Як смог впливає на шкіру і що із цим можна зробити

Дієва покрокова інструкція

У Києві спостерігається задимлення повітря у зв’язку з пожежами в області. За інформацією ГУ ДСНС України у Київській області, триває ліквідація торф’яних пожеж у Вишгородському та Броварському районах. У зв’язку з пожежами на правому та лівому березі Дніпра у Києві спостерігається сильна задимленість та погіршення якості повітря.

Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька поговорила із засновницею онлайн-бутика гаджетів для догляду за шкірою обличчя Skin Kits та мережі клінік «МедіСкін» Єлизаветою Куртяк про те, як смог та висока забрудненість повітря впливають на шкіру і що із цим можна зробити.

Олена Бабіцька: Як і чому смог впливає стан шкіри?

Єлизавета Куртяк: Почнемо з того, що нашу шкіру захищає водно-ліпідна мантія. І певний склад ліпідів надійно захищає шкіру від зовнішнього середовища, у тому числі від усіх газових речовин, що нас оточують. Якщо склад повітря змінюється — наприклад, під час смогу, коли воно забруднене шкідливими газовими речовинами, то відбуваються процеси, які руйнують нашу водно-ліпідну мантію. У першу чергу відбувається окиснення ліпідів, за рахунок чого може статися повне руйнування водно-ліпідної мантії. Мікроорганізми на поверхні шкіри також пристосовані до певного складу газів навколо нас, і вони також будуть руйнуватися, після чого почнуть переважати патогенні бактерії та вільні радикали, які запускають певний каскад реакцій, що у гіршому разі можуть доходити до руйнування клітин на рівні ДНК. 

О. Б.: Чи може бути пов’язаний смог і задимленість із погіршенням якості шкіри та спалахами акне?

Є. К.: В умовах неправильного захисту це може призвести до незахищеності, загострення алергічний реакцій, надмірної реактивності шкіри, зменшення правильного мікробіому. Також окиснені ліпіди можуть застрягати в порах, що стане додатковим тригером для розмноження патогенних бактерій — окрім зникнення корисних бактерій, які стримували їхній ріст. Саме через це розвиваються запальні процеси на шкірі та спалахи акне. Також абсолютно в усіх під час сильної забрудненості повітря у шкірі з’являються вільни радикали, які запускають процеси окиснення та спричиняють оксидативний стрес.

О. Б.: Як можна не допустити проблем зі шкірою, спричинених смогом?

Є. К.: Найефективніший спосіб зберегти шкіру від смогу — переїзд до Закарпаття. (Сміється.) Але якщо без жартів, то, по-перше, всі газові речовини дуже легко поширюються, якщо підвищена сухість повітря. Тобто варто контролювати зволоженість повітря і вдома, і в офісі — таким чином ми вже зменшимо рівень поширення смогу. Це дуже важливо і для дихальної системи, і для шкіри, і для печінки.

О. Б.: Яким має бути очищення у дні сильного забруднення повітря?

Є. К.: У такі дні надважливо дуже добре очищувати шкіру — є навіть засоби, які розроблені спеціально для її детоксикації. Їхні формули здатні зв’язувати газові речовини та можуть їх випаровувати. Цими продуктами можна користуватися раз на тиждень — наприклад, такий засіб є у професійого бренду DMK. Це очищувальний тонік Danne Montague King Epitoxyl Skin Cleansing Tonic.

Щодо правильного очищення: окиснені ліпіди, які потрапляють у пори, дуже шкідливі, тому так важливо їх видаляти. Для цього знадобиться гідрофільне очищення — олія, бальзам чи сорбет. Чудово, якщо до складу будуть входити антиоксидантні олії — токоферол, сквален. Серед таких продуктів можу відзначити бюджетний гідрофільний бальзам Mary and May, а серед дорожчих — засіб для очищення P1P Magic OILCleanser від Dr.P1P.

О. Б.: Які компоненти догляду допоможуть знизити агресивний вплив смогу?

Є. К.: Дуже важливо боротися з вільними радикалами за допомогою антиоксидантів у складі догляду. Це і екстремозим, і 20% аскорбінової кислоти, які містяться в сироватці Genexc від iS Clinical. Підійде також сироватка з вітаміном С або ідебеноном — речовиною, яка ще краще здійснює антиоксидантний захист. Бажано, щоб ці компоненти були стабілізовані та додатково захищені токоферолом у складі.

Також бажано включити в догляд спеціальні спреї. Наприклад, у Biologique Recherche є чудовий спрей L’Eauxygenante — свіжий зволожувальний міст, що включає комплекс «анти-забруднення» з оксигенною дією. Завдяки йому кров набагато краще віддаватиме кисень клітинам шкіри, будуть покращуватись обмінні процеси, а також шкідливі гази не потраплятимуть усередину.

Ще раз на тиждень я дуже раджу включити в beauty-раціон — домашній або професійний — процедуру карбокситерапії. Як це працює: вона буде покращувати передачу кисню від крові до шкіри. Тобто коли ми наносимо карбоксигель з активатором, то запускаємо реакцію, коли кисень замінюється на вуглекислий газ CO2. Наш організм отримує сигнал, що в певній ділянці відбувається кисневе голодування, і туди направляється величезна доза крові, яка активно віддає кисень шкірі. Тим самим шкіра прекрасно насичується киснем навіть під час сильного забруднення повітря.


Реклама

Популярні матеріали

7 причин, чому ви не можете знайти кохання


10 ознак, що ви п'єте мало води


Повний нумерологічний Таро-прогноз на липень 2024 року


Читайте також
Популярні матеріали