Минулої зими в Києві з’явився ще один взірець європейської урбаністичної архітектури. Концепцію лаконічного та багатофункціонального простору було втілено українським бюро «Прототип» на замовлення The Ukrainian-Danish Youth House.
Одне з головних і водночас найскладніших завдань — зберегти відкриту стелю, але без видимих комунікацій.
Ця спільнота — своєрідна платформа для обміну ідеями, культурою та знаннями між українською та данською молоддю. Проєкт народився ще 2020 року за ініціативи Данського інституту культури (DCI) і Данської молодіжної ради (DUF), проте фізичне приміщення клуб отримав лише нинішнього року. Триповерховий простір передбачає відкриті приміщення для плідної творчої взаємодії між молоддю та владними структурами, бізнесом і громадськими організаціями.
Такий формат дуже популярний у Данії, тож інтер’єр мав би відповідати естетиці країни походження. Власне, дизайн київського приміщення виконаний за всіма канонами данського мінімалізму. Простір без надлишкових меблів заповнений мобільними пересувними елементами: столами зі спеціальними під’ємними механізмами на кухні (для зручності у спільному приготуванні їжі), рухомими перегородками, які ділять простір на частини, щоб можна було проводити кілька заходів одночасно.
«Головна ідея проєкту полягає в мобільності простору, що дозволяє пристосовувати його до нагальних потреб і програм Дому. Для цього ми використали різноманітні мобільні перегородки, розсувні та обертальні панелі, штори й окремі елементи, що трансформують простір у різні функціональні зони та дають можливість безпосередньо із ним взаємодіяти», — пояснює Іван Протасов, засновник архітектурного бюро «Прототип». Всередині є все необхідне для комфортного тривалого перебування: на нульовому поверсі розташовані спільна кухня, майстерні, аудіостудія та мала зала для подій.
У виробництві нових елементів команда архітектурного бюро використала частину матеріалів, що залишилися після демонтажу попереднього інтер’єру, притаманного для нульових років, — адже тут розміщувались різні юридичні компанії протягом двох десятиліть. Це створило свого роду метазв’язок нового зі старим.
Перший поверх оснащений великою залою та бібліотекою з іграми, посібниками для молодіжних ініціатив, мерчем організацій. Другий поверх має простір для виставок, співпраці та спеціальні звукоізольовані скляні кімнати для зустрічей, а третій відведено для офісу команди. Все, що потрібно для обміну ідеями та втілення найкращих із них у життя.
Згідно задуму дизайнерів, простір Дому можна легко пристосувати до потреб проєкту: змінювати розміри приміщень або ж навіть кольори.