Культові дизайн-об’єкти 2024 року: підбиваємо підсумки міжнародної премії EDIDA 2024

Про які меблі, освітлення, декор та оздоблення ми будемо мріяти весь наступний рік

Вітайте переможців 21-ї щорічної премії EDIDA Awards — 15 лауреатів, за яких віддали свої голоси головні редактори 25 видань мережі ELLE Decoration International.

Категорія: Bathroom

MA від FOSTER + PARTNERS INDUSTRIAL DESIGN для FALPER

Ця гармонійно збалансована система в японському стилі вінчає архітектурну гнучкість із вишуканим дизайном, інноваційно об’єднуючи мармуровий умивальник та тумбу для зберігання з масиву дерева, додаючи в конструкцію тонкий водяний злив із нержавійної сталі.

Категорія: Bedding

ESOSOFT BED від ANTONIO CITTERIO для CASSINA

Частина колекції італійської мануфактури Esosoft, це ретельно розроблене пишне ліжко поєднує невагому алюмінієву конструкцію, що легко розбирається та збирається, із звукопоглинальним м’яким узголів’ям, виготовленим із перероблених матеріалів.

Категорія: Fabrics

UNTITLED від FORMAFANTASMA для KIEFFER

Ця практична та стримана колекція, орієнтована на сталість, використовує текстиль як інтерфейс. Створена із пігментованих натуральними барвниками волокон коноплі, джуту, вовни та фетру, вона залучає відчуття до дослідження зв’язку між людьми та їхнім життєвим простором.

Категорія: Furniture

КОЛЕКЦІЯ LINEA від ALESSANDRO MENDINI для PORRO

Повторне видання дизайну великого італійського майстра, датованого 2015 роком, ця декоративна та грайлива колекція, випущена лімітованим тиражем, демонструє фірмовий стиль міланського дизайнера: яскраві відтінки вставок з ацетату целюлози, геометричну чистоту та вишукану майстерність.

Категорія: Floor Covering

MSHWY01 від STUDIO MARY LENNOX для JOV

Натхненний рослинами та природою, захоплюючий килим від берлінської студії пропонує абстрактний погляд на грибницю гливи, уміло поєднуючи різноманітні текстури, тканини, товщину волокна та відтінки для досягнення вражаючого тривимірного ефекту.

Категорія: Kitchen

СOLUMN від INGA SEMPÉ для REFORM

У своєрідному майстер-класі з піднесення функціональних елементів до автономних естетських деталей прослідковується, як великі вертикальні ручки додають несподіваного вигляду простому чистому дизайну шаф, переосмислюючи дизайн кухні з тонкими, проте міцними складовими.

Категорія: Lighting

VIS-À-VIS від MICHELE GROPPI для DAVIDE GROPPI

Ця мінімалістична лампа з метакрилату є першим в історії перезаряджуваним витвором дизайнера, який зосереджується виключно на світлі з інноваційною технологією: вона дотепно обманює око та випромінює пряме світло від невидимого джерела.

Категорія: Outdoor

PALINFRASCA від ВІНСЕНТА ВАН ДУЙСЕНА для MOLTENI&C

Віддаючи данину дизайну Луки Меда 1994 року, затишний пишний силует цієї колекції демонструє вишукані столярні деталі, тоді як плетені дерев’яні рейки утворюють спинку, що обертається навколо, нагадуючи про традиційну середземноморську майстерність і матеріали.

Категорія: Seating

TORTELLO від BARBER & OSGERBY для B&B ITALIA

Ця м’яка та затишна колекція пропонує новий захопливий погляд на культові м’які меблі 1970-х років, демонструючи зручні й барвисті витвори, які повністю розбираються та переробляються в дусі циркулярного дизайну.

Категорія: Tableware

THE CANDY COLLECTION від HELLE MARDAHL

Колекція посуду з видувного скла від датського дизайнера наповнена унікальними обʼєктами, схожими на кондитерські вироби, що виглядають досить апетитно: усі вони мають пишні силуети привабливих карамельних відтінків.

Категорія: Wall Covering

CARTE BLANCHE від CHRISTOPHER JOHN ROGERS для FARROW & BALL

Грайлива колекція шпалер американського модельєра, натхненна Баугаузом, поєднує яскраві поп-кольори з більш нейтральними відтінками, використовуючи надзвичайно графічні геометричні візерунки, такі як клітинка, смужки та крапки.

Категорія: Sustainable Achievement

TANE GARDEN HOUSE від ATELIER TSUYOSHI TANE ARCHITECTS для VITRA CAMPUS

Робота цього японського архітектора виступає за екологічність та сталий дизайн. Він спирається на місцеві матеріали, техніки та традиції, щоб просувати проекти будь-якого масштабу, такі як садовий будиночок Tane Garden House на кампусі Vitra, де використовуються місцеві камені, дерево, мотузки та солома, щоб збудувати мости між майбутнім і минулим.

Категорія: Young Design Talent of the Year

LAURIDS GALLÉE

Студент-антрополог, який став дизайнером, Лаудріс Галлє поєднує традиційні техніки, такі як обробка дерева та плетіння, з інноваційними смолами та світлодіодними лампами, створюючи функціональні, але поетичні та грайливі вироби. Його нещодавня серія напівпрозорих смол Tralucide відкидає м’які хроматичні тіні, тоді як надзвичайно скульптурні лампи Empyrean  черпають натхнення з галактики, вогню та стародавньої космології.

Категорія: Interior Designer of the Year

DIMORESTUDIO

Дизайнерський дует Еміліано Сальчі та Брітта Морана черпає натхнення в мистецтві, моді, музиці та кіно, ухиляючись від трендів. Їхні емоційно поетичні інтер’єри, що хизуються великою кількістю оксамиту та делікатних тканин, надають декадентській ностальгії сучасного відтінку, прикрашаючи житлові, торговельні та суспільні середовища, а ще — щорічну інсталяцію Fuorisalone.

Категорія: Designer of the Year

OBJECTS OF COMMON INTEREST

Елені Петалоті та Леонідас Трампукіс із Нью-Йорка та Афін грають з прозорістю за допомогою своїх фірмових смол, натхненних досвідом місцевих майстрів. Їх експериментальне поєднання мистецтва, дизайну та архітектури вдихає життя в інноваційні проєкти будь-якого масштабу, включно із гелевими та алюмінієвими табуретами, світловими скульптурами та прозорим надувним фонтаном Echoes.

Реклама

Популярні матеріали

«Я вірю в ефект наслідування — що більше людей бачать і чують про...


Як у кіно: шукаємо культові образи й локації з улюблених серіалів за...


Зірка «Бріджертонів» Нікола Кохлан стала обличчям нової кампанії...


Читайте також
Популярні матеріали