5 сигналів про те, що ваш б’юті-продукт вам не підходить

Важливо знати

З нинішніми масштабами виробництва косметичної індустрії встояти перед купівлею нового б’юті-продукту досить складно. Щодня бренди пропонують нам новинки в естетичному пакуванні, які дуже кортить спробувати. Втім, наш ентузіазм може зіткнутися з тим, що шкіра їх не сприйме. Простий спосіб зрозуміти суть проблеми — спростити на якийсь час свою б’юті-рутину.

Ви можете перейти до базового догляду з використанням сонцезахисного крему з мінералами вдень та м’якого зволожувального крему на ніч, перш ніж повернутися до складніших формул. Один із способів дізнатися, чи є у вас алергія на будь-який продукт, — це провести вдома тест на пластир; рекомендуємо нанести трохи продукту на зап’ястя на 24 години та подивитися на реакцію шкіри. Якщо ви помітили висипання або відчули свербіж, то, скоріше за все, у вас розвинулася алергія. Далі ми назвемо декілька ознак, які свідчитимуть, що склад того чи іншого продукту вам не підходить.

Instagram: @amyserrano

Печіння

Печіння при нанесенні будь-якого продукту є результатом руйнування гідроліпідної мантії — головним захистом шкіри від інфекцій, агресивних факторів середовища та від зневоднення, що може бути пов’язане з використанням надто великої кількості агресивних продуктів або надто великої кількості однорідних засобів. З віком наша шкіра стає більш чутливою, тому деякі продукти (навіть ті, якими ми користуємося довго) з часом можуть викликати сильніше роздратування. Ще одна причина раптового печіння — зміна у формулі вашого улюбленого засобу, інгредієнти якого можуть погано реагувати на шкіру.

Сухість і лущення

Якщо ви відчуваєте сухість, лущення або загальну шершавість шкіри, то захисний бар’єр вашої шкіри може бути порушений. Роговий шар можна уявити як стіну з цегли з розчином, де цегла — це клітини шкіри (кератиноцити), а розчин — ліпіди (жири), які інтеркалують між ними. Коли продукт надто агресивно діє на шкіру, він викликає подразнення; здорові ліпіди, важливі для збереження цілісності шкірного бар’єру, руйнуються, що збільшує невідчутну втрату вологи. Своєю чергою це  призводить до лущення та сухості. На жаль, при цьому може відбутися розмноження мікроорганізмів, які разом із забрудненням потраплять у дерму. Так само пористість бар’єру збільшує абсорбцію, тому шкіра стає ще більш подразненою. У кінцевому підсумку виникає ефект снігової кулі, яка тягне за собою збільшення подразнення, сухість та чутливість шкіри. Найалергенніша формула, яку слід використовувати з особливою обережністю, — ретинол та його похідні. При неправильному використанні ретинол може спричинити почервоніння та лущення. Радимо наносити його зі зволожувальним кремом і максимум — тричі на тиждень увечері, якщо у вас чутлива шкіра, або якщо ви тільки починаєте ним користуватися.

Instagram: @laurenireland

Висип

Деякі засоби для макіяжу та догляду за шкірою містять неактивні алергенні інгредієнти (вони впливають на текстуру та запах), які можуть спровокувати висип, екзему або набряки (особливо навколо очей). Починаючи вводити до своєї б’юті-рутини новий продукт, пройдіть тест на алергію в кабінеті вашого дерматолога, щоб визначити подразливий аспект і дізнатися, яких інгредієнтів слід остерігатися та уникати у майбутньому. Також важливо пам’ятати, що алергія може розвинутися з часом, тому для встановлення діагнозу «алергічний контактний дерматит» необов’язково мати в анамнезі ваш новий продукт. Проблема може бути пов’язана з продуктом, який ви використовували раніше, навіть якщо у вас не було з ним проблем.

Жирність шкіри та прищі

Коли агресивні продукти руйнують себум (секрет сальних залоз), негайно спрацьовує механізм зворотного зв’язку; це змушує сальні залози збільшувати вироблення шкірного сала у спробі компенсувати сухість. Якщо ваша шкіра жирніша, ніж зазвичай, це може викликати появу нових прищів або збільшити ті, що є, а також створити відчуття, що шкіра одночасно зневоднена і покрита жирною плівкою.

Instagram: @mariahlleonard

Кропив’янка

Кропив’янка — це більш серйозний прояв алергії на засіб для догляду за шкірою, який може з’являтися відразу після нанесення, зазвичай протягом 30 хвилин, у вигляді припухлих, червоних та сверблячих пухирів, і, як ви розумієте, завдавати тільки дискомфорту. Прояви її можуть бути крихітними, точковими або набагато більшими.

Як позбутися алергічних реакцій?

Коли ви помічаєте негативну реакцію шкіри на певний продукт, перестаньте користуватися ним. Очевидна порада, але не всі нею користуються. Найчастіше багатьом із нас важко розлучитися з дорогою баночкою сироватки або крему, і нею продовжують користуватися. Після того, як викинете цей шкідливий продукт, використовуйте м’які гіпоалергенні продукти, поки ваша шкіра не повернеться до нормального стану.

Рекомендуємо уникати ексфоліантів і використовувати м’який зволожувальний засіб без ароматів двічі на день, щоб допомогти шкірі швидше зажити. Ще одна корисна порада — придбати  одновідсотковий гідрокортизон слабкої дії і наносити його на уражені ділянки двічі на день протягом тижня. Якщо продукт-винуватець невідомий від самого початку, б’юті-рутина має бути спрощена до базового догляду — м’якого, гіпоалергенного очищувального засобу, зволожувального  та сонцезахисного кремів. А далі кожен новий продукт потрібно вводити поступово. Не варто забувати і про вазелін, до складу якого входять протизапальні та антиоксидантні рослинними олії та екстракти, що допомагають процесу загоєння.

Instagram: @amyserrano


Реклама

Популярні матеріали

Misha Skova: striking a pose and closing deals — the dual success of a...


Що варто знати про Guculiya — проєкт, що відновлює давні традиції...


Манікюр, який візуально омолоджує руки


Читайте також
Популярні матеріали