7 трендів дизайну інтер’єру у 2024 році

Монокімнати, pop-up store та срібні акценти

Щороку у світі дизайну та інтер’єру з’являються нові тренди, які відповідають культурним та естетичним змінам суспільства. У 2024 році їх доречно ділити на короткострокові та довгострокові. Для обʼєктів Horeca Hospitality, зосереджених на враженнях та емоціях, підійдуть короткострокові тренди. Водночас для житлових приміщень, де важливі гармонія та затишок, варто звернути увагу на довгострокові тренди. 

Головна архітекторка та засновниця архітектурного бюро IK-architects Катерина Ярова розповіла про соціокультурні зміни, які впливають на дизайн. Експертка також поділилася головними трендами інтер’єрів у 2024 році. 

Підхід well-being в плануванні простору

Це тренд про комфортне життя, екологічне ставлення до себе та раціональне споживання ресурсів. Він стосується багатьох сфер нашого життя — зокрема, і дизайну інтер’єру. Тенденція зосереджуватися на своєму ментальному здоровʼї призводить до переосмислення простору, в якому ми живемо, — ми навіть змінюємо ставлення до самої оселі.

Hyundai Department Store Apgujeong, Seoul. Фото: Choi Yong Joon

Які ж прояви well-being в архітектурі та дизайні? Це альтернативні джерела енергії, наявність припливно-витяжної системи, вибір матеріалів за екологічними сертифікатами тощо. 

The Well, New York. Фото: the-well.com

Pop-up store та колаборації 

XXI сторіччя — це час колаборацій. Конкуренція дійсно відходить на другий план — водночас співпраці між брендами дають багато користі, підсилюють впізнаваність та привертають увагу нової аудиторії. 

Jacquemus boutique, France. Фото: Benoit Florençon

Pop-up store — тренд, який започаткували люксові бренди ще у 2021 році. Проте він не вщухає, а навпаки — набирає обертів.  Сьогодні, заповнюючи бриф на шоурум або concept-store, замовники вказують на необхідність pop-up зони. 

Cos Pop Up Store, Milan

Монокімнати 

В інтер’єрах з однотонним декором треба гратися з текстурами, підкреслювати силуети й матеріали. Цей тренд — відповідь популярним кричущим інтер’єрам.

Jacquemus/Selfridges, London. Фото: Lewis Ronald

NEIWAI Kerry Center Flagship Store, Shanghai

Сьогодні ми бачимо, що тенденції подіуму впливають на тренди інтерʼєру. Наприклад, дизайнери використовують червоний як акцентний колір у проєктах 2024 року.

Кафе «Сніданішна», Харків. Фото: Катерина Ярова

Скляна цегла 

Цього року відбувається відродження скляної цегли — її використовують як інноваційний матеріал для підлоги, столів та плитки. Актуальний тренд сьогодні — використання матеріалу за межами його знайомих функціональних характеристик. Це переосмислення, що створює нові можливості та рішення. Приклад — люксовий бутик зі скляної цегли в Амстердамі від голландського бюро MVRDV Christal house. 

Chanel Amsterdam Store. Фото: MVRDV

Мармурові аксесуари

Остання тенденція, яку я зараз люблю, — це використання кам`яних або мармурових меблів та аксесуарів. Актуальним є новий погляд на поєднання матеріалів та їхню функціональність у повсякденному житті.

Фото: Muller Van Severen       

Чи це мармурова підставка, чи таця, чи навіть цілий журнальний столик — я вважаю, що вихід за рамки очікувань від використаного матеріалу дійсно додасть вашому простору індивідуальності. Цей тренд чудово впишеться в базовий, мінімалістичний інтерʼєр, де шляхом деталей та акцентів можна створити трендову історію. 

Фото: Mim Design

Срібні акценти

Аналізуючи світові тенденції, можна впевнено сказати, що срібло буде лідером серед акцентів 2024 року. Воно є потужним, позачасовим і універсальним матеріалом, яке переплітає межу між традиційним і сучасним.

Фото: Sivak + Partners​​​​​​​

Місцеві виробники та дизайн

Мої улюблені інтер`єри — ті, які з`єднують мене з місцем, де я перебуваю, з його культурою і традиціями. Саме такі простори є поза часом, вони надихають, розповідають історію, занурюють у традиції. Часто це відбувається через місцеві ремесла та матеріали, а сьогодні це локальні виробники меблів або аксесуарів. 

Коли ви як дизайнер чи архітектор володієте місцевою мовою, то спираєтесь на багатовіковий досвід того, що працює в цьому конкретному регіоні. Відновлення оригіналу, повага до архітектурної спадщини та рук творця — найкращий тренд сучасного дизайну.

Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали