Колаген — це нерозчинний структурний білок, який природно синтезується в організмі та складається переважно з трьох амінокислот: проліну, гліцину та гідроксипроліну. З віком кількість колагену в організмі поступово зменшується. Це погана новина. Але відома українська дієтологиня Наталя Самойленко запевняє, що є і гарна: можна активізувати синтез власного колагену. Для цього достатньо вживати продукти з високим вмістом білка, тому що в них містяться амінокислоти, які відповідають за вироблення колагену.
Регулярно їжте яйця, нежирні молочні продукти, бобові, курку та індичку, рибу, морепродукти, яловичину. Яловичий бульйон, бульйон з індички чи курки, заливна риба — страви, для приготування яких використовується саме сполучна тканина тварин й метод довготривалої термічної обробки, тому вони стануть найкращим варіантом, якщо ви у пошуках колагену з природних джерел.
Колаген у банці — спосіб поповнити дефіцит амінокислот, однак ефективною ця добавка буде лише у комбінації зі збалансованим раціоном.
Як вживати колаген?
Зранку розчиненим у воді (якщо порошок), краще разом з їжею.
Дозування від 3 до 10 г — залежно від мети.
Курс від 8 тижнів і більше.
Протипоказання: алергія або індивідуальна непереносність, вагітність та лактація, онкологія, ниркова недостатність та сечокам’яна хвороба, хвороби печінки та підвищене згортання крові.
Дієтична добавка з колагеном має:
Бути в зручній для вас формі: рідка, капсули чи порошок — не має значення.
Містити високий вміст колагену (не менше 3 г/добу).
Не включати зайвих домішок. У колагену має бути простий і зрозумілий склад (можливі комбінації з вітаміном С, хондропротекторами чи гіалуроновою кислотою).
Складатися з «високодоступного» колагену, тобто такої форми, яка піддалася процесам, що сприяють кращому засвоєнню (наприклад, гідролізат відрізняється засвоєнням на 95%).