Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків

Відкритий простір, в якому поєднані робочі місця, переговорна зона та відкрита кухня.

Коли я вперше потрапила сюди, моє серце зупинилось», — згадує архітекторка Ольга Богданова. Ще б пак, адже вона планувала облаштувати майбутній офіс на легендарній Терещенківській вулиці, в будинку №13, що визнаний пам’яткою архітектури.

Улюблене місце офісу: балкон з видом на Парк та Університет ім. Т. Шевченка. Історичний Київ — як на долоні.

Цей квартал відомий своїми художніми музеями та історичною садибою, яка свого часу належала сім’ї українського промисловця, мецената й колекціонера Богдана Ханенка. Офіс Bogdanova Bureau розміщений у будівлі, зведеній у 1913–1914 роках. Вона була зруйнована під час Другої світової війни й відреставрована вже в 1947 році.

Cтіл, Bogdanova Bureau; вінтажні стільці, Marcel Breuer 1982; підчіпний світильник, Santa & Cole; скульптура-світильник на стіні Hover, Smith & Winken.

Цей неймовірний простір площею в 100 кв. м Bogdanova Bureau віднайшла 2021 року, тож творча команда була щаслива заїхати в новий офіс після виснажливого року карантину. Проте вже за шість місяців робота мрії стала на паузу — внаслідок повномасштабного вторгнення фахівці студії роз’їхались хто куди, але місяцями плекали надію, що невдовзі зберуться знов у своєму осередку.

Зрештою так і сталося, тож сьогодні Bogdanova Bureau розробляє нові проєкти всупереч важким обставинам. Офіс опорядкований як відкритий простір, де поєднані робочі місця, переговорна зона та відкрита кухня.

Великий стіл для робочих зустрічей та обідніх перерв
(такий самий у кабінеті головного архітектора) з травертину та нержавної сталі виготовлений командою бюро. Декоративний стельовий світильник над центральним столом — острівець спокою та об’єднавчий елемент усього простору.

Кабінет головного архітектора займає скромну площу й відокремлений лише скляними дверима. Такий прийом ґрунтується на принципах доцільної розкоші, як, власне, і весь дизайн-проєкт.

Cтіл, Bogdanova Bureau; вінтажні стільці, Marcel Breuer 1982; скульптура Назара Білика The Space around.

Суть цієї філософії полягає у відповідальному та дбайливому ставленні до всього: команди, клієнтів, культурної спадщини і природних ресурсів. Доцільна розкіш, на відміну від показного скупчення дорогих предметів, має на меті продуманий вибір найкращих матеріалів, які служитимуть довго й надійно. Це комплекс вишуканих елементів для інтер’єру, що дарують комфорт і стають дійсно вигідною інвестицією.

В офісі немає зайвих деталей, а також предметів, які б з часом не зростали в ціні.

Власне, таким же розумним вкладенням є вибір локації самого офісу. Цей столичний краєвид лишається незмінним уже понад сто років, тож маємо надію, що таким він збережеться й надалі. Адже саме так виглядає справжня розкіш.


Реклама

Популярні матеріали

«Я вірю в ефект наслідування — що більше людей бачать і чують про...


Як у кіно: шукаємо культові образи й локації з улюблених серіалів за...


Зірка «Бріджертонів» Нікола Кохлан стала обличчям нової кампанії...


Читайте також
Популярні матеріали