Кухні з нержавійної сталі: 7 причин піддатися тренду

Та де знайти свою

Нержавійна сталь довгий час була поза конкуренцією, коли йшлося про виготовлення промислових кухунь для ресторанів та закладів громадського харчування. Проте останнім часом цей матеріал все частіше використовують під час дизайну кухонь в житлових об`єктах. Від модних дизайнерів до блогерів — осторонь сталевого тренду не залишився ніхто. Ми навіть готові офіційно оголосити ці кухні найбільш інстаграмними. Тож, в чому причина цієї популярності?

 • Естетика

Edgy та Sharp — два англійських слова, які використовують найчастіше, коли говорять про цей тренд. Обидва натякають на особливу гостроту та полірованість образу, що створює сталева кухня. Крім того, притаманні їй мінімалізм 90-х та індустріальна утилітарність будуть чудово поєднувати цей матеріал з іншими: благородним мармуром чи кольоровим плексигласом та склом. 

 • Практичність

Тривка до високих температур, побутової хімії та бактерій, сталева поверхня дозволяє уникати нагромадження дощечок і інших додаткових елементів та готувати страви просто на ній: чи то чистити продукти, чи навіть місити тісто. Потім вам залишиться просто протерти її вологою ганчіркою, щоб відновити status quo.

 • Гігієнічність

Нержавйна сталь є біологічно нейтральним, а отже антибактеріальним матеріалом. На відміну від інших металів, вона не змінює колір, аромат чи смак їжі та не виділяє токсичних речовин. Мити нержаійну кухню також буде досить легко. Єдиний момент: важка вода може залишати розводи вапняного нальоту, які на дзеркальній поверхні особливо дратують. Тож радимо інвестувати в якісні системи фільтрації.

 • Екологічність

Нержавійна сталь є екологічно чистим і стійким матеріалом, оскільки на 100% підлягає переробці. Робити це можна нескінченно, не втрачаючи початкових властивостей матеріалу при кожному циклі переробки. 

 • Витривалість

Життєвий цикл такої кухні майже вічний. Тому недивно, що  все частіше дизайнери створюють ексклюзивні варіації на тему індустріальної кухні. Це майже арт-об`єкт, який ви навіть зможете передати у спадок.

 • Універсальність

Оскільки сталеві елементи стійкі до корозії, високих температур та впливу води і бактерій, кухні з цього матеріалу знайдеться місце, як в приміщенні, так і на терасі. А отже ви зможете продумати цікаві та зручні для себе конфігурації.

 • Емоційна складова

Коли готуєш на кухні, що виглядає професійно, теж відчуваш себе трошки мастер-шефом. Страви від цього тільки виграють.

 • @jaimetouscheztoi
  @jaimetouscheztoi
 • @pernilleteisbaek
  @pernilleteisbaek
 • @ameldawilde
  @ameldawilde
 • @_hollowayli
  @_hollowayli
 • @katarinapetrovic
  @katarinapetrovic

І хоча зазвичай сталеві кухні повністю виготовляють під замовлення, адже необхідно врахувати всі технічні нюанси її професійного застосування, в портфоліо багатьох брендів вже почали з`являтися відповідні моделі — від доступних варіантів до розкішних.

Abimis Ego

Профіль Ego від Abimis був розроблений у співавторстві з архітектором Альберто Торселло, щоб припасувати функціональність та естетику професійної кухні до затишку приватної оселі. Саме тому стійка до корозії нержавна сталь, яка витримує температуру до 500° С, доповнена округлими дверцятами та ручками, запозиченими в моделей 1950-х років. Матеріал фасадів можна обрати в трьох різновидах — з орбітальним шліфуванням, матовий і дзеркальний. Модульна конструкція кухні передбачає безліч комбінацій для будь-якого простору.

Obumex Signature Kitchen by Nicolas Schuybroek 

Молодий дизайнер Ніколас Шуйбрук в якості відправної точки свого дизайну ексклюзивної кухні для бельгійського бренду Obumex переосмислив блочну типологію кухонного острова та перетворив його на більш динамічну структуру, побудовану за принципом «золотого перетину». Результатом стала ретельно продумана конструкція зі скульптурних блоків із цікавими зсувами між ними. Вона розроблена таким чином, що з кожного боку виглядає по-різному та випромінює відчуття спокою, тепла й автентичності. У порівнянні з традиційним кухонним островом, цей більше схожий на функціональну скульптуру, а не на утилітарний об`єкт.

Reform Reflect by Jean Nouvel

Дзеркальні споруди архітектора Жана Нувеля привертають до себе величезну увагу всього людства, тому спроєктована ним сталева кухня Reflect для Reform так само зачаровує та спокушає до кулінарних експериментів. Незвична фактура з вертикальними борознами створює магічну гру світла. 

Ikea Varsta

Індустріальна кухня Varsta від Ikea це гнучка та доступна модель, джерелом натхнення під час створення якої стали кухні ресторанів. Вона задовольнить будь-які ваші потреби — чи прагнете ви стати шеф-кухарем на повний робочий день, чи просто хочете готувати страви високої кухні для своєї родини.

 

Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали