Усе, що потрібно знати про ефективний SPF-захист шкіри

Великий beauty-гід з найважливішого ритуалу влітку

Здавалося б, інформації про сонцезахисні креми, правила захисту шкіри від сонця більш ніж достатньо. Однак у багатьох дівчат виникають питання про те, як зберегти молодість шкіри та уникнути появи пігментації та сонячних опіків у спеку.

Пам’ятайте, що УФ-промені типу А, які становлять 95% від усіх ультрафіолетових променів, діють непомітно і проникають через хмари, скло автомобіля або помешкання в глибокі шари дерми, активують утворення вільних радикалів і запускають механізми фотостаріння. Тому навіть якщо ви плануєте весь день провести за робочим столом удома, не забувайте про крем з SPF. Його можна поєднувати із сироваткою з вітаміном С для відмінного антиоксидантного захисту. Так, у складі сироватки Genexc від iS Clinical є 20% аскорбінової кислоти, а також екстракт плодів сливи какаду і природний дисахарид, які догляють за шкірою.

 

Коли правильно підібраний засіб уже у вашій сумочці, врахуйте ще декілька моментів. Наносьте його за 20-30 хвилин перед виходом, на пляжі змащуйте тіло та обличчя кожні 2-3 години, не залишайте крем на сонці. І звісно, пам’ятайте про оптимальні години для безпечної засмаги — до 10-ї ранку або після 16-ї по обіді. Під час нанесення засобу не забувайте про лінію росту волосся, вуха, шию і верхню губу. 

До речі, сонцезахисний крем SPF 100, по суті, не більш ефективний, ніж захисна формула з SPF 50. Насправді сонцезахисний крем SPF 50 блокує 98% ультрафіолетового випромінювання, а крем з фактором захисту SPF 30 — майже 97%.

Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька поговорила із засновницею онлайн-бутика гаджетів для догляду за шкірою обличчя Skin Kits та мережі клінік «МедіСкін» Єлизаветою Куртяк про те, як обрати сонцезахисний крем для щоденного застосування і як зробити його використання максимально ефективним.

На що варто орієнтуватися під час вибору крему із SPF?

У першу чергу потрібно звертати увагу на маркування на упаковці. Дуже важлива наявність усіх відповідних маркувань, котрі позначають захист як від UVB-, так і від UVA-променів. Ці маркування у різних виробників, відповідно до вимог їхніх країн, теж будуть різні, але завжди мають бути на упаковці. 


Саме через маркування мені так подобаються корейські бренди. Вони мають дуже зручне маркування РА++++. Це означає не тільки захист від UVA-променів, але і якість цього захисту. Де кількість «++++» показує ступінь захисту. А саме від UVA-променів ми отримуємо фотостаріння нашої шкіри. Максимальна позначка PA++++ (4 плюсики). Найпопулярніший сонцезахист серед наших клієнтів — Sun Block SPF50+ PA++++ від корейського бренду Dr.PaceLeader.

Також при використанні сонцезахисного крему потрібно пам’ятати не тільки про себе, але і про захист коралів. Є сонцезахистні компоненти, котрі у разі потрапляння у воду руйнують корали. Тому в деяких брендів можна знайти позначку «захист коралів», наприклад у ColorScience.

Також, звичайно, важливо звертати увагу на склад. Якщо це якийсь перевірений європейський чи американський виробник і в нього є відповідні маркування, то склад має бути теж хороший. Якщо є можливість розібратись у складі, було б добре знайти там фізичні та хімічні фільтри.

На ціну немає сенсу звертати увагу. Я у своїй практиці зустрічала дуже багато випадків, коли бренди з надзвичайно дорогою продуктовою лінійкою, наприклад Hydropeptide, IS Clinical, dr. PaceLeader, Dr.P1P, у яких цінова політика основних засобів 100-200 доларів, мають сонцезахисний засіб об’ємом 100 мл вартістю близько 55 доларів (Is Clinical), тобто за дуже лояльною  ціною. Отже, не завжди ціна має значення, та все одно дуже дешеві засоби (близько 10 доларів) — це нереальна історія при розумінні, що засіб має містити і хімічні, і фізичні фільтри хорошої подрібненості та якості, що будуть досить дорогими для самого виробника. З огляду на це реальна вартість якісного сонцезахисного засобу має варіюватися від 50 до 70 доларів за 100 мл. Більше платити не варто. Якщо ціна менша, то орієнтуйтеся за об’ємом, якщо ви платите за 50 мл 20-30 доларів — то це о’кей.

Якщо у вас хороший крем, то він має містити частину фізичних фільтрів. Вони працюють як вуаль чи парасолька, що відбиває шкідливі для нас промені від шкіри. Якщо ця парасолька не буде цілісною, засіб буде нерівномірно або занадто тонко нанесений, то вся ця кампанія із захисту провалиться. Тут украй важливо, щоб його була справді достатня кількість.

Який найпростіший спосіб дізнатися, чи достатньо сонцезахисного крему я використовую?

По перше, 100 мл — це ваші витрати препарату на 6 місяців. Якщо його йде менше (в мене, наприклад, більше) — то це сигнал того, що ви робите щось не так. Плюс в Інтернеті багато лайфхаків для легкого дозування. Наприклад, нанести на два пальці товстий шар засобу — це і буде ваша витрата на один раз. Я ж практикую нанесення в кілька шарів — наношу один шар, щоб мені було комфортно, все всмокталося рівномірно, потім наступний, тоненький. 

Якщо я використовую тональний крем з SPF 30 або 50, чи можна відмовитися від застосування сонцезахисного крему?

Ну, по суті, це у вас не просто тональний крем, а захист із тоном. Тому можна відмовитися від сонцезахисного крему. Я, до речі, так і рекомендую робити тим, хто любить наносити свій тональний крем без захисту зверху на сонцезахисний. Якщо ми перекриваємо фізичні фільтри якимось тоном, вони теж не працюватимуть, тому бажано, якщо ви хочете використовувати тональний крем у сонячну погоду, одразу взяти тональний або ВВ-крем із SPF у його складі.

Наприклад, хороші засоби для жирної шкіри:

HydroPeptide Solar Defence Tinted SPF30, Is Clinica сонцезахисний крем Extreme Protect SPF 40+, Dr.P1P сонцезахисний BB-крем Triple Magic BB SPF SPF 50+/PA+++.

Чи безпечні хімічні фільтри у складі?

Так, абсолютно безпечні. Це мають бути і хімічні, і фізичні фільтри. І якщо з фізичних фільтрів загалом у нас 4 в різних комбінаціях, концентраціях, то хімічних фільтрів дуже багато. FDA, наприклад, із 16 сонцезахисних фільтрів вважає безпечними тільки 14. Плюс тут ще не врахована комедогенність кремів і їхня здатність до окислення під час тривалого перебування на сонці. Саме тому я завжди наполягаю, щоб це були перевірені бренди, щоб бути спокійним, що цей хімічний фільтр безпечний, не комедогенний і не шкодитиме шкірі через деякий час. Варто розуміти, що для повноцінного захисту ви змушені використовувати і те, й інше.


Найбільше серед таких продуктів мені подобаються засоби з корейських лінійок

Dr.PaceLeader Sun Block SPF 50+ PA++++, Dr.P1P Triple Magic SUN Block SPF50+/PA+++. 

У Кореї люди постійно піддаються впливу сонця, але весь час намагаються досягти фарфорового кольору шкіри. Тому вимоги до крему надвисокі. 

SPF — продукт, який працює у вашому догляді як окрема та незалежна організація. Ви здійснюєте свою ранкову skincare-рутину, а після цього просто наносите окремо SPF. Він зазвичай інертний, на інші компоненти не реагує, не працює з ними, тому все, що дозволено використовувати в денний період, можете спокійно наносити — і зверху сонцезахисний крем. Для тих, у кого жирна шкіра, може бути некомфортним відчуття ще одного крему на шкірі, ефект маски. Я пропоную перейти на легші засоби — емульсії замість крему. Або є чудові засоби, наприклад в Is Clinical, які вже в собі містять компоненти і денного крему, тому ними можна замінити ваш доглядовий крем.


Instagram: @daniela_pestova

Скільки сонцезахисного крему потрібно наносити, щоб він працював на повну?

1,5 мл приблизно. Рекомендую також це робити в 2 етапи, щоб не розраховувати та вимірювати точно щоразу. Нанесіть спочатку одну велику горошину засобу на обличчя, почекайте, поки крем вбереться шкірою, і нанесіть другу. Якщо буде щось зайве на обличчі — ви відчуватимете дискомфорт, тому краще двічі нанести комфортним шаром і почекати, щоб засіб увібрався.

І якщо є можливість, обов’язково в сумочці носіть сонцезахистну пудру. Це дуже зручно — поновлювати захист удень.

Той факт, що ви цікавитеся сонцезахисними кремами і читаєте такі статті, вже пролонгує молодість.

Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали