Багато хто з вас, напевно, хоч раз у житті відчував біль у спині. Під час стресу всі хронічні захворювання можуть загостритися, при цьому стрес сам стає причиною болю в спині.
У період гострого болю абсолютно протипоказані будь-які фізичні вправи, масаж та фізіопроцедури. Біль у спині найчастіше виникає через перенапруження та спазм м`язів.
Після того, як процес перейшов у менш гостру стадію, можна взятися до виконання вправ. Членкиня Міжнародної федерації функціонального тренінгу, спікерка міжнародних конгресів Ірина Гармаш склала список простих вправ, які дійсно допоможуть зменшити біль у спині, а при регулярному виконанні — взагалі позбутися його.
Для цього найкраще підійде йога. Йога має дуже глибоку та довгу історію, не тільки як спосіб трансформації тіла та свідомості людини, а й як терапевтичний інструмент.
Це дуже збалансована практика фізичної культури. Мало хто знає, що дуже великий вплив на біль у спині має неправильне дихання.
Вправа на відновлення природної моделі дихання
1. Вихідне положення:
Лежачи на спині, руки вздовж тіла, долонями вгору, ноги зігнуті в кульшових та колінних суглобах, стопи на ширині плечей, хребет випрямлений і притиснутий до підлоги, повільно неглибоко вдихніть «животом».
Ви повинні почути рівномірний тиск по всьому тілу.
Під час вдиху грудна клітка не повинна зміщуватися у бік голови. Повільно видихніть, живіт утягується. Повторіть вдих.
Займайтеся по 5 хвилин двічі на день, щоб природна модель дихання стала автоматичною. Це дозволить прибрати біль у поперековому та шийному відділі.
2. Розтягнення хребта у положенні лежачи.
Розтягування хребта лежачи на підлозі виконується так:
Прямі ноги тягнемо вперед, носочки на себе, а руки за головою. Позу утримуємо 5-10 секунд та повторюємо тричі.
3. Поза дитини
Станьте на коліна й акуратно зігніть ноги, щоб таз опустився на п`яти, потім нахиліть корпус до підлоги. Опустіть голову і витягніть руки вперед, сідниці не відривайте від п`ят.
Зафіксуйте крайнє положення на 30 секунд. Поверніться у вихідне положення.
Жодних болючих відчуттів під час виконання вправ бути не повинно. Це поза чудово розслаблює спину та знімає напругу.
Пам`ятайте, щоб бути здоровим і не відчувати неприємних відчуттів, додавайте до вправ рухову активність протягом дня!