Цікавий онлайн-тест на ризик цукрового діабету 2-го типу

Простий крок для профілактики хвороби

Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» та Центр громадського здоров’я України в рамках інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом» створили перший доказовий онлайн-тест на визначення індивідуального ризику цукрового діабету 2-го типу, що доступний за посиланням. Пройти тест може кожен — як самостійно, так і під час прийому у свого сімейного лікаря, щоб на основі його результату одразу отримати рекомендації щодо відповідного лікування та зміни способу життя. 

Цей тест є Формою оцінки ризиків цукрового діабету 2-го типу, що є частиною Уніфікованого клінічного протоколу первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги «Цукровий діабет 2-го типу», затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я №1118 від 21 грудня 2012 року. А отже він може бути використаний сімейним лікарем у медичній практиці.

Кадр із серіалу «Секс у великому місті»

За даними Світового Банку, 6,1% українців віком 20-79 років мали цукровий діабет (дані за 2019 рік). Поширеність цього захворювання становить 8,4%. Більш ніж половина людей з цукровим діабетом (65%) не знають про свій діагноз. Рівень госпіталізацій пацієнтів з цукровим діабетом в Україні дуже високий, і це захворювання забирає приблизно 40 000 життів щорічно. 

З багатьох причин, що перешкоджають вчасному виявленню цукрового діабету 2-го типу, можна виділити наступні: 

Недостатня обізнаність щодо факторів ризику цукрового діабету 2-го типу;

Відсутність звички регулярно перевіряти свій рівень глюкози у крові;

Нерегулярність профілактичних оглядів у сімейного лікаря або неякісна комунікація між лікарем та пацієнтом. 

Серед основних факторів ризику цукрового діабету 2-го типу — надмірна вага тіла, недостатня фізична активність, високий артеріальний тиск, нездорове харчування, паління та спадковість. Окрім того, ризик цього захворювання зростає з віком.

Згідно з результатами дослідження Steps2, яке проводилося Всесвітньою організацією охорони здоров’я, 27,4 % українців взагалі ніколи не вимірювали свій рівень глюкози крові. Водночас саме своєчасне виявлення підвищеного рівня глюкози у крові допомагає вчасно почати лікування і таким чином зберегти здоров’я та життя пацієнта.

Кадр із серіалу «Емілі в Парижі»

Ксенія Замолотова, лікар-ендокринолог вищої категорії, головний експерт інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом» підкреслює: «Дуже часто цукровий діабет 2-го типу спочатку має безсимптомний перебіг. Рівень глюкози у крові людини вже вище норми, а вона нічого не відчуває, не має ніяких скарг і почувається нормально. Тому дуже важливо знати свій власний ризик цієї хвороби та регулярно перевіряти рівень глюкози у крові, щоб вчасно виявити захворювання — до настання важких, небезпечних для життя ускладнень».

 


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


Невестам на заметку: какие документы нужно менять после...


Як прийняти невизначеність: 12 правил від Джордана Пітерсона...


Читайте также
Популярные материалы