Яскраві кольори в інтер'єрі митецької оселі

Кольорові вікна ­— головні ознаки еклектичного інтер’єру будинку художника-в’язальника Стівена Веста в Амстердамі. Тут стильні дизайнерські елементи утворюють райдужний і водночас витончений ансамбль.

Літо 2021 року. Архітектурне бюро Standard Studio отримує емоційного та детального електронного листа від яскравого художника-в’язальника Стівена Веста із запитом на розробку дизайну інтер’єру для його будинку на площі Стіва Біко в Амстердамі. Лист замовника містив колаж із фотографій облаштування та відображав унікальне бачення хазяїна. Те, що Стівен не сприймав нічого повсякденного, було очевидно з барвистих фотографій, але все стало по-справжньому зрозумілим лише під час першої зустрічі.

За референс Стівен показав зображення барвистого в’язаного гобелена, тож одразу всі з’ясували, що балом заправлятиме еклектика. Врешті-решт увесь інтер’єр архітектурне бюро Standard Studio розробляло в тандемі з його власником — і, за словами дизайнерів, у рамках даного проєкту їхні ролі дещо помінялися: хазяїн контролював кожен процес і подеколи фактично переконував архітекторів у своєму баченні.

Віконні рами пофарбовані у глянцевий жовтий колір, що відображає сонце, а світло-блакитна стеля імітує зовнішнє середовище. Крісло Togo, Ligne Roset; килим, ADM Studio; журнальний столик Isamu Noguchi, Vitra; диван Marenco, Arflex; дзеркала Tafla O, Zieta; приставний столик Meltingpot, Dirk van der Kooij; світильник із пір’я Palmera, Venetto Design; вінтажна люстра, Gaetano Sciolari; бра N°2, Valerie Objects; тумба під телевізор, Umage; фарба для стін Hague Blue, Farrow&Ball.

Наприклад, спочатку власник вважав, що кольори виглядають недостатньо чіткими. Загалом на меті було створити барвисту оселю з безліччю кольорових елементів. Згідно із задумом Стівена, кожне приміщення буде окремим і цілісним, проте всі вони створюватимуть єдину гармонійну картину.

Круглий обідній стіл, Dirk van der Kooij; стільці: Panton, Vitra; Chippensteel 0.5, Zieta; Ribbon, Qeeboo; Alu, Valerie Objects; шафа Dune, Jaanus Orgusaar; чайник, розпис, Pols Potten; підчіпний світильник Bohemia 84, Marset; килим Glödande, дизайн Walter van Beirendonck, IKEA; фарба для стін Hague Blue, Farrow&Ball.

Під час довгих спільних пошуків Standard Studio виробили стратегію, яка дозволила втілити всі бажання Стівена. Метод складався з трьох головних правил. По-перше, кожна кімната отримує глибокий базовий колір на стінах. По-друге, з’єднувальні елементи мають основний колір — яскраво-жовтий, адже саме це додає простору врівноваженості. І по-третє, абсолютно всі предмети в кімнатах мають бути неповторними за кольором, формою чи текстурою.

Стілець, Dirk van der Kooij; ваза, Seletti.

Зрештою, студії вдалося досягти майстерного нашарування фарб і форм. Цей будинок справляє враження природного джерела енергії та повною мірою відображає творчу натуру свого власника. Адже неординарний художник-в’язальник Стівен Вест прагнув облаштувати своєрідний творчий замок без жодних обмежень.

Щоб урівноважити палітру всього будинку, було прийнято рішення спальню та ванну кімнату залишити нейтральними. Верхній поверх випромінює абсолютний спокій, тому він перетворився на відкритий простір з великою кількістю рослин і додатковим сонячним світлом: для цього було встановлено мансардові вікна.

Основні кольори приміщення — білий, чорний і жовтий, з додаванням деяких м’яких відтінків. Власне, дизайнери студії зізнаються, що мали неймовірний досвід роботи над цим проєктом, і називають його однією нескінченною вечіркою.

Сходи покриті фарбою Brinjal, Farrow&Ball; плитка, Studio GdB; світильники Bolt, Tonone.

В буквальному сенсі маємо приклад того, як працювати виключно за власними відчуттями.

 


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали