Виставка SKARB архітекторки Вікторії Якуші, натхненна старовинною тіарою з Мелітопольського музею

Вкрадений росіянами артефакт став центральним образом експозиції в Мілані

Українська мисткиня та архітекторка Вікторія Якуша презентує виставку SKARB в рамках незалежного кураторського проєкту Alcova під час Тижня дизайну в Мілані. Центральний образ, який став натхненням для експозиції, — царська тіара, інкрустована дорогоцінним камінням. Це один із найвідоміших у світі артефактів гунів, який разом з іншими унікальними культурними цінностями російські окупанти викрали з Мелітопольського краєзнавчого музею на початку повномасштабного вторгнення.

«Я звернулася до теми скарбу не випадково... Скарб — це те, що дуже тобі дороге, те, що завжди буде твоїм, те, що не можна   привласнити», — коментує проєкт Вікторія Якуша. 

Вікторія Якуша через силуети ваз з лімітованої колекції Tiara, які точно повторюють форму викраденої тіари, стверджує — скарб можна вкрасти, проте його не можна відібрати цілком.Предмети експозиції виготовлені з української глини та інкрустовані волинськими поліхромними топазами синьо-бежевого кольору.

На виставці також представлений стіл Korotun, що нагадує силует козацького човна-чайки, разом з кріслом Domna, присвяченим трипільській Венері з попередніх колекцій. Спеціально для виставки SKARB Вікторія Якуша обрала тканину від Misa, яка підкреслює ідею дизайну. Кожен виріб слугує відображенням української ідентичності та відтворює давню історію та культуру, починаючи з Трипільської цивілізації та закінчуючи славетною козацькою добою.

Виставку SKARB можна відвідати з 15 по 21 квітня в історичній будівлі вілли Bagatti Valsecchi в Мілані.

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали