Не відкриття, що творчі люди й успішні творчі люди — це далеко не завжди одні й ті самі особистості. Адже за успіхом, крім таланту і натхнення, стоять також наполеглива праця, рутина і самодисципліна. І публіка, яка бачить вже готовий результат, зазвичай навіть не здогадується, що лишається behind the scenes. У спільному проєкті ELLE x Samsung ми вирішили зазирнути залаштунки роботи українських креаторів й розпитати про особливості побудови продуктивного робочого процесу. Другий герой нашої серії — художник Артем Прут. В інтерв`ю Артем розповідає, в чому сьогодні черпає натхнення, на яких темах концентрується, як оцінює сучасне українське мистецтво та чому більше не уявляє своєї творчої рутини без 5К монітору ViewFinity S9 від Samsung.
Розкажіть про роботи та проєкти, втілені за останні два роки, якими ви особливо пишаєтеся?
Перший привід для гордості — це виставка The Collectyv у Національному художньому музеї України, для якої я підготував два великі полотна, які задумував зробити ще у 2021 році, але чекав нагоди. Другий — також групова виставка в Collectyv у Львові в МОТ, до якої я долучився з двома полотнами: «Бібліотека» і «Дотик перевтілення» (з тенісною ракеткою й метеликом). «Дотик» відзначили на найпопулярнішій мистецькій платформі Artsy в добірці робіт на тему спорту, присвяченій початку Олімпійських ігор у Парижі. Мені було дуже-дуже приємно бачити свої роботи й ім’я на головній сторінці цього сайту поруч із такими світовими зірками, як Bob Dylan, Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Akex Katz, Raymond Pettibon. Тому цим я дуже пишаюся.
У чому ви сьогодні черпаєте натхнення? Чи є у вас ритуали та звички, які допомагають знайти натхнення?
Завжди кажу, що натхнення приходить під час роботи. Тому треба постійно працювати, щоб бути у формі. Звісно, бувають моменти, коли ти прочитав якусь книжку, подивився документальний фільм чи прослухав подкаст про видатного діяча, чий шлях може надихати. Але це швидше такі імпульсивні епізоди, на яких далеко не заїдеш. Я вважаю, що все залежить від тебе самого і твоєї праці, від того, як ти до неї ставишся. Я стараюся працювати і коли хочеться, і коли не хочеться. У другому випадку я складаю план задач і просто їх виконую.
На яких темах ви сьогодні концентруєтеся? Чи змінився ваш стиль за останні два з половиною роки?
У 2021 році в мене почався новий період у творчості, я змінив свій стиль і техніку виконання своїх робіт. За ці три роки я став більш впевненим у цьому стилі, тому що для мене це було нове, зовсім інше. Я продовжую ті теми та сюжети, які я почав у 2017 році, паралельно працюю над сімома різними серіями: спортивна тематика (мені подобається ця філософія зусиль, змагань, тренувань, роботи над собою); київська серія (місця улюбленого міста крізь призму мого бачення); інтер’єри, екстер’єри (які є своєрідним портретом людини, яка в них живе); собаки та все інше, що може нас оточувати та бути частиною життя кожної людини, носити різні сенси та характери. Мені подобається, що з’явилася нова точка зору на предмети, і я роблю їх більш мінімалістичними й простими на відміну від робіт деталізованих із попереднього періоду. І для мене це щось нове й цікаве.
Як ви оцінюєте сучасне українське мистецтво? Які виклики та можливості ви бачите для українських художників сьогодні?
Мені подобається, що за останні декілька років з`явилися молоді художники, зі своїм стилем та міжнародною візуальною мовою, чого раніше я не спостерігав. Часи дуже швидко змінюються, і наше суспільство також, мені подобаються ці зміни. Зникло ось це почуття меншовартості, і з`явилася впевненість у тому, що ми можемо бути на високому рівні. Я бачу, як люди купують, збирають, колекціонують наше мистецтво, ходять на виставки. Це дійсно позитивні зміни. І такого має ставати більше.
Що ви найбільше любите у своїй роботі? Коли ви на 100% задоволені результатом?
Можу сказати, що в роботі мені подобається все: починаючи від процесу, який мене захоплює, до результату, який дає нові емоції та відкриває двері для нових робіт. Також мені подобається, що моя робота спонукає мене досліджувати історії інших митців, що я знайомлюся та зустрічаюся з іншими цікавими людьми й коло мого спілкування розширюється. Я ставлю перед собою задачу, а коли виконую її, отримую задоволення і рухаюся далі. От і все.
Яку роль у вашій творчій діяльності відіграють технічні пристрої, зокрема монітор?
Монітор має велике значення, тому що я працюю з візуальною формою. Зображення, кольори, розмір для мене завжди в пріоритеті.
Якими критеріями ви керуєтеся першочергово під час вибору монітора?
Перше — передача кольорів, друге — розмір. Мені важливо, щоб він був великий.
Якими були ваші перші враження про ViewFinity S9?
Стильний, красивий, сучасний дизайн, класна м’яка матова картинка, що дуже приємно для очей.
Що ви можете сказати про функцію Smart Calibration?
Оскільки я працюю з кольорами, то мені дуже важливо передати глядачеві ті ж самі кольори, що на полотні, через монітор. Класно, коли картинка однакова і на моніторі, і на смартфоні.
Що ви можете сказати про функцію Pantone Validated™?
Коли я готую роботи для друку, то це дуже класна і зручна функція. Тому що я бачу на екрані ті кольори, які будуть надруковані в реальності.
Що ви можете сказати про функцію 5K з Windows та Mac?
Це новий рівень якості та глибини зображення картинки чи відео. Для роботи з великою деталізацією це дуже зручно.
Що ви можете сказати про камеру 4K SlimFit?
Коли я спілкуюся з друзями чи колегами по відеозв’язку, то можу показувати свої роботи через цю камеру, і вона буде максимально якісно передавати колір і зображення.
Як ViewFinity S9 змінив ваше робоче середовище?
Зручно, коли є можливість працювати в програмі та поряд на сусідньому моніторі дивитись на референс і не перемикатися. Або ж коли я створюю роботу у вертикальному форматі, дуже зручно поміняти формат і поглянути на всю картинку загалом.
Чи використовували б ви ViewFinity S9 у позаробочий час?
Так, звісно, мені подобається, що в моніторі є функція Smart TV і з пультом можна, не встаючи з софи у студії, відпочити та перемикати канали на YouTube чи ввімкнути якесь кіно. Дивитись на цьому екрані відео чи картинки — задоволення для очей!
Чи рекомендували б ви ViewFinity S9 іншим митцям?
Так. Якщо ви працюєте з кольорами і вам важливо бачити деталі та картинку загалом, то цей монітор і його можливості виведуть вас на новий рівень!
Фото: Ден Бобров
Відео: Максим Чічікалов