Як смог впливає на шкіру і що із цим можна зробити

Дієва покрокова інструкція

У Києві спостерігається задимлення повітря у зв’язку з пожежами в області. За інформацією ГУ ДСНС України у Київській області, триває ліквідація торф’яних пожеж у Вишгородському та Броварському районах. У зв’язку з пожежами на правому та лівому березі Дніпра у Києві спостерігається сильна задимленість та погіршення якості повітря.

Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька поговорила із засновницею онлайн-бутика гаджетів для догляду за шкірою обличчя Skin Kits та мережі клінік «МедіСкін» Єлизаветою Куртяк про те, як смог та висока забрудненість повітря впливають на шкіру і що із цим можна зробити.

Олена Бабіцька: Як і чому смог впливає стан шкіри?

Єлизавета Куртяк: Почнемо з того, що нашу шкіру захищає водно-ліпідна мантія. І певний склад ліпідів надійно захищає шкіру від зовнішнього середовища, у тому числі від усіх газових речовин, що нас оточують. Якщо склад повітря змінюється — наприклад, під час смогу, коли воно забруднене шкідливими газовими речовинами, то відбуваються процеси, які руйнують нашу водно-ліпідну мантію. У першу чергу відбувається окиснення ліпідів, за рахунок чого може статися повне руйнування водно-ліпідної мантії. Мікроорганізми на поверхні шкіри також пристосовані до певного складу газів навколо нас, і вони також будуть руйнуватися, після чого почнуть переважати патогенні бактерії та вільні радикали, які запускають певний каскад реакцій, що у гіршому разі можуть доходити до руйнування клітин на рівні ДНК. 

О. Б.: Чи може бути пов’язаний смог і задимленість із погіршенням якості шкіри та спалахами акне?

Є. К.: В умовах неправильного захисту це може призвести до незахищеності, загострення алергічний реакцій, надмірної реактивності шкіри, зменшення правильного мікробіому. Також окиснені ліпіди можуть застрягати в порах, що стане додатковим тригером для розмноження патогенних бактерій — окрім зникнення корисних бактерій, які стримували їхній ріст. Саме через це розвиваються запальні процеси на шкірі та спалахи акне. Також абсолютно в усіх під час сильної забрудненості повітря у шкірі з’являються вільни радикали, які запускають процеси окиснення та спричиняють оксидативний стрес.

О. Б.: Як можна не допустити проблем зі шкірою, спричинених смогом?

Є. К.: Найефективніший спосіб зберегти шкіру від смогу — переїзд до Закарпаття. (Сміється.) Але якщо без жартів, то, по-перше, всі газові речовини дуже легко поширюються, якщо підвищена сухість повітря. Тобто варто контролювати зволоженість повітря і вдома, і в офісі — таким чином ми вже зменшимо рівень поширення смогу. Це дуже важливо і для дихальної системи, і для шкіри, і для печінки.

О. Б.: Яким має бути очищення у дні сильного забруднення повітря?

Є. К.: У такі дні надважливо дуже добре очищувати шкіру — є навіть засоби, які розроблені спеціально для її детоксикації. Їхні формули здатні зв’язувати газові речовини та можуть їх випаровувати. Цими продуктами можна користуватися раз на тиждень — наприклад, такий засіб є у професійого бренду DMK. Це очищувальний тонік Danne Montague King Epitoxyl Skin Cleansing Tonic.

Щодо правильного очищення: окиснені ліпіди, які потрапляють у пори, дуже шкідливі, тому так важливо їх видаляти. Для цього знадобиться гідрофільне очищення — олія, бальзам чи сорбет. Чудово, якщо до складу будуть входити антиоксидантні олії — токоферол, сквален. Серед таких продуктів можу відзначити бюджетний гідрофільний бальзам Mary and May, а серед дорожчих — засіб для очищення P1P Magic OILCleanser від Dr.P1P.

О. Б.: Які компоненти догляду допоможуть знизити агресивний вплив смогу?

Є. К.: Дуже важливо боротися з вільними радикалами за допомогою антиоксидантів у складі догляду. Це і екстремозим, і 20% аскорбінової кислоти, які містяться в сироватці Genexc від iS Clinical. Підійде також сироватка з вітаміном С або ідебеноном — речовиною, яка ще краще здійснює антиоксидантний захист. Бажано, щоб ці компоненти були стабілізовані та додатково захищені токоферолом у складі.

Також бажано включити в догляд спеціальні спреї. Наприклад, у Biologique Recherche є чудовий спрей L’Eauxygenante — свіжий зволожувальний міст, що включає комплекс «анти-забруднення» з оксигенною дією. Завдяки йому кров набагато краще віддаватиме кисень клітинам шкіри, будуть покращуватись обмінні процеси, а також шкідливі гази не потраплятимуть усередину.

Ще раз на тиждень я дуже раджу включити в beauty-раціон — домашній або професійний — процедуру карбокситерапії. Як це працює: вона буде покращувати передачу кисню від крові до шкіри. Тобто коли ми наносимо карбоксигель з активатором, то запускаємо реакцію, коли кисень замінюється на вуглекислий газ CO2. Наш організм отримує сигнал, що в певній ділянці відбувається кисневе голодування, і туди направляється величезна доза крові, яка активно віддає кисень шкірі. Тим самим шкіра прекрасно насичується киснем навіть під час сильного забруднення повітря.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали