5 головних фітнес-трендів 2022 року

Ключові тенденції у світі спорту

Наш світ дуже змінився і вже ніколи не буде таким, як колись — локдаун вніс свої корективи. Багато хто перейшов на віддалений формат: це стосується і роботи, і тренувань. Але навіть після закінчення локдауну не всі повернулися до попереднього життя. Поява нових спортивних трендів у 2022 році продиктована насамперед зручністю, комфортом та безпекою для здоров’я. Про те, що на нас чекає в індустрії фітнесу, розповідає членкиня Міжнародної федерації функціонального тренінгу, речниця міжнародних конгресів Ірина Гармаш.

1. Онлайн-тренування

Пандемія призвела до тимчасового закриття фітнес-клубів у всьому світі, і тренерам довелося змінювати формат тренувань. Онлайн-тренування були розроблені для можливості займатися вдома, і такі заняття доступні 24/7. Це чудово, що їх можна дивитися на будь-якому пристрої. В залежності від бажання і потреб кожен може обрати або групові тренування, або персональні.

Instagram: @ariviere

2. Вправи із вагою власного тіла

Сьогодні вправи із вагою власного тіла дуже популярні у тренажерних залах. Ніякого спеціального обладнання не потрібно — лише ваше бажання. Вважається, що для наших м’язів безпечною є вага, яка не перевищує маси нашого тіла. Навантаження, створюване власним тілом, не має ніяких протипоказань. Тому саме вправи зі своєю вагою є найбільш природними та безпечними. Їх існує безліч, й у 2022 році цей тренд стане всесвітнім.

4 основних правила, які ви повинні пам’ятати під час тренування

Не забувайте про дихання

Правильно виконуйте вправи

Не поспішайте

Максимально викладайтеся

Instagram: @irinashay

3. Високоінтенсивні інтервальні тренування

Високоінтенсивні інтервальні тренування, або High-intensity interval training (HIIT), — один із найефективніших способів боротьби із зайвими кілограмами. Результати досліджень показують, що при HIIT у тренуваннях втрачається ушестеро більше жирової тканини, ніж при звичайному кардіо. Під час таких тренувань короткі періоди інтенсивних анаеробних вправ чергуються з менш інтенсивними періодами відновлення.

До цієї категорії можуть належати вправи на велотренажері, біг, плавання та бокс. Високоінтервальні тренування лише по 15 хвилин тричі на тиждень за «жирозпалювальною дією» не поступаються годинним заняттям на біговій доріжці. Сьогодні вони актуальні як ніколи через дефіцит часу серед мешканців великих міст.

Instagram: @kayla_itsines

4. ТРЕНУВАННЯ НА ГНУЧКІСТЬ

Завдяки таким тренуванням тіло стає більш пружним, підтягнутим та привабливим. Стретчинг у всіх видах — прекрасне заняття для роботи зі сполучною тканиною. Тренування на гнучкість покращують, координують і відновлюють здатність різних ділянок нашого тіла злагоджено працювати. Головна умова для досягнення та збереження гнучкості — регулярність. Виконуйте вправи тричі на тиждень, і ваші м’язи та зв’язки стануть більш еластичними. Це дасть змогу покращити поставу та знизити зайву напругу в м’язах.

Instagram: @gisele

5. Заняття на свіжому повітрі

Через карантин прогулянки у парку, у лісі або на вулиці стали невід’ємною частиною життя. Це чудовий спосіб розім’яти м’язи та підбадьоритися. Дуже актуальні в 2022 році біг, йога, силові вправи на брусах або TRX. Тренування на свіжому повітрі не лише покращує настрій, а й забезпечує ваш організм більшою кількістю вітаміну Д. Вони позитивно впливають на мозок і є чудовою альтернативою фітнес-центрів. Тренуючись на вулиці, можна схуднути, наростити м’язову масу та покращити фізичну форму. Парк — ідеальне місце для тренувань на свіжому повітрі.

 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали