Кардіотренування ідеально підходять для спалювання жиру на животі, стегнах та інших проблемних зонах тіла чоловіків і жінок. Якщо порівнювати ефективність тренувань за хвилину, кардіовправи, безперечно, спалюють більше калорій, ніж силові. Під час довгих кардіозанять ви можете позбутися 500-800 калорій. Це цілком пристойна цифра. Тож, якщо ви робите достатньо кардіовправ і не повертаєте калорії назад під час їжі, вага зменшиться.
Крім того, ніщо не допомагає так швидко стимулювати виведення токсинів з організму, як потовиділення. Якщо у вас є можливість, задайте перед обідом собі трохи навантаження — зробіть пробіжку, позаймайтеся в залі або поплавайте в басейні. Найбільш стимулюють потовиділення кардіовправи: їзда на велосипеді або велотренажері, біг, стрибки зі скакалкою, плавання, танці й навіть швидкий підйом сходами.
При цьому, як справедливо зауважив в інтерв`ю виданню Sun головний персональний тренер Голлівуду Джейсон Волш, який працював з Еммою Стоун під час знімання у гучному мюзиклі «Ла-Ла-Ленд», «кардіотренування — це ніщо, якщо ви не рухаєтеся правильно й добре».
Ось чому багато хто, побоюючись помилок, віддає перевагу прогулянкам, а не тренуванням. Наприклад, судячи зі слів принца Вільяма, британські монархи люблять прогулянки як вид кардіотренування і спосіб перезавантаження.
«Прогулянка присутня в моєму житті і в хороші часи, і в погані, і в дощ, і в ясну погоду. Для мене це можливість очистити мій розум і прояснити думки. Це основна частина того, як я підтримую своє ментальне здоров`я», — каже герцог Кембридзький.
Для всіх, хто бажає виконувати кардіотренування в домашніх умовах із максимальною користю та ефективністю, фітнес-тренерка, інфлюенсерка, власниця бренду спідньої білизни Валерія Вʼюшина розповідає всі секрети.
Кардіотренування вдома — класне рішення, оскільки добре підійде для тренування на кожен день. Але є нюанси: наприклад, ваші сусіди можуть бути не в захваті від новоспеченої атлетки. Також під час кардіотренувань важливо стежити за частотою серцевих скорочень: орієнтуйтеся на 120-150 — це адекватна межа. Якщо ви нарахували 170 — це привід зупинитися. Пам’ятайте: після тренувань ви не повинні відчувати слабкість та сонливість.
Звантажте собі на телефон табата-таймер і обирайте вправи, які підходять під ваш рівень і бажання.
Програма кардіотренувань вдома
Не інтенсивне кардіо:
Оберіть 10 вправ, які виконуєте одна за одною.
30 секунд тренування, 30 секунд відпочинок;
Робимо 2 кола, між ними 1-2 хвилини відпочинку.
Середнє кардіо:
10 вправ: 30 секунд тренування і 15 секунд відпочинок;
Робимо 2-3 кола, між ними 1-2 хв відпочинок.
Інтенсивне кардіо:
10 вправ: 45 секунд тренування, 15 секунд перерва;
Робимо 3 кола, між ними 2 хвилини відпочинку.
Високоінтенсивне кардіо:
10 вправ, 45 секунд — тренування, 15 секунд — відпочинок;
Робимо 4-5 кіл, між кругами відпочинок 1-2 хвилини.
І головне: який би вид тренування ви не обрали, обовʼязково слідкуйте за своїм самопочуттям. Але навчіться відрізняти лінь від того, що ви обрали надто інтенсивне навантаження.