Як відростити волосся навіть під час війни: радять експерти

Часті помилки у догляді та корисні правила домашньої hair-рутини

Війна повністю змінила не тільки повністю наші життя, а й стан шкіри та волосся. На випадання локонів через хронічний стрес скаржаться багато дівчат. Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька розпитала засновницю онлайн-бутика гаджетів для догляду за шкірою обличчя Skin Kits та мережі клінік «МедіСкін» Єлизавету Куртяк та лікаря-дерматолога, трихолога, косметолога Єлизавету Білоус.

З якими hair-проблемами стикаються дівчата під час війни найчастіше?

Єлизавета Білоус: Основна причина, з якої приходять до мене на прийом дівчини під час війни — рясне, тривале випадіння волосся, яка спостерігається навіть у тих пацієнток, які ніколи не стикалися з такою проблемою. На жаль, стрес, а якщо бути, точною — гормони, які виробляються у великій та неконтрольованій кількості під час хронічного стресу (адреналін, кортизол, норадреналін), «включають» каскад реакцій, що негативно діють на фолікул волосся, що призводить до випадіння.

Друга причина частого звернення приймання під час війни — загострення всіх хронічних захворювань шкіри голови, переважно себорейного дерматиту, де однією з основних тригерних чинників є той самий стрес. Також важливі чинники загострення — порушення в раціоні харчування, і неможливість дотримання достатньої гігієни шкіри голови та волосся (несвоєчасне миття невідповідними засобами), що призводить до зростання патогенної флори, а саме грибів роду Malassezia — при зменшенні рівня інших представників мікробіому.

І третя причина звернення, яку я можу виділити — недостатній догляд за стрижнем волосся, особливо якщо він пошкоджений. Наприклад, для власниць фарбованого волосся дуже важливо дотримуватися всіх правил у процесі нанесення барвників, вибирати виключно якісні фарби, що не призводять до руйнування стрижня волосся. І найбільша проблема у цих дівчат, до лав яких потрапила і я — неможливість потрапити до свого колориста, який знає волосся та всі нюанси. Тим часом, непрофесіоналів дуже багато і наше волосся стає «жертвами» в руках цих горе-майстрів.

Єлизавета Куртяк: Одна з найбільших beauty-проблем під час війни — неможливість повноцінного догляду за волоссям. Причин тому безліч: переїзд із дому, дефіцит фахівців, які також переміщалися до інших міст та країн. Звичайно ж, всі, кому до війни робили професійний підбір догляду для волосся, просто поспіхом при переїзді забували взяти його або просто для баночок не знаходилося місця.

Найчастіше в таких випадках у хід йшли засоби із супермаркету, куплені в Європі або нашій країні, або ж пропоновані в готелях. Звичайно ж, у таких випадках мова вже не йде про хороший догляд за структурою волосся. Тому найчастіше до наших клінік приходили люди з проханням підібрати якісні продукти і зробити догляд. Власне, з того часу ми й стали серйозно займатися шампунями, бальзамами та масками, а також гребінцями.

Для підтримки здорового кольору волосся ми завжди рекомендували не вирушати на пошуки колориста, який замаскує сивину або відросле волосся, а навчитися підтримувати відтінок у домашніх умовах. У лінії Muran є велика кількість масок, що тонують, для локонів, і палітра відтінків усіх дуже вражає. Це не 3-4 кольори, як у решти брендів, а велика серія — і від жовтого пігменту, і навіть кілька відтінків для фарбованого в руде волосся. На такій масці для тонування легко протриматися, якщо немає можливості записатися до улюбленого майстра. Вона не тільки чудово тонує, але також живить локони.

Чи правда, що через хронічний стрес жирність шкіри голови підвищується? Як із цим боротися?

Єлизавета Білоус: Правда. Справа у тих же гормонах стресу, які тепер діють на сальну залозу, тим самим провокуючи її гіперрактивність і навіть змінюють склад себуму.

Боротися — значить усунути причину! У кожного свої практики у боротьбі зі стресом: медитація, психотерапевтичні практики, легкі седативні преапарати, але іноді й доводиться підключати суміжних фахівців психотерапевтів чи навіть психіатрів. Ну і звичайно ж, важливі шампуні, які спрямовані на себорегуляцію.

Що можна зробити, якщо немає можливості відвідати трихолога?

Єлизавета Білоус: Зараз час онлайн технологій, і якщо ви не можете з якихось причин відвідати лікаря-трихолога, завжди є можливість провести онлайн-консультацію. Я згодна з тим, що це не повноцінний прийом і одним з найважливіших діагностичних критеріїв у постановці діагнозу є трихоскопія, але у зв`язку з ситуацією, що склалася, це правильніше, ніж займатися самолікуванням.

Які продукти харчування підтримають здоров`я волосся?

Єлизавета Білоус: Харчування насамперед має бути збалансованим — із достатньою кількістю білків та жирів. Якщо точніше, важливими є саме маленькі фрагменти білка — амінокислоти, а саме гістидин, лізин, тирозин, цистеїн.

Гістидин бере участь у процесах росту та оновлення тканин, щодня нам потрібно отримати приблизно 12 мг/кг ваги. Порція м`яса покриває потребу. Якщо ви не їсте м`ясо, то сири, арахіс, лосось, соя буде вам на допомогу.

Лізин теж бере участь у відновленні та зростанні, і відповідає за нормальну структуру вашого волосся. Лізин дуже активно витрачається при стресах, що говорить про важливість усунення стресу. Міститься: молочні, м`ясні та рибні продукти, соя, сочевиця.

Тирозин необхідний нормальної роботи щитовидної залози, запобігає ламкість і випадання волосся. Тирозин є попередником меланіну і відповідає за пігментування волосся та шкіри.

Стрес — головний фактор, який витрачає тирозин. Міститься ця речовина в авокадо, мигдальних горіхах, молочних продуктах та кунжуті.

Без яких вітамінів неможливо відростити здорове волосся?

Єлизавета Білоус: Це, звичайно, жиророзчинний вітамін А (але пам`ятаємо, що гіпервітаміноз віт А призводить до рясного випадання волосся), тому п`ємо тільки адекватну дозу.

Вітамін Е, С, група вітамінів В, якщо додавати мікроелементи — це обов`язково залізо, цинк і сірка.

Прийом полівітамінів для волосся — це швидше міра профілактики дефіцитів плюс доповнення до раціону, але альтернативою їжі не є, тому набагато важливіше раціональне харчування.

При виявленні дефіцитів (за результатами аналізів) вибір має бути на користь моно-або мало компонентних добавок з добре засвоюваними формами, адекватних дозах (розумно високих, пам`ятаємо про можливу токсичність, особливо вітаміну А!). Можна вибрати комбінацію, враховуючи проблеми плюс синергізм компонентів.

Розкажіть про топові засоби догляду, які дійсно допомагають покращити структуру волосся та стан шкіри голови.

Єлизавета Білоус: Я працюю з багатьма трихологічними брендами, але вже кілька років брендом №1 у моїй роботі є італійський трихологічний бренд Muran. Його доставляє в Україну офіційний дистриб`ютор професійної косметики для волосся Agline, створений подружжям Юлією та Олександром.

Лінійка Purify для лікування себорейного дерматиту – одна з моїх улюблених. У рецептурі складу один із найважливіших компонентів — піроктон оламіну (якому присвячено безліч клінічних досліджень з ефективною доказовою базою). Приємний бонус цієї речовини — продовження фази анагену волосся, що дуже важливо в лікуванні себорейного дерматиту, оскільки це захворювання завжди супроводжується скороченням фази анагену через мікрозапалення.

Лінійка Silky — одна із найпотужніших реконструкторів, рецептура розроблена так, що може впоратися навіть із найбільш ушкодженою структурою волосся. І, звичайно ж, серед любичиків — стайлінги з неймовірними нішевими запахами, які два роки розробляли відомі парфумери.

Які компоненти у складах hair-коштів потрібно шукати, якщо мета  відростити довжину?

Єлизавета Білоус: Якщо ми говоримо про стимулятори росту волосся, то один із компонентів з високою доказовою базою та клінічними дослідженнями — це екстракт із пальми сірчаної, який присутній у спреї для росту волосся Muran Energi. Також можуть бути в рецептурі пептиди, міноксидил та йому подібні речовини.

Розкажіть про найпопулярніші помилки у догляді за волоссям.

Єлизавета Білоус: Найпопулярніше помилкове переконання — чим рідше мити волосся, тим менше воно пошкоджуватиметься і випадатиме. Це абсолютно неправильно, тому що основний догляд полягає саме у чистоті. Моєму голову завжди за потребою: у когось вона щодня, у когось раз на два дні — це залежить від багатьох факторів, у тому числі від фізіологічної активності сальної залози. Тому головна помилка — не мити волосся вчасно.

Ще одна помилка — користуватися всім поспіль за принципом «чим більше, тим краще». В ідеалі у вас повинні бути базові засоби хорошої якості і, повірте, їх не потрібно багато, але вони будуть берегти ваше волосся і не давати їм руйнуватися за структурою.

Порадьте лайфхаки, які можуть покращити стан волосся у домашніх умовах.

Єлизавета Білоус: Особливих лафхаків немає, мої пацієнти це знають, що головне — підібрати шампунь за типом шкіри голови (для нормального очищення), кондиціонер після кожного миття волосся, так як він має слабо-кислий pH і закриває лусочки на верхньому кутикулярному шарі волосся, що забезпечує гладкість, блиск і захист, маску двічі на тиждень для більш глибокого відновлення, обов`язково перед сушінням феном незмивний захист у вигляді спрею або емульсії і після сушіння на кінчики мій улюблений засіб, як і моїх пацієнтів Еліксир від Muran.

Єлизавета Куртяк: Також, після призначення засобів для волосся за станом «тут і зараз», ми в салоні зазвичай рекомендували догляд, спрямований на реконструкцію пасм у домашніх умовах. Це важливо: навчитися робити професійне зволоження або відновлення волосся вдома, не вдаючись до фахівця.

Поділюсь своїм рецептом, який мені подобається найбільше: у Muran є лінія Silky, в якій представлені так звані філери. Вони розділені по флаконах, кожен із яких розрахований однією процедуру. Перший філер спрямований на реконструкцію пошкодженого волосся, другий — на глибоке зволоження сухих локонів. Ми радимо змішувати їх з мусом та кондиціонером з цієї ж лінії. Після цього нанесіть їх на 15-20 хвилин на всю довжину волосся, і прогрійте його спеціальною термошапочкою, або хоча б загорнути в теплий рушник, змочений у гарячій воді. Це потрібно для того, щоб препарати краще впливали на волосся та проникали до структури. Так відбувається дуже глибока реконструкція волосся — за один раз ви отримаєте відмінний результат, який можна порівняти із салонним доглядом. Після цієї процедури можна надовго забути про сухість та посіченість волосся. Також мені дуже подобається, що експерти бренду Muran розробляють різні продукти для кучерявого і прямого волосся — тому що вони дійсно сильно відрізняються за структурою і потребують різного догляду.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали