Як стрибки кортизолу впливають на шкіру та красу?

Один із найважливіших гормонів в організмі жінки

Складно уявити людину, яка ніколи не переживала стрес. Але стрес — це не завжди погано. У такому стані, якщо він триває короткий період, організм мобілізується, а мозок швидше налаштовується на завдання. Хронічний стрес, який перетворився на стиль життя, має лише негативні наслідки.

Instgram: @kendalljenner

Як гормон стресу впливає на стан шкіри і не тільки, чому його так назвали та якими методами вирішувати проблему, розповідає кандидатка медичних наук, лікарка ін’єкційних методик омолодження Ольга Аншукова.

Що таке кортизол?

Кортизол — це гормон, безпосередньо пов’язаний зі стресовими реакціями організму на події ззовні. Він утворюється в надниркових залозах і бере участь у низці фізіологічних функцій організму: регуляції артеріального тиску, функціонуванні імунної системи, запальних процесах та інших. Його називають гормоном стресу, оскільки саме у підвищених стресових ситуаціях він і починає вироблятися.

Простою мовою: кортизол управляє почуттям голоду, травленням, кров’яним тиском, тим, як ви спите і прокидаєтеся, фізичною активністю та здатністю справлятися зі стресом. А ще він відповідає за зовнішній вигляд — як наслідок усіх вищезазаначених процесів.

Симптоми підвищеного рівня кортизолу

Якщо кількість стресу перевищує норму, в організмі відбуваються порушення вуглеводного обміну, підвищення артеріального тиску, гіпофункція щитовидної залози. Також можуть бути проблеми зі шлунком, знижується стійкість організму до вірусних захворювань, спостерігається сонливість, забудькуватість, погіршення концентрації уваги.

Instgram: @cindycrawford

Простіше кажучи, вуглеводний обмін — це вага, артеріальний тиск — стан тіла, настрій, колір обличчя та стомлюваність, а гіпофункція щитоподібної залози може торкнутися абсолютно всього — акне, набряклості, кольору шкіри, стану загалом.

Як боротися та реагувати?

Вчасно підвищувати та регулювати свій окситоцин — «гормон кохання». Рівень цього могутнього гормону збільшується, коли ми цілуємося або обіймаємося, займаємося сексом, народжуємо чи годуємо грудьми, також його збільшують емоції радості та безпеки.

Повноцінний сон, прогулянки на свіжому повітрі, помірні, але регулярні фізичні навантаження, медитації, збалансоване харчування, регулярні чекапи організму — все це допоможе знизити рівень стресу і кортизолу.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Etnodim присвятив вишиванки країнам, які допомагають Україні...


Читайте також
Популярні матеріали