рухова активність допоможе мінімізувати дії стресу. Головне — вибрати заняття до душі!