За останні роки слово «дім» для кожного з нас набуло особливого значення. Скільки б не стверджували соціологічні дослідження, що міленіали та постміленіали не схильні до осілого способу життя, реальність доводить зворотне.
Так, нам подобається бути мобільними та легкими на підйом, багато подорожувати та пробувати нове, проте для нас важливо, куди ми повертаємось з роботи або після довгого відрядження. Дім — це наше місце сили. Тут ми заземлюємось, відновлюємось, повертаємось до справжніх себе. Саме тому в наші дні на перший план виходить відчуття комфорту та емоційного задоволення, що дарує житло. Наші потреби при виборі власної домівки вже не задовольнити просто вдалим плануванням чи зручним розташуванням квартири: ми прагнемо більшого. Чого саме — розбираємось разом з експертами Групи «Ковальська».
1. Будинок як екосистема
Сучасному споживачу важливо, в якому подвір’ї грають його діти або через яку вхідну групу до нього потраплять гості, куди можна вийти ввечері на швидку зустріч із друзями або де придбати необхідні інгредієнти для спонтанної званої вечері. Ми хочемо почуватися безпечно, проте не замикатися від оточення, готові знайомитися з сусідами та очікуємо зустріти серед них своїх однодумців.
«В наші дні поняття комфорту виходить далеко за межі квартири, в якій ми живемо, — вважає Ольга Пилипенко, заступник генерального директора Групи «Ковальська». — Всі перелічені запити девелопери досліджують ще на етапі підготовки до будівництва, аби в результаті проєкт функціонував як екосистема — цільна й самодостатня, проте не замкнена».
Так з’являються будинки клубного формату. Тут передбачено все для абсолютного комфорту — поруч зона променаду, кафе й ресторани, крамниці, салони краси та спортивні хаби. Важливо, що такі будинки не відокремлені від навколишньої території парканом, проте їх архітектурні рішення забезпечують певний рівень приватності: наприклад, за необхідності потрапити на свій поверх можна просто з підземного паркінгу, всередині комплексу спроєктовано внутрішній двір, прихований від метушні та галасу міста. Вхідна група — те, що з перших кроків формує уявлення про оселю, тому в елегантних лобі клубних будинків передбачено простір для очікування гостей, зберігання велосипедів, колясок та парасольок і навіть лапомийки для домашніх улюбленців, а конс’єрж-сервіс охоче прийме в курʼєра посилки за час відсутності господарів.
2. Бездоганна зовнішня естетика
Як вписується мій будинок у навколишній пейзаж? Як сприймає мою оселю оточення? Для багатьох з нас важливе те враження, яке ми справляємо, тож і до власного будинку ми ставимо не менш серйозні вимоги. Смак сучасного покупця нерухомості помітно еволюціонував: всі ми багато подорожуємо, відвідуємо музеї, знаємось на архітектурних пам’ятках минулого та сучасності, а ще з повагою ставимось до власного міста. Не дивно, що зовнішня естетика будівельних проєктів у наші дні потребує все більшої винахідливості з боку девелоперів. У прагненні гармонійно інтегрувати будівлю в навколишнє середовище і водночас вигідно виділити її на фоні інших будівель архітектори вдаються до складних прийомів.
Розглянемо це на прикладі будинку №31 від Групи «Ковальська», який ще на етапі проєктування отримав визнання міжнародної премії International Property Awards 2022–2023. Його розділили на дві окремі секції різної висоти, що обʼєднані стилобатною частиною. Кожен з елементів розвернули під особливим кутом один до одного та до навколишніх будівель.
«Архітектурне рішення будинку №31 дозволило вирішити одразу кілька задач, — розповідає Рустам Горпенюк, архітектор проєкту з бюро 2Storm. — Уникнути надмірної масивності та створити особливу струнку динаміку будівлі. Зменшити шумові хвилі, що надходять з дороги. І нарешті, оминути проблему надмірної тісноти: адже, хоча комплекс і займає відносно невелику ділянку, тут ніхто не дивиться у вікна сусідів, а майже з кожної квартири відкривається панорама на озеро чи парк».
3. Захопливі краєвиди
Вид з вікна — важлива та невіддільна частина домівки. Чи прокидаємось ми з першими променями, або ж проводжаємо захід сонця, милуючись його рожевими відблисками, — панорама з вікна щодня формує наш настрій та дарує натхнення, вона здатна знижувати рівень стресу або ж налаштовувати на енергійний та динамічний лад. Буває навіть так, що панорама визначає певні дизайнерські рішення в інтерʼєрі. А балкон сьогодні взагалі сприймається як логічне продовження оселі: тут снідають і влаштовують невеличкі камерні коктейлі з друзями, спілкуються з сусідами, розбивають власний сад та спостерігають за життям бджіл і птахів. Сучасний європейський підхід навчив нас не сприймати балкон як комору для велосипеда та консервів, а сповна насолоджуватися цим додатковим простором. Тож наявність відкритого балкону з гарним краєвидом все частіше постає серед критеріїв вибору житла.
4. Інклюзивність
Сучасний усвідомлений спосіб життя потребує від нас більшої уваги до прихованих деталей. Нинішнє молоде покоління більше не вимірює якість чи преміальність простору лише власним комфортом, а оцінює його зручність для всіх, у тому числі тих, чиї можливості в пересуванні є обмеженими. Зрозуміла навігація, відкритий простір без парканів навколо будинку, револьверні двері та містка кабіна ліфта, безпечний дитячий майданчик — це все ознаки новітнього житла, девелопери якого подбали про все.
5. Розумне планування
Чи буде в оселі максимально відкритий мультифункціональний простір або ж чітке зонування — це рішення сучасний споживач хоче приймати сам, не обмежуючи себе задумом забудовника. Адже ритм та умови нашого життя постійно змінюються: сьогодні ми багато подорожуємо чи збираємо вдома великі галасливі компанії, а вже за рік можемо планувати сімʼю та більш спокійний lifestyle. Тож нам важливо бути впевненими, що квартира, яку ми обрали, має потенціал до змін разом із нашими інтересами. «Ковальська» знає про цей запит і враховує його при плануванні квартир. В результаті навіть на невеличкій площі у 45 кв. м без загрози для комфорту чи естетики помешкання можна розташувати окрему спальню, вітальню та кухню, а за потреби обʼєднати між собою ті чи інші зони. І це лише найбільш очевидний критерій будівництва. Функціональне планування, сучасні екологічні матеріали, продумана енергоефективність та якісна вентиляція й утеплення — ось далеко не повний перелік деталей, про які дбають девелопери на всіх етапах будівництва, аби ніщо не завадило майбутнім мешканцям насолоджуватися комфортом власної оселі.
Як бачимо, небайдужість, вдумливість, усвідомленість та емпатія з різних кутів проявляють себе в нашому повсякденні, в тому числі формуючи сучасний підхід до будівництва.
Яскравий приклад сучасних, чутливих до контексту архітектурних рішень, — будинок №31 від «Ковальської», зведений за всіма вищезгаданими критеріями. Він втілює в собі новий формат житла, що враховує не лише зручність розташування чи красу внутрішнього простору, але й деталі, які дарують відчуття комфорту та емоційного задоволення. Ефектний, сучасний, екологічний, комфортабельний та інклюзивний, він ще здалеку привертає увагу своїм легким струнким силуетом і нестандартним кутом розташування секцій. А всередині вражає не менш, ніж зовні. Відкриті просторі балкони з захопливими краєвидами, дизайнерське лобі з лаунж-зонами, продумане для максимального комфорту мешканців та відвідувачів, підземний паркінг і внутрішній двір із дитячим майданчиком, поєднання приватності й соціалізації. Естетика в кожній деталі дозволяє майбутнім власникам квартири в будинку №31 під новим кутом зору оцінити словосполучення «якість життя» та насолоджуватися ним повною мірою.