Шкідлива чи корисна кава? Розвінчуємо міфи

Та кому не варто пити каву з молоком

Одне з найпопулярніших питань від адептів здорового способу життя звучить так: «Кава шкідлива чи корисна?» Сьогодні розвінчуємо міфи про каву разом із зірковим українським дієтологом Наталією Самойленко.

Багато років цей улюблений багатьма напій був предметом постійних суперечок: корисний він чи шкідливий. Проте наразі висновки багатьох наукових досліджень вказують на те, що чорна кава в помірних кількостях є не лише нешкідливою, а й інколи навіть корисною для нашого організму. Звісно, якщо немає медичних протипоказань до її вживання. 

А як щодо кави з молоком?

Впевнені, що багато хто з вас є поціновувачем запашного аромату капучіно чи лате та їхнього вишуканого смаку. Але чи можна вважати каву з молоком такою ж корисною, як і чорну каву?

І так, і ні. Нещодавнє дослідження в Університеті Копенгагену довело, що кава з молоком окрім інших переваг може мати протизапальний ефект. 

Але яким чином може реалізуватись протизапальна дія цього напою?

В кавових зернах є такі хімічні речовини, як поліфеноли. Це група природних антиоксидантів, які захищають наші тканини від окислювального стресу та запобігають таким чином розвитку запальних реакцій та інших патологічних процесів.

Яку ж роль грає молоко в протизапальній дії поліфенолів?

Саме це досліджували вчені: вони довели, що протизапальний вплив поліфенолів під час взаємодії з амінокислотами («будівельним матеріалом» білків) може посилюватися вдвічі. А ми знаємо, що молоко дуже багате на білки, і вже доведено, що поліфеноли можуть зв`язуватися з білками молока. Ось чому, вживаючи каву з молоком, ми отримуємо реакцію поліфенолів та білків молока, що і може викликати такий посилений протизапальний вплив. Ця взаємодія продовжує досліджуватись і надалі.

Кому я не раджу пити каву з молоком:

тим, хто має медичні протипоказання до вживання кави з молоком;

дітям;

людям, які хочуть схуднути (кава з молоком містить приблизно в 10 разів більше калорій, ніж чорна кава без молока та цукру, тому вживати її, маючи на меті схуднення, точно не варто).

Щоб насолодитися справжнім смаком запашної кави, не обов‘язкові добавки у вигляді цукру або молока. Однак, якщо вам до вподоби така комбінація, отримуйте задоволення, маючи +1 аргумент щодо корисних властивостей кави.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали