3 небанальні способи, як покращити настрій

Лайфхаки для енергії та бадьорості, які працюють навіть у похмурий будній день

Міжсезоння — це період, коли тіло перебудовується на новий режим, а погода диктує нові умови. У цей час усі ми схильні до депресивних станів і апатії частіше, ніж зазвичай. Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька зібрала трійку безпрограшних способів, які справді здатні покращити настрій навіть у похмурий та дощовий будній день.

Ароматерапія

Ароматерапія — це спосіб не тільки влаштувати SPA просто у себе вдома, але й покращити настрій за умови правильної комбінації олій. Про п’ятірку ефірних олій для гарного настрою розповідає офіційний представник іспанського бренду Alqvimia Юлія Берегова:

Ефірна олія лимона має приємний, яскравий аромат, що надає сил, бадьорості, оптимізму. Ця ефірна олія освіжає, забезпечує приплив позитивних емоцій і вважається справжнім антидепресантом, що знижує почуття страху, тривоги, розгубленості.

Ефірна олія апельсина завдяки яскравому фруктовому аромату завжди викликає святковий настрій, навіть у похмурий день. Апельсинова олія за секунди створює романтичний настрій, допомагає відчути смак життя, швидко покращує емоційний стан, знімає накопичену втому.

Ефірна олія петитгрейну активно гармонізує психоемоційну сферу. Його аромат знімає втому, наповнює внутрішньою силою, дає відчуття чистоти, легкості та енергійності, піднімає настрій.

Аромат ефірної олії лемонграсу освіжає, знімає відчуття втоми, підвищує життєвий тонус. Олія лемонграсу піднімає настрій, сприяє зростанню впевненості у собі, концентрації уваги, оптимізує розумову активність та покращує працездатність.

Усього кілька крапель ефірної олії кориці здатні повернути життєрадісність, бадьорість, прекрасний настрій. Ця натуральна олія вважається натуральним антидепресантом і чудовим тонізувальним засобом. Запах кориці посилює активність головного мозку, підвищує увагу та покращує пам’ять.

Зміни у раціоні

Зірковий український дієтолог Наталія Самойленко рекомендує включити до щоденного меню продукти, завдяки яким можна не лише відчути щастя, а й зміцнити здоров’я:

Риба та морепродукти — як основний прийом їжі, по 100-150 г на день.

Шоколад — відомий засіб боротьби з депресією. Він містить магній, який допомагає знизити рівень гормону стресу — кортизолу. До шоколаду застосовуємо правило екватору — їмо його до 15:00, але не більше 20-30 г на день. Какао має бути не менше ніж 75%.

Фрукти та овочі містять вітаміни групи В, мікроелементи, клітковину — усе це створює поживну флору в нашому кишечнику.

Банан, до речі, ідеальний фрукт для підняття настрою, але його також їмо у першій половині дня.

Горіхи (крім арахісу та кеш’ю), насіння льону, кунжуту, гарбуза містять омега-3 та залізо, ідеально підходять для перекусу.

Кисломолочні продукти (кефір або натуральний йогурт) потрібні для того, щоб кишечник почував себе комфортно. Краще вживати 200-250 мл у другій половині дня і не поєднувати з фруктами.

Цільнозернові крупи сприяють метаболізму, вживаємо їх до 15:00.

М’ясо та субпродукти містять залізо та позитивно впливають на настрій та імунітет. Червоні сорти м’яса їмо в обід разом з овочами. Білі сорти іноді можна і на вечерю.

Бобові підвищують рівень серотоніну. З їхньою допомогою можна контролювати рівень цукру.

Робота з тілом

Точки на тілі — один з улюблених методів впливу на тіло людини з тією чи іншою метою, який тисячоліттями використовують у Китаї. Щоб швидко підбадьоритися, застосуйте просту техніку: стисніть руки в кулаки і постукайте одним об одний спочатку з боку мізинців, потім з боку великих пальців. Зробіть так по 30 разів з кожного боку. Також можете інтенсивно почергово помасажувати пальці рук — це добре працює.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали