Що робити з випадінням волосся після Covid-19

Великий beauty-гід із трихологом по харчуванню, вітамінам та правилам догляду

Beauty-редактор ELLE.UA Олена Лісун стикнулася з проблемою випадіння волосся після того, як перехворіла на Covid-19, та дізналась, що це одне з найчастіших постковідних ускладнень. Що з цим робити, від чого залежить виникнення проблем з волоссям після коронавірусу та як відновити рост і здоров’я локонів, вона дізнавалась у дерматовенеролога, лікаря вищої категорії, трихолога Алли Коннової.

Після коронавірусу, як і після інших інфекційних хвороб, може спостерігатися випадіння волосся. В цьому випадку діагноз буде звучати як «гостре телогенове випадіння волосся». Трапляється це тому, що наш організм в разі небезпеки «вболіває» більше за життєво необхідні органи (серце, нирки, печінку, легені), а волосся недоотримує кровопостачання. І чим важче перебігає хвороба, тим інтенсивніше буде спостерігатися випадіння волосся.

Питання, яке турбує багатьох дівчат: чому в когось випадає волосся після хвороби, а в когось — ні?

Експерт відповідає, що випадіння волосся після коронавірусної хвороби трапляється у пацієнтів, які перенесли її у важкій формі, а також у тих пацієнтів, у яких попередньо було «слабке» волосся, та вегетаріанців.

Випадіння волосся після коронавірусу відрізняється від лікування при інших видах випадання. Чудова новина в тому, що випадіння волосся після коронавірусної хвороби має доброякісний перебіг — тобто після випадіння волосся, «волосяна цибулина» залишається живою і через 3 місяці від початку випадіння можна очікувати проростання нових молодих волос. А при інших видах випадіння волосся без специфічної терапії ріст волосся не відновлюється, і хвороба прогресує.

Звичайно, існують певні внутрішні процеси, які додатково сприяють випадінню волосся після перенесеного коронавірусу. Так, найважче постковідне випадіння волосся протікає у пацієнтів з білковою недостатністю (вегетаріанців, веганів), хворих на цукровий діабет, пацієнтів з анемією, а також тих, хто і до ковіду мав не дуже «пишну» шевелюру. Також пацієнти з захворюваннями щитоподібної залози мають більш злоякісний перебіг випадіння волосся.

Факт: після перенесеної коронавірусної інфекції у 25% пацієнтів виникають проблеми з випадінням волосся.

Найкращою профілактикою випадіння волосся після коронавірусної хвороби є недопускання важкого перебігу хвороби. Ступінь важкості хвороби напряму корелює з інтенсивністю постковідного випадіння волосся. Тому важливо з першого дня захворювання звернутися до лікаря, отримувати адекватне лікування, повноцінно харчуватися (особливо важливо отримувати достатню кількість білкової їжі — м’яса, риби морепродуктів), приймати вітаміни для росту волосся.

Існує багато причин випадіння волосся, а також варіанти поєднання цих причин, які в результаті призводять до тривалого процесу випадіння. Для діагностики найпоширеніших причин випадіння є визначений перелік лабораторних досліджень:

Загальний аналіз крові

Загальний аналіз сечі

Біохімія крові (печінкові та ниркові проби, загальний білок)

ТТГ, Т3, Т4, АТПО

Панель анемії

Пакет «діагностика гіперандрогенії»

Вітамін D

Дуже важливо не забувати, що після перенесеної коронавірусної інфекції організм людини виснажений і потребує якісного та різноманітного харчування. Надзвичайно важливим в цей період є достатня кількість білка (м’ясо, риба, морепродукти), свіжі овочі та фрукти. Варто додати до раціону продукти збагачені омега3-жирними кислотами (червона ікра, лосось, устриці, оселедець, скумбрія, волоські горіхи).

Добре впливають на процеси відновлення волосся такі мікроелементи як цинк та селен, які можна отримати, додавши в раціон, устриці, яловичину, насіння кунжуту та гарбузу, бобів, насіння соняшника та інші злаки.

Посилити випадіння волосся можуть два фактори: неправильний догляд та самолікування. Існує велика кількість народних рецептів відновлення волосся, які не тільки не допоможуть відновити густину волосся, а навпаки — ще більше шкодять пацієнтам. Не варто використовувати саморобні «маски» та суміші на основі перцю, меду, коньяку, лопухів й інших компонентів. Такі рецепти не мають ніякого наукового підгрунття і часто призводять доконтактного дерматиту шкіри волосистої частини голови, тим самим посилюючи проблему випадіння. Щодо неправильного догляду: серед пацієнтів, доволі часто існує думка про те, що потрібно часто змінювати шампунь для запобігання звикання.

Але функція шампуня полягає у делікатному очищенні шкіри голови і не варто очікувати від нього посилення росту. Для цього існують інші засоби. Якщо існує проблема випадіння волосся найкращим рішенням буде звернутися за консультацією до трихолога, який встановить причину випадіння, призначить лікування та підбере засоби догляду.

Підібрати вітаміни для росту волосся також допоможе лікар трихолог, спираючись на дані лабораторних обстежень. Або пацієнт може підібрати комплекс вітамінів самостійно. Обирати потрібно якісний бренд, який саме спеціалізуються на вітамінних комплексах із вказівкою «Для відновлення волосся». Наприклад, лікарь трихолог Алла Коннова часто призначає Orthomol Hair Intense — вітамінно-мінеральний комплекс, що містить необхідні мікро і макроелементи для зміцнення коренів волосся і їх активного росту. Підходить при дифузному випаданні волосся як жінок, так і чоловіків. Продукція компанії Orthomol виготовляється виключно в Німеччині, має європейський сертифікат безпеки ISO 22000, гарантуючий якість і безпеку всіх інгредієнтів.

Які компоненти потрібно шукати в складі вітамінів:

Важливі компоненти, які обов’язково мають бути у складі комплексів, це — біотин, вітамін Д, цинк, селен. Саме вони впливають на якість та швидкість росту волосся. Також бажаний складовий компонент комплексу для росту волосся це колаген, який є «будівельним матеріалом» для формування стрижня волоса.

Склад комплексу Orthomol Hair Intense — це добре підібраний баланс потрібних нутрієнтів в правильної концентрації для насичення організму і поліпшення стану волосся. Він рекомендований для поліпшення росту, активізації сплячих фолікулів і підвищення густоти і блиску волосся всіх типів.

Які компоненти у складі вітамінного комплексу здатні змінювати волосся зсередини:

Вітаміни групи В — беруть участь у метаболізмі, забезпечують правильний синтез білків, жирів і вуглеводів, забезпечують густоту і блиск волосся, стимулюють його ріст, перешкоджають ламкості.

Вітамін А — зміцнює коріння волосся, відновлює пошкоджену структуру, надає локонам блиску та еластичності.

Амінокислоти L-цистеїн і L-метіонін — важливі учасники в процесі синтезу кератину — будівельного матеріалу для волосся.

Міліацин — натуральна речовина з масла проса, яке зміцнює волосся зсередини, стимулює відмінний рост та сяяння.

Запатентований комплекс з екстрактом проса КераЛіацін (KeraLiacin®) — відрізняється суперсилою у справі зміцнення і відновлення структури волосся після сезону інсоляції, гарячих приборів для укладки, фарбування,  регулярного використання продуктів стайлінгу, впливу вільних радикалів.

Факт: прийом Orthomol Hair Intense покращує стан волосся будь-якого типу і кольору.

Посилити вплив якісного вітамінного комплексу можна за допомогою налагодження режиму сну, включення в раціон корисних продуктів, мінімізація стресів та легких фізичних навантажень. Ці прості істини допоможуть відростити локони як у Рапунцель.

 

 

 

 


Реклама

Популярные материалы

Небанальні весільні сукні від українських брендів


5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Читайте також
Популярні матеріали