Ви помітили, як стрімко мода увірвалася до нашого раціону, а у продуктових кошиках осіли авокадо та насіння чіа? Дійсно, розголос про чудодійні властивості цих та інших суперфудів сягнув шаленого рівня, тому не дивуйтеся, якщо опинитеся на черговому сайті у пошуках цілющих ягід годжі.
Зірковий дієтолог Наталя Самойленко пропонує не знецінювати певні категорії продуктів, але підкреслює, як важливо пролити світло на корисні та рідні для нас, які несправедливо були загнані у тінь заморською екзотикою.
І очолює цей список українське сало: 20-30 г на добу забезпечать організм незамінними омега-3 жирними кислотами, холіном, вітамінами D та Е, а також подарують гастрономічну насолоду.
Насіння льону та волоський горіх насичать організм корисними жирами, якщо додавати їх до салатів та десертів або ж споживати як поживний перекус.
Розкручені маркетологами кіноа та дикий рис сміливо можна чергувати з вітчизняними гречкою, пшоном та перловою крупою.
У пошуках каротиноїдів багато хто переходить зі звичайної картоплі на батат, забуваючи про звичні для нас моркву та гарбуз. До речі, насіння гарбуза — відмінне джерело цинку, магнію та рослинного білка, тож баштанна культура не втомлюється дивувати.
Компанію помаранчевих рекомендуємо доповнити петрушкою та листям салату — коктейль антиоксидантів та вітамінів для імунної системи забезпечено.
Буряк слід запікати або споживати сирим, адже він є рекордсменом за кількістю бору, марганцю та заліза.
Смородина, чорниця та шипшина нічим не поступаються за вмістом антоціанів та вітамінів новомодній лохині й точно доступніші, ніж таблетовані ягоди асаї.
Тож смакуйте з користю, а також завжди контролюйте вплив реклами та не відмовляйтеся від власних суперфудів, якими так багата Україна.