Чи правда, що тренування на відкритому повітрі ефективніше, ніж у залі?

Обираємо локацію для спорту

Важливе питання для всіх початківців і навіть давніх адептів фітнесу — це « Де тренування ефективніше: на відкритому повітрі чи в залі»? Член Міжнародної федерації функціонального тренінгу, речник міжнародних конгресів, аспірант кафедри олімпійського та професійного спорту, спортивних ігор та туризму ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Ірина Гармаш ексклюзивно для ELLE.UA розповідає, чи варто віддавати перевагу тренуванням на відкритому повітрі:

Доведено, що тренування на вулиці знижують рівень тривожності та допомагають подолати стрес. Також це чудовий спосіб отримати найважливіший для організму вітамін D. Сонячне проміння активізує вироблення гормонів щастя. І навпаки, інтенсивні фізичні навантаження в задушливому та тісному залі — це завжди виснажливо.

Коли ми тренуємося на вулиці, організм отримує велику кількість кисню, тому посилюються окислювально-відновні процеси. Завдяки цьому відновлення організму відбувається швидше.

Тренування на вулиці сприяють покращенню психічного стану, налагоджується сон. Якщо порівняти виконання одних і тих же вправ у залі та на вулиці, то на свіжому повітрі калорій витратиться трохи більше, і при цьому тренування переносяться набагато легше.

До того ж фітнес на вулиці — дуже гарне загартування. Факт: люди, які вважають за краще тренуватися на свіжому повітрі, хворіють набагато менше.

Тренування на свіжому повітрі вказують на позитивний вплив на мозок. Тренування на свіжому повітрі підвищують впевненість у собі, і навіть прибуття поруч із водою та зеленню посилює цей ефект.

Які ефекти можна отримати від тренувань на вулиці:

Схуднути

Набрати м`язову масу

Поліпшити фізичну форму

Підвищити стресостійкість

Поповнити вітамін D

Зміцнити суглоби та кістки

Підтримка оптимальної ваги

Поліпшити емоційний стан

Заняття на вулиці можуть бути дуже різноманітними. Це може бути біг, присідання, бадмінтон, великий теніс, волейбол, катання на роликах та їзда на велосипеді. Якщо ви віддаєте перевагу силовим тренуванням, багато вправ можна легко виконувати на спортивних майданчиках і в громадських місцях.

Біг на біговій доріжці у спорт залі — це не те саме, що біг у парку. У другому випадку кількість спалених калорій збільшиться до 10% за рахунок опору повітря. Також доріжці у парку не завжди рівна, і це створює додаткове навантаження. Обирайте різні маршрути, і це стимулюватиме ваш мозок.

Найголовніше, щоб ваші тренування були максимально різноманітні. Для цього створіть план та систему тренувань. І пам`ятайте, що тільки систематичні тренування та правильне харчування дадуть найкращі результати.


Реклама

Популярні матеріали

Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Галета з абрикосами та мигдалем: покроковий рецепт


3 найкращі вправи, які чудово знімають стрес


Читайте також
Популярні матеріали