Креативна подія року: у Києві вдруге відбудеться Тиждень українського дизайну та інновацій

З 1 по 7 квітня 2024 року в Києві відбудеться наймасштабніша креативна подія року — Тиждень українського дизайну та інновацій (Ukrainian design and innovation week, UDIW). Захід відбувається вдруге та проходить під егідою World Design Weeks, глобальної мережі, що об’єднує тижні дизайну в понад 40 містах по всьому світу.

Протягом цілого тижня в місті — в шоурумах, коворкінгах, майстернях, навчальних закладах і не тільки — проходитимуть події для дизайн-спільноти та широкої аудиторії. У програмі — понад 70 майстер-класів, воркшопів, презентацій, екскурсій, лекцій, показів та інших заходів. Продумані заходи і для наймолодших.

Серед учасників — найвідоміші дизайнери України та авторитетні європейські спеціалісти зі світовим ім’ям. Вони поділяться своїм досвідом і проведуть майстер-класи. Хто саме буде серед запрошених спікерів, стане відомо найближчим часом.

Головною подією тижня стане найбільший Маркет з сучасного українського дизайну, що відбудеться 6 квітня в Мистецькому Арсеналі. Маркет об’єднає представників різних сфер дизайну: промислового дизайну, дизайну інтер’єру, архітектури, графічного, предметного, fashion дизайну, меблів, освітлення, текстилю та інших. Також на майданчику дизайн-маркету свої роботи презентують молоді перспективні дизайнери й митці.

Крім того, на Маркеті дизайну відвідувачі зможуть ближче познайомитися з дотичними до дизайну напрямками, як-от флористика, галереї, гончарні, книгарні тощо. Тут можна буде придбати вироби українських дизайнерів та майстрів: декор ручної роботи, прикраси, свічки, гончарні вироби, авторський посуд та багато інших ексклюзивних товарів.

«Метою Тижня українського дизайну є об’єднати професійне дизайн-ком’юніті та познайомити зі сферою дизайну широку аудиторію. Тут кожен може проявити себе, бути почутим, продемонструвати свої винаходи і розробки. Тут заводяться корисні знайомства, народжуються ідеї, підіймаються важливі питання, проводяться дискусії. Тут створюється обличчя сучасного дизайну України», — говорять організатори заходу.

Тижні дизайну проводяться по всьому світу вже багато років. Формат не є новим, проте в Україні він проводиться лише вдруге.

Зауважимо, UDIW — це найбільший в Україні мультидисциплінарний фестиваль, на якому поєднались різні напрямки дизайну: промисловий, графічний, дизайн інтер’єру, архітектура, містопланування, мистецтво, мода тощо. Він дає змогу проявити себе як професіоналам, так і молодим талантам. Перший тиждень дизайну, який відбувся восени 2023 року, включав понад 20 різних подій та 30 спікерів, серед яких були письменник Любко Дереш, художниця Жанна Кадирова, архітектори і дизайнери: Антон Черкашин (büro A24D), Дмитро Аранчій (Dmytro Aranchii Architects), Аліна Головатюк (InTempo), Павло Пекер (Peker&Partners), Олексій Куцало (KYB Architects), Юрій Кайгордцев (in.Lab Architects), Олексій Гулеша (Sivak+Partners) та інші.

Щоб стати учасником UDIW, потрібно зареєструватися на сайті.

Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали