Пішов з життя Гаетано Пеше, піонер радикального дизайну та майстер емоційних маніфестів зі змістом

Серед визначних послань дизайнера — слова на підтримку України

Сьогодні вночі на 84-му році життя не стало Гаетано Пеше — дизайнера, архітектора та митця, про якого казали, що у свої 80+ він більш релевантний епосі, ніж його юні колеги.

Інноватор та експериментатор, учень Карло Скарпи який завжди плекав свою внутрішню дитину, Пеше увійшов в історію з самого початку своєї кар’єри, ставши піонером радикального та емоційного дизайну. Згадуємо найбільш визначні роботи візіонера.

Крісло Up

Виготовлене у 1969 році, воно одразу стало вважатися маніфестом фемінізму завдяки своєму жіночному силуету та красномовному пуфу сферичної форми, що нагадував про кайдани з обтяжувальною кулею.

Будівля Organic Building у Осаці

Фасад із 80 видами в’юнких та швидкозростаючих рослин для вертикального озеленення був спроєктований у 1989 році, задовго до того, як турбота про навколишнє середовище стала мейнстрімом.

Стілець Pratt

Ода радикальному дизайну, cинтетичним смолам та пластику, улюбленому матеріалу маестро. А також промовистий аргумент на користь твердження Пеше, що не буває потворних речей.

Ширма Tramonto a New York

Ще один арт-об‘єкт та приклад майстерної роботи дизайнера зі смолами. Тут він нашаровував різні відтінки та текстури один на одний, щоб передати ефект, який створюють промені заходу сонця, відбиваючись у хмарочосах Нью-Йорку.

Стілець Come Stai

Виготовлений для сет-дизайну дефіле Bottega Veneta сезону «весна-літо 2023», він став початком плідної співпраці Гаетано Пеше із fashion- дизайнером Матьє Блазі.

До речі, в межах останньої колаборації архітектор навіть спробував себе у створенні сумок. А ще — розробив імерсивну інсталяцію Vieni a Vedere для флагманського бутіку бренду в Мілані. У передмові до відкриття маестро сказав наступне: «Це оптимістичний образ в умовах зовсім не оптимістичної реальності. Тому що Росія веде війну в Україні. І вони забирають свободу звідти, де вже існує демократія та воля. Тож на противагу цьому ми намагаємось створити щось позитивне, залишити послання для майбутнього».

Справжній майстер значущих маніфестів залишився вірним цій справі до кінця своїх днів.

Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали