Після сходу сонця та дзвінка будильника ранок часто здається швидкоплинним та сумбурним. Проте є кілька способів використовувати цю частину дня максимально ефективно. «Дослідження показують, що позитивний початок може значно вплинути на загальний рівень щастя і підвищити продуктивність», — говорить американський терапевт Кайоте Джозеф, відзначаючи, що для того, щоб почати ранок правильно, потрібно лише 10 хвилин.
Чому це важливо? Річ у тім, що те, як ви починаєте свій день, впливає не тільки на організм, але й на ваш психологічний стан. Упорядкування початку дня в результаті допоможе вам гармонійно себе відчувати протягом усього дня. У нашій добірці ви знайдете кілька корисних порад, які можна внести в ранковий розпорядок, щоб максимально покращити своє самопочуття та ефективність протягом решти дня.
Instagram: @alison__wu
Дослухайтеся до свого тіла
Здорова та продуктивна ранкова рутина — це те, що налаштовує вас на позитивний настрій та створює контакт розуму з тілом. Дослухайтеся до себе і з’ясуйте, що надихає вас. Подумайте, які продукти, практики та активності сприяють цьому. Потім включіть до свого режиму чотири або п’ять занять, які стимулюють та розширюють ваші можливості емоційно, інтелектуально та духовно.
Будьте активними
Вправи, навіть нетривалі, є частиною продуктивної та здорової ранкової рутини. Фізичне навантаження у поєднанні з правильним диханням насичує киснем кожну клітину вашого тіла, пожвавлюючи вас як фізично, так і ментально. Такий вид активностей заспокоює та розслаблює, а також налаштовує вас на творчість та виважене вирішення проблем. Таким чином, внесення до вашого ранкового режиму простих, ефективних вправ зможе зміцнити ваше тіло та розум.
Instagram: @kayla_itsines
Здоровий сніданок
Вживання одного або двох суперфудів за сніданком покращить діяльність мозку та підвищать рівень дофаміну в крові (гормон щастя). Секрет у тому, щоб з’ясувати, які продукти змушують вас почуватися найбільш енергійно. Багато хто обирає сніданки з додаванням йогурту чи яєць, а крупи і складні вуглеводи намагаються залишати на потім.
Почніть ранок без ґаджетів
Не починайте свій день із моніторингу стрічки новин у соціальних мережах. Дослідження показують, що перші 10 хвилин ранку задають тон усьому дню, а перевірка електронної пошти та соціальних мереж виробляє у мозку гормони стресу, такі як адреналін та кортизол.
Створіть собі ранкові ритуали
Є дві основні практики турботи про себе, які допомагають зробити ранок кращим: медитація та записи у щоденнику подяки. У випадку медитації не варто вдаватися до складних технік занурення в підсвідомість, для початку достатньо буде вивчити легкі ранкові медитації. Що стосується щоденника подяки, то від самого ранку почніть записувати все добре, що сталося з вами за день до цього. Це допоможе вам зрозуміти та усвідомити головні цінності в житті, дрібниці, які роблять вас щасливими, та подивитися на вашу рутину збоку.
Instagram: @adrienelouise