Говорити не можна мовчати: що потрібно знати про період менопаузи

Великий гід, який покращить якість життя та шкіри

Більшість жінок хвилюються про настання менопаузи та скаржаться подругам на жар у тілі, зміни настрою й відсутність колишніх відчуттів від сексу? Добре, коли ці неприємності можна обговорити з близькими та лікарем. Однак, як показує статистика, більшість жінок взагалі мало що знає про менопаузу.

Так, 50% жінок підтверждують, що вони не були достатньо  проінформовані про цей  період, а більше 80% жінок нічого не роблять для полегшення симптoмів, пов’язаних з менопаузою.

Більш того, жінки не завжди можуть самостійно зрозуміти, що в них стартовала менопауза. Вони самодіагностують її за різними симптомами, і не завжди вірно. Серед головних джерел інформації жінки називають: сім’ю та друзів (37%), гінеколога (30%), Інтернет (26%), пресу (24%), сімейного лікаря (20%), телебачення (17%), дерматолога (6%), фармацевта (5%).

Починаємо з теорії: менопауза — це припинення менструації через скорочення фолікулярної  активності та закінчення оваріального резерву.

Пері-менопауза, тобто період «до»:

Це перехід від репродуктивної стадії до скорочення фолікулярної активності, який триває від 2 до 6 років (максимум 10). Найчастіше цей період стартує десь у 45 років: менструації стають нерегулярними, починаються приливи, перепади настрою, швидка втомлюваність.

Менопауза

Період, який починається приблизно в 52 роки. По суті, це повне закінчення менструації (аменорея), яке триває десь 12 місяців.

Постменопауза

Починається після закінчення останньої менструації і триває до кінця життя. Вироблення естрогену різко скорочується за 12 місяців без менструації. Деякі симптоми зникають (наприклад, приливи), а інші — продовжуються, до того ж з’являються нові (наприклад, старіння шкіри та її провисання).

Ознаки менопаузи на шкірі:

• Втрата еластичності

• Глибокі зморшки

• Сухість

• Вугреві запалення (акне)

• Гіперпігментація

• Поява темних кіл під очима

Ознаки менопаузи на самопочутті:

• Вазомоторні приливи

• Нічна пітливість

• Урогенітальні симптоми

• Біль у суглобах та кістках

• Додатково: порушення сну, астенія, депресія, погіршення пам’яті, перепади настрою, набір ваги.

Можливий розвиток захворювань через гормональні зміни:

• Остеопороз та ризик тріщин кісток

• Інсулінорезистентність: ризик діабету II типу

• Атеросклероз: ризик стенокардії чи серцевого нападу

• Онкологічні захворювання

До симптомів менопаузи відносяться: порушення сну, депресія та тривожність, когнітивні зміни, зниження лібідо, вагінальна сухість, дискомфорт, дизурія, ризик урогенітальних інфекцій, стоншення шкіри та втрата її еластичності, сильна сухість, глибокі зморшки, випадіння волосся на голові та небажане волосся на обличчі (над верхньою губою, підборіддя), набір ваги, ризик вісцерального ожиріння, біль у суглобах та втрата м’язової маси.

Для комплексного підходу контролю менопаузи необхідно відвідувати таких експертів: гінеколог, ревматолог, нутріціолог, кардіолог, фітнес-тренер, психолог, фармацевт та дерматолог.

Крім регулярних візитів до лікаря, покращити якість життя під час менопаузи можна за допомогою збалансованого харчування, активного способу життя та фізичним навантаженням, а також грамотному догляду за шкірою.

Впродовж менопаузи, хронологічне старіння пришвидшується  через гормональні зміни: наприклад, скорочення вироблення  естрогену призводить до зменшення антиоксидантного захисту, дисбалансу виділення себуму, епідермального стоншення шкіри,  провисання, а збільшення вироблення кортизолу призводить до зменшення синтезу колагену, еластину,  синтезу гіалуронової кислоти, сухості шкіри, почервонінням і зморшкам.

До того, починають активно проявлятись специфічні клінічні ознаки старіння шкіри: тьмяність, сухість, гіперпігментація, помітні зморшки та провисання. Річ у тім, що у перші 5 років менопаузи шкіра втрачає до 30% колагену, і приблизно 57% ліпідів, які важливі для еластичності, пружності, захисту.

Спеціально для того, щоб протистояти впливу менопаузи, експерти лабораторії Vichy розробили дует продуктів Neovadiol. Так, денний антивіковий крем для збільшення  щільності та пружності шкіри обличчя створений на основі вулканічної води,  Омега 3, 6, 9, вітамінів В3 та Е, а також проксилану та екстракту Касії. Ці інгредієнти активізують процеси відновлення клітин, що  призводять до підвищення пружності та щільності  шкіри.

А нічний антивіковий крем відрізняється охолоджуючим  ефектом та призначений для збільшення щільності та  відновлення тонусу шкіри обличчя. Під час менопаузи жінки досить часто відчувають  приливи, від чого шкіра страждає. Цей крем допоже за секунди охолодити шкіру, та надасть сяйва та щільності шкірі обличчя. 

 


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали