Олії — одні з найкалорійніших, але водночас і одні з найкорисніших продуктів для нашого здоров`я та стрункості. Це корисні жири, які ми можемо вживати будь-коли. Зіркова українська дієтологиня Наталія Самойленко підказує: додаючи олії до вечері, ми робимо її ситнішою, це допомагає нам протриматися весь вечір без зайвих перекусів.
Розберімо, якими оліями ви можете урізноманітнити свій раціон, а які краще виключити.
Зверніть увагу на олії, багаті на Омега-3 жирні кислоти:
1. Лляне масло. За кількістю Омега-3 воно вдвічі перевершує риб`ячий жир та інші рослинні олії. У ньому багато вітамінів групи В, вітаміну А, F, Е, цинку, лецитину, магнію, калію, селену.
2. Кунжутна олія. Вважається, що це єдина олія, яка засвоюється організмом на всі 100%.
3. Оливкова олія. Extra virgin — найнатуральніша з усіх видів олії. Має насичений смак і багато фенольних антиоксидантів, які надають особливої користі цьому джерелу жирних кислот. Олеїнова кислота та олеокантал у складі знижують кількість маркерів запалення, таких як С-реактивний білок, і працюють як ібупрофен, відомий протизапальний препарат.
4. Олія волоських горіхів багата на поліфеноли, які підвищують антиоксидантну активність клітин.
5. Кедрова олія. Регулярне вживання кедрової олії сприяє покращенню психоемоційного стану та стабілізації настрою.
6. Гарбузова олія має позитивний вплив на сечовивідні шляхи.
7. Конопляне масло має доведену ефективність при запальних захворюваннях шкіри.
8. Олія виноградних кісточок чудово стимулює природний синтез колагену, необхідного для пружності та еластичності шкіри.
Ці олії ми додаємо в салати та інші страви, але не піддаємо впливу високих температур.
Для смаження можна використовувати кокосову, рафіновану оливкову олію або шматочок сала. Рафінована олія вже була виготовлена під дією високих температур, вона вже втратила більшість поживних речовин, на відміну від олій холодного віджиму, які ці поживні речовини зберігають.
Табу для жіночого здоров`я: рафінована соняшникова олія та кукурудзяна.
У соняшниковій та кукурудзяній олії міститься багато Омега-6, що системно підвищує рівень запалення в організмі. А це, своєю чергою, викликає збільшення ризиків онкології та атеросклерозу.