10 простих порад, які допоможуть не замерзнути взимку

Катя Ульянова розбиралась, як вижити і не замерзнути в суворі українські морози

Погода цією зимою змушує страждати від холоду. Оскільки зовнішні заходи зігрівання на морозі є досить простими (правильно підібрана термобілизна, вологостійкі тканини та багатошаровість одягу), звернімо увагу на те, як треба харчуватись, боротися зі стресами і з  користю для здоров’я проводити час, коли температура в мінусі.

Пити достатньо рідини необхідно завжди, але взимку ми часто забуваємо про це. Проте саме нормальний водний баланс визначає морозостійкість організму, бо від цього залежить об’єм циркулюючої крові, що належним чином має живити всі органи і судини. Таким чином, наприклад, трав’яні чаї можуть не тільки тимчасово зігріти, а й допомогти поновити водний баланс.

Спокій – один із основних засобів збереження тепла в тілі, бо знервованість і стрес діють на наш організм тими ж методами, що і холод. І коли через скорочення м’язів від знервованості втрачається необхідна для зігрівання енергія, ми отримуємо подвійне напруження. Як тільки відчуваєш, що стрес близько, треба зосередити увагу на своєму диханні і спробувати розслабитись.

Сольові ванни приблизно 1 раз на тиждень є чудовим варіантом боротьби зі знервованістю у зимовий період, також вони чудово прогрівають організм, а застосування, наприклад, англійської солі має позитивний вплив на загальне самопочуття: добре живить шкіру, допомагає організму усунути шкідливі і непотрібні речовини. Слід зауважити, що вода у ванній має бути не дуже гарячою, а сама процедура не перевищувати 15-20хв.

Більше світла, бо воно не тільки покращує настрій, а й допомагає боротися з порушеннями обміну речовин і зимовим послабленням імунітету. Отже, треба намагатися максимально багато часу проводити на вулиці у сонячний день (хоч це буває не так часто) або принаймні, якщо немає змоги вийти на свіже повітря, сидіти біля вікна протягом 20-30 хвилин.

Масаж у зимовий період має допомагати позбавлятися зайвих напружень – особливо це стосується частин тіла безпосередньо пов`язаних зі стресом. А оскільки масаж підсилює кровотік, то покращення обігрівання організму забезпечено.

Достатньо їсти – це обов’язкове правило холодного періоду року, бо якщо вживати їжу менше необхідного мінімуму, рівень метаболізму сповільнюється, а відповідно і тіло охолоджується. Можна зробити висновок, що зима – не кращий час для дієт, але саме у цю пору підбір продуктів харчування має бути більш зваженим.

Постійний рух і не тільки тоді, коли змерзли ноги, і маєш терміново зігріватися на морозі.  Післясвяткові вправи і тренування «до літа» вже можна розпочинати, бо це водночас є й незамінним засобом задля прискорення обміну речовин у тілі.

Залізовмісні продукти є необхідною складовою зимового раціону людини, бо саме в цю пору року рівень гемоглобіну у людей падає частіше, в результаті чого з’являється слабкість і підвищена втома. Пшеничні висівки, морська капуста, гранат, морквяний сік – ось що потрібно для здорового зимування.

Сон взимку має викликати у нас ще більшу відповідальність, і якщо графік дозволяє хоч на 15 хвилин більше часу провести в ліжку – треба цим користуватись. Якщо ж ні (наш світ дуже далекий від ідеального), то треба вдосталь відсипатись і відпочивати принаймні у вихідні дні.

Суп або курячий бульйон – є одними з найбільш поживних страв, які можна смакувати взимку, саме вони зігрівають більше, ніж будь-яка інша їжа. Перед виходом на мороз супи збагачують організм енергією; овочеві із додаванням бобових (нуту, сочевиці, гороху), борщ, розсольник або легкий курячий бульйон допоможуть легше переносити мінусову температуру.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали