5 жінок, які змінили уявлення про стандарти краси

Від принцеси до блогерки

Можемо припустити, що в більшості з вас хоч раз виникало питання, як Мерилін Монро з її далекими від сьогоднішніх ідеалів формами могла стати справжнім секс-символом, який наслідували мільйони жінок у всьому світі. 

Ідеали жіночої краси не стоять на місці, і те, що вважалося еталоном сто, пʼятдесят і навіть десять років тому, сьогодні може здаватися нам щонайменше незрозумілим. За підрахунками соціологів, б’юті-стандарти змінюються в середньому 5-7 разів упродовж життя. Отже, відповідати одному еталону краси не вдасться або принаймні буде непросто. Ми вирішили згадати жінок, які свого часу стали причиною змін в індустрії краси і перевернули уявлення світу про загальноприйняті норми та стандарти. 

Яка жінка вважалася красивою раніше? 

Тисячі років тому привабливу дівчину вирізняло довге волосся, великі груди, міцні нігті — усе необхідне для того, щоб одразу можна було сказати: ця особа спроможна виносити, народити дітей і прожити довго. 

Десь тоді виникла славнозвісна жіноча конкуренція, коли у чоловіків зʼявилася можливість обирати між потенційними кандидатками на роль матері їхніх дітей. З появою моди боротьба за першість поступово перейшла до правил, яких почали дотримуватися мільйони.

Жінки, яких ми згадаємо далі, самі того не розуміючи, стали провокаторками модних змін завдяки своєму бажанню йти за покликом серця. У чому ж секрет цих відомих актрис і моделей? 

Леді Діана

Життя королеви сердець було коротким, досить непростим і подекуди скандальним, але лакмусовим папірцем її соціально відповідальної роботи стала волонтерська діяльність навіть після виходу зі складу королівської родини. Завдяки викликам стандартам моди та краси леді Діана вміло привертала увагу до суспільних проблем. І що не менш важливо, вона завжди і в усьому була до кінця щирою. Справжні емоції й наміри бути корисною замість звичайного бажання подобатися оточенню, певно, і стали головним секретом того магнетизму, яким ми захоплюємося і досі.

Наомі Кемпбелл

Їй присвячували культовий мультфільм, дитячі ляльки, модні покази, колекції одягу і навіть запрошували у Кенсінгтонський палац. Ця жінка скористалась успіхом своєї зовнішності для того, щоб стати прикладом боротьби з расизмом у світі високої моди. 

За діяльністю однієї з культових супермоделей 90-х завжди стояло незламне бажання донести публіці головний меседж: темношкірі дівчата варті уваги. В одному зі своїх перших інтервʼю Наомі сказала: «Ти маєш бути в декілька разів кращою за інших, якщо ти темна». 

Річ у тому, що в часи становлення Наомі у світі було непроголошене правило про білих моделей на обкладинках. Під час презентації першого журналу з темношкірою дівчиною на першій шпальті редактор коментував роботу з Наомі так: «Ця дівчина має неабиякий внутрішній світ та професіоналізм, а мила зовнішність лише доповнює їх».

Мерилін Монро

Власниця зовнішності, про яку мріяла кожна жінка минулого століття, насправді завершила своє життя у молодому віці в глибокій депресії. Отже, зовнішній вигляд не став запорукою щастя?

Одна з найвідоміших акторок в історії кіно ніколи не приховувала того, що її тіло ставало головним фактором фінансово вигідних відносин із чоловіками. Але якщо поспостерігати за хронікою фільмів, у яких знімалася Монро, можна помітити, що її ставлення до самої себе змінювалося і разом із цим зростала її популярність. 

Одна з режисерок, яка працювала з юною Мерилін, згадувала, як їм довелося ламати її дитячий соромʼязливий характер, аби проявити сексуальність. Саме це згодом допомогло Монро підкреслити свої найкращі риси й використовувати зовнішність як інструмент для досягнення професійних цілей, а не як головний атрибут її особистості.

Кайлі Дженнер

Юну мільярдерку можна вважати основоположницею тренду на ідеальну картинку за допомогою використання фотошопу. Усупереч відомим фото до та після пластичних операцій, свою популярність Кайлі отримала завдяки проєктам, які вона лише згодом почала просувати через звабливість свого тіла. Цю думку можна підтвердити незліченною кількістю Instagram-блогерів, яким так і не вдалося започаткувати успішний бізнес завдяки лише зовнішнім даним. 

Згідно з останнім звітом Forbes Кайлі стала найбагатшою жінкою віком до 30 років, заробивши свої статки самостійно. І в цьому успіху спокусливі форми відіграють точно не провідну роль. Ба більше, зараз Кайлі втілює дійсно смілий план — просуває свій бізнес без допомоги розкрученої сторінки в Instagram.

Анджеліна Джолі

Оливкова шкіра, пухкі губи й довгі вії — зовнішність Джолі свого часу стала головним референсом серед запитів дівчат у косметологів. Та чи річ тільки в зовнішності?

У випадку Анджеліни бездоганна акторська гра підсилювалася розкішними природними даними, що й дозволило їй бути вільною під час кастингів та на знімальних майданчиках. Попри шалену популярність, понад три роки Джолі не знімається у фільмах. Відтепер володарка найвищих акторських нагород і водночас посол доброї волі від ООН сконцентрувалася на благодійності, де вона може поширювати волонтерські ініціативи у світі завдяки своїй медійності та авторитетності.

Акторка не раз повторювала, що її справжнє щастя полягає у волонтерській діяльності й сімейному затишку, а не в роках найгучнішого акторського успіху, на які припала також боротьба з наркотичною та алкогольною залежностями.

Аналізуючи історії цих жінок, насмілимося зробити певні висновки:

— ми живемо у часи, коли, здається, усі можливі прояви краси вважаються нормою. Ми вільні виражати свою зовнішність через будь-який фільтр бачення своєї особистості; 

— якщо наша самооцінка будується лише на відгуках про нашу зовнішність, ми поступово втрачаємо себе. Адже люди починають помічати наш стиль у той момент, коли ми проявляємо свої найкращі якості, котрі запалюють нас і передають палке бажання рухатися вперед.

Константа на всі часи: якими б не були тренди в мінливій індустрії краси — класикою завжди залишиться впевненість у собі й розуміння своїх цінностей.

Текст: Анастасія Павлюк


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Перше інтерв'ю автора Telegram-каналу «Николаевский Ванёк»


Читайте також
Популярні матеріали