Як прикрасити дім до зимових свят: предмети декору від українських брендів

Солом’яні вироби, дідухи та різдвяні сюжети

Кераміка, що поєднує сучасність з автентичними українськими традиціями, ялинкові прикраси, натхненні «Щедриком», та ранери для різдвяного столу — ми зібрали витончені колекції українських брендів, що підійдуть для відзначення зимових свят.

Солом’яні вироби від PAVUK

Солом’яний павук є традиційною прикрасою української оселі — раніше вважали, що така конструкція відтворює будову Всесвіту.

Павук «Сади» натхненний литовськими солом`яними виробами šiaudiniai sodai. Він складається із соломинок, виготовлених із цьогорічного врожаю жита, яке команда PAVUK виростила та обробила самостійно.

Текстиль та кераміка від EMBR GEM

Колекція «Серце дому» натхненна рушниками кінця XIX століття та традиціями застілля Сумщини. Вона складається з горнятка для чаю та кави, високої вази, свічника, глечика та сервірувальної тарілки. Вироби виконані майстрами вручну з білої шамотної глини та оздоблені делікатним малюнком у формі чотирилистої квітки та серця. Орнамент повторюється на лляних вишитих рушниках та серветках колекції.

Предмети побуту від TSVITE TEREN

Тарілка та свічник, свічки з бджолиного воску, та лляний ранер для особливих подій — вироби колекції Vita натхненні мистецтвом гостинності.

Фольклорний символізм терену поєднується з індустріальним дизайном 60-х років: обʼємний орнамент «живого» тернового гілля розквітає на мінімалістичних геометричних формах, виконаних в чорному матовому кольорі його плодів. Колекцію доповнили прикраси: медальйон та брошка у формі гілки терену, а також порцелянові підвіси. 

Святкові ранери SHPALTA

У SHPALTA кажуть, що хотіли поєднати давню естетику українських святкувань із сучасним підходом до декору. За орнаменти бренд використав прикраси із соломи, якими колись прикрашали українські домівки. Щоб ранер краще пасував до  різдвяного столу, виготовили його у трьох різних варіантах. 

«Дивосвіт» від GUNIA Project

Бренд переосмислив автентичні елементи для сучасного стилю життя та створив нову колекцію «Дивосвіт».

У керамічних виробах з’являється образ змії, зображення янголів переймають естетику вишивки на рушнику невідомого походження, розписи з котами нагадують про картину «Квіти з кицьками» 20 ст. з Лівобережної Черкащини з Фонду Миколи Бабака, а уроборос — про гравюру авторства Олександра Тарасевича. Малюнки зірок, вручну виконані позолотою на керамічних виробах, відсилають до Вифлеємської зірки з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України.

Затишну атмосферу свята доповнюють свічки з соєвого воску у керамічних формах з новими ароматами. 

«Щедрик» від BEVZA

Щоб зберегти та передати глибокий символізм «Щедрика», бренд створив особливу різдвяну ялинкову прикрасу, виготовлену зі скла та розмальовану майстрами вручну.

Пташка, оспівана в композиції, є традиційним образом у фольклорі, символом вісника весни, добра та достатку. Прикраса втілює образ щедрика з легендарної пісні, яка приносить у дім радість, тепло та надію на наступний рік. 

Святкові подарунки від LITKOVSKA

Кожна річ у колекції LITKOVSKA — це маленька історія, яка розповідає про традиції, ремесла і вічні цінності. Статуетки у вигляді янголів символізують світло та надію, косівські дзвоники, створені на автентичній фабриці, розносять ехо величних гір, глиняні глечики нагадують про щедрість рідної землі, а натуральні свічки дарують спокій і затишок. 

Різдвяний стіл від KateLab brand

Набір бренду доповнить святковий стіл під час зимових свят. Він складається з тарілки для куті, виконаної з напівфарфорової глини, дідуха, що поєднав сім видів сухоцвітів із українських полів, та рушника з різдвяним сюжетом.

Ялинкові прикраси від «Ґроно» 

Колекція «Коляда» створена для того, щоб оживити унікальні колядки та зробити їх частиною сучасного святкового інтер’єру українців. Кожна ялинкова куля відтворює окремий сюжет різдвяних пісень із різних регіонів України: Львівщини, Чернігівщини, Харківщини, Рівненщини, Бойківщини та Гуцульщини. Колядки створені та записані етногуртом «Курбаси».

Також «Ґроно» пропонує доповнити ялинку прикрасою «Каштан», натхненну символом Києва, та «Лілейкою», в основі якої — герб Пласту, що об’єднує український тризуб та білу трилисту лілею. 

Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали