Колонка стоматолога: топ-5 правил здорової посмішки

Порадами ділиться засновник Dental Care Offices Ярослав Заблоцький

Правильна гігієна дозволяє зберегти здоров’я та естетику зубів. За формулою Ярослава Заблоцького, який вже понад 25 років займається популяризацією профілактичних методів догляду за зубами та ротовою порожниною, правильний догляд складається з ретельного чищення зубів вдома двічі на день та двох процедур на рік професійної гігієни у стоматолога. «Запобігти захворюванням значно легше і менш витратно, аніж лікувати хворі зуби. Краще платити мало за профілактику, ніж платити багато за лікування. Навіть найдорожча профілактика, наприклад, професійна гігієна, ніщо порівняно з витратами на зубну імплантацію та керамічні коронки навіть у найдешевшій клініці», — розповідає засновник Dental Care Offices. Спеціально для ELLE.UA Ярослав Заблоцький поділився п’ятьма простими, але дієвими правилами здорової посмішки, які варто взяти до уваги кожному.

Ярослав Заблоцький
Ярослав Заблоцький, засновник Dental Care Offices

Правило 1: Акуратно з цукром та льодинками

Найбільш негативно на зуби впливають льодяники, тому що їх ми тримаємо в роті тривалий час, і той цукор, який міститься в них, пришвидшує руйнування емалі. Якщо ми говоримо про карієс, то він починається з того, що на зубі фіксується конгломерат бактерій, які під час переробки вуглеводів із залишків їжі виділяють кислоти. Ці кислоти вступають у реакцію з емаллю зуба, вона послаблюється, а потім руйнується, а в зубі з’являється карієс. Якщо прибрати цю інфекцію в стоматолога, то нічому буде руйнувати ваш зуб. Їжте собі шоколад, але головне —  після нього почистіть зуби.

Правило 2: Слідкуйте за щіткою

Бактерії зубного нальоту є однією з найпоширеніших причин захворювання ясен. Для ефективної боротьби з нальотом кожному вдома потрібна якісна та чиста щітка. Зубні щітки потрібно міняти щотри місяці, якщо це електрична щітка, то насадки на неї. Після перенесення вірусної інфекції зміна щітки є критичною необхідністю, адже вона просто кишить мікробами. Також важливо не вибирати занадто жорстку щітку, вона може пошкодити емаль. Ідеальний варіант, якщо щітку вам підбере стоматолог.

Правило 3: Бережіть зуби з раннього віку

У дитини в шість-сім років з’являється перший постійний зуб. Вже з появою першого зуба (це відбувається приблизно на 6 місяці життя дитини) та до 10 років батьки повинні контролювати, наскільки регулярно та як ретельно їхня дитина чистить зуби. У більшості випадків діти самі не пораються з зим завданням, тому батьки мають допомагати з цим. Проявіть фантазію — перетворіть цей процес на гру для дитини.

Ті батьки, які схильні довіряти міфу «молочні зуби чистити не треба» можуть легко пропустити хворобу в постійних зубах. Незнання батьків інформації про появу першого постійного зуба у дитини та неправильний догляд призводять до того, що перший зуб хворіє. Неправильний догляд за постійним зубом призводить спочатку до карієсу,  а  у другому-третьому класі до великої дірки. Пізніше дитині ставлять пломбу, яка з часом випадає, і так триває від класу до класу. Часто у десятому класі з зуба видаляють нерв або взагалі видаляють зуб повністю. Щоб цього не було, потрібно постійно доглядати за першим дорослим зубом.

Правило 4: Звертайте увагу на чистоту важкодоступних місць

Важкодоступними місцями вважаються міжзубні контакти та ділянки під яснами. Щоб підтримувати ідеальну чистоту, необхідно чистити зуби після кожного прийому їжі,  вранці та ввечері, користуватися йоршиком та зубною ниткою.

Побутує думка, що вдома можна почистити зуби не гірше ніж у стоматологічному кабінеті. Але це не зовсім так. Наші зуби покриваються біоплівкою і ця плівка, якщо її не прибрати, є осередком для розмноження бактерій. З’являється вона через не регулярність чищення зубів і утворюється через 48 годин. З часом плівка перетворюється на камінь, для видалення якого потрібен ультразвук.

Правило 5: Не ігноруйте професійне чищення зубів

Професійна гігієна — це своєрідний чекап, метою якого є контроль за станом здоров’я зубів та ясен. Комплексне чищення зубів виконується стоматологами-гігієністами. Професійна гігієна не впливає на товщину емалі, не пошкоджує її та майже немає протипоказань щодо проведення. Ще однією з переваг є те, що ваші зуби можуть стати на тон світлішими.  І коли лікар знімає біоплівку, емаль починає сяяти та виглядати здоровішою.

Загалом професійна гігієна передбачає наступне: усунення зубного каменю, видалення затверділого нальоту на зубах та в проміжках між зубами, усунення шорсткості та неоднорідності зубів, зниження ризиків виникнення захворювань на кшталт карієсу та запалення ясен, запобігання кровоточивості ясен, усунення неприємного запаху з рота, що може виникати через скупчення бактерій. І, найголовніше, зупинити або попередити пародонтит, хворобу, яка приводить до втрати чи не всіх зубів.

Під час першого візиту в Dental Care Offices вам зроблять панорамний рентгенівський знімок та скриніг ясен, котрий включає своєрідну діагностику того, наскільки щільно ясна прилягають до зубів. Результати скринінгу вносяться в спеціальні таблиці — пародонтальні карти. В Dental Care Offices працюють з пародонтальними картами Бернського університету, які є доступними кожному стоматологу, котрий у подальшому лікуватиме вам зуби. Під час регулярних візитів стоматолог-гігієніст не лише контролює стан чистоти зубів, але й підбирає засоби для догляду. І якщо зубну пасту можна купити в магазині, то йоршики (міжзубні щіточки) є виробами медичного призначення, і їхній вибір краще доручити лікарю, адже вони мають різні розміри, і одній людині можуть знадобитися одразу кілька йоршиків різних розмірів.

Якщо пацієнт здоровий (немає пародонтиту), то вартість першого візиту в Dental Care Offices, який триватиме 2 годин, складе 100 євро (у вартість входить панорамний знімок). Регулярний візит (щопівроку) або, іншими словами, повторна гігієна, яка триває до години, коштує 70 євро.

Якщо ви ігноруєте походи до стоматолога-гігієніста, то за 20 років будете змушені інвестувати у здоров’я своїх зубів значні кошти. Чисті зуби не хворіють. Отже, пам`ятайте про формулу Заблоцького.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали